Αποστολέας Θέμα: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!  (Αναγνώστηκε 5549 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« στις: Δεκέμβριος 23, 2006, 11:23 »
ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΑΠ'ΤΑ ''ΝΕΑ ΦΡΟΥΤΑ'' ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΑ JIMNY.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 23 ΧΡΟΝΩΝ!..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ JIMNY ΤΟΥ  '01 ΜΕ 90000 ΧΛΜ CABRIO.Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ 8000 ΕΥΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2006, 12:14 »
ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΑΠ'ΤΑ ''ΝΕΑ ΦΡΟΥΤΑ'' ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΑ JIMNY.

 >kalim< και σε σενα φιλε Ευθυμη (ή μηπως... Μακη?)  lol
Μπορει να μην εισαι ακομη Jimnyστας, αλλα οπως βλεπω, εισαι σε πολυ καλο δρομο! Συνεχισε ετσι παιδι μου, μια χαρα πας!!! cl


ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 23 ΧΡΟΝΩΝ!..

Κοιτα... γενικα εμεις περναμε παντα τελεια, αυτο ειναι το μονο σιγουρο...  yes 1jum_ tr_b _circle>
Το οτι εισαι 23 ετων, ειναι μεγαλο προσον φιλαρακο... καλη καρδια να χεις και ολα τα αλλα ερχονται μονα τους... και η καλη παρεα και η διαθεση και ολα!!!


ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ JIMNY ΤΟΥ  '01 ΜΕ 90000 ΧΛΜ CABRIO.Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ 8000 ΕΥΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

Σε πρωτη φαση, σαν τιμη, ακουγεται καλη...
Ομως θελει λιγο ψαξιμο, δηλαδη που τα εχει κανει αυτα τα χιλιομετρα (ασφαλτο ή σε... κακοτοπιες εννοω...) και απο κει και περα, ειναι το αν εχει κανα σοβαρο τρακαρισμα, να το δει καποιος φαναρτζης που μπορει να το καταλαβει κλπ κλπ...

Σε οτιδηποτε νομιζεις οτι θα μπορουσαμε να βοηθησουμε, ειμαστε παντα στη διαθεση σου...

Και παλι -------->>>  <welc_ στη πανελληνια παρεα μας  yah yah yah

Φιλικα,  Νικος   >ilov< 
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 23, 2006, 13:34 »
.. ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ JIMNY ΤΟΥ  '01 ΜΕ 90000 ΧΛΜ CABRIO.Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ 8000 ΕΥΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?
Kαλως μας βρηκες Ευθημη! cl
Προσοχη στα cabrio ειδικα σε κοκκινα και ασπρα,'μυριζουν' ενοικιαζομενα απο νησια = ταλαιπωρημενα! bhe

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 23, 2006, 18:27 »
Ευθήμη καλως ήρθες..
Θα συμφωνήσω σε αυτού που σου είπε ο billias για τα cabrio γενικά...
Λοιπόν, 8000 και 90000 χλμ...
Το αυτοκίνητο εαν δεν έχει αλλάξει δίσκο,(κοιτα και το service book λεπτομερώς, απαραίτητο να έχει) έχει κάνει ασφάλτινα χιλιόμετρα, αλλά θέλει αλλαγή.
Ελατήρια αμορτισερ μια απο τα ίδια μάλον..
Κατάσταση κουκούλας??

Εχωντας ψωνίσει πρόσφατα απο έμπορο, πρόσεξε τα χιλιόμετρα του αυτοκινήτου , εαν δεν έχει service book (το οποίο θα τσεκάρεις με το κατάστημα που έκανε τα service) μην το πάρεις.
Λέγοντας έμπορος ενοείς ....αυτοκινήτων?? :o εαν ναι... :( και σου πει
...ότι τα service τα έκανε σε δικό του μηχανικό, πάλι μην το πάρεις.

Γενικώς ψάξε για αγορά απο ιδιώτη, για αγορά απο μαντρά ξέρε ότι θα λείπουν καμιά 40-50αριά χιλιάδες χιλιόμετρα απο το κοντέρ σου στην καλύτερη των περιπτώσεων, μην δείχνεις ότι τρελένεσε για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, βάλε και ένα φίλο σου να πάει σε άσχετη φάση να ρωτήσει τιμή(ιδίως εαν δεν έχει κρεμασμένη τιμή..συνήθως λένε παραπάνω και αν σε πιάσουν οκ αν δολυν ότι μασάς, κατεβάζουν την τιμή στην κανονική, εσύ νιώθεις μάγκας που τους παζάρεψες και εκείνοι γελάνε που τσίμπησες lol
Θα προτιμούσα metal top ....
Στην www.xe.gr ή στο www.car.gr θα βρείς πολλά...

ΥΓ εαν μπορείς γράφε με μικρά τα κεφαλαία στα φόρουμ έχουν την ένοια ότι μιλας φωνάζοντας και κουράζουν στην ανάγνωση..
Ευχαριστώ
Γιάννης
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤe ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 23, 2006, 20:54 »
Nα'μαστε παλι!Απ'οτι καταλαβα δηλαδη καλυτερα ν'αποφυγω εμπορους.Το κακο ειναι οτι δεν εχω πολυ εμπειρια επι του πραγματος,μονο οτι διαβαζω σε περιοδικα και στο ιντερνετ και δε θελω να με πιασουν κομπο.Επισης,ειμαι ακομη φοιτητης που δεν τα εχω ολα τα χρηματα που χρειάζονται για να το παρω το οποιο jimny cash,γι'αυτο κοιταξα σε εμπορο.Και απ'ότι καταλαβα εσεις προτεινετε καλυτερα για κλειστο,σωστα?γιατι ο τυπος μου είπε μεταξυ των αλλων οτι εχουν χαλασει καποια κλιπσακια στη τεντα.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια γιατι ειμαι ακομη πολυ ψαρωμενος στο αθλημα και δε θέλω να την πατησω!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 23, 2006, 22:11 »
Μην ανυσηχείς παληκάρι μου.
Κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος, και εμείς ψαρωμένοι ξεκινήσαμε, και ακόμα είμαστε συγκριτικά με παλαιότερους...
Πάμε πάλι...
Είσαι φοιτητής, πάς για αγορά με δόσεις, θα χρειαστείς δάνειο, ελπίζω να έχεις ΑΦΜ... ;)
Χαλασμένα κλιπσάκια τέντας....αγαρμπη προσπάθεια κατεβάσματος πιθανών...
Το αυτοκίνητο είναι πρώτο ή δεύτερο χέρι??
Εαν είναι πρώτο, καλύτερα, ρωτάς πάντα εναν ασφαλιστή αν μπορεί να δεί τι δηλώσεις  έχει κάνει το τουτου...
Κοιτάς το service book που κάνει τα service και κάθε πότε.
Eαν δεν έχεις service book ...κόψε λάσπη ...κοινώς κοπάνα την lol
Εαν είναι δεύτερο χέρι και πάει για τρίτο...χμ..καλύτερα να το αποφύγεις...
Δεν ξέρω βέβαια εαν ο έμπορος είναι γνωστός σου..
Λέμε για metal top λόγω του ότι είναι made in Japan ενω τα cabrio made in Spain.
Τώρα θα μου πείς το cabrio έχει άλλη χάρη, αλλά...κάνε μια έρευνα αγοράς πρώτα, δες και μερικά κατά βάση, μην πας να αγοράσεις το πρώτο που θα δείς...
Οτι θες εδώ είμαστε..
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 24, 2006, 00:25 »
Δε το ηξερα οτι ειναι ισπανικα τα cabrio.Το αυτοκινητο ειναι δευτερο χερι οποτε μαλλον πρεπει να στριψω γωνια..θα κοιταξω μηπως κανω τιποτα με κανα δανειο αν και θελει περισσοτερη φασαρια γιατι δε δηλωνω εγω εισοδημα ή μηπως βρω τα φραγκα να τα δωσω ντουκου και παρω κατι αντιστοιχο αλλα σπο ιδιωτη.Ευχαριστω πολυ ironman!

jimnoula

  • Επισκέπτης
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 24, 2006, 00:45 »
ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΑΠ'ΤΑ ''ΝΕΑ ΦΡΟΥΤΑ'' ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΑ JIMNY.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 23 ΧΡΟΝΩΝ!..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ JIMNY ΤΟΥ  '01 ΜΕ 90000 ΧΛΜ CABRIO.Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ 8000 ΕΥΡΩ.ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?


Μπράβο Ευθύμη....!!!!Πολύ καλή η επιλογή σου και θα το δεις και μόνος σου όταν το αποκτήσεις και μπεις στην παρέα μας....
Και το δικό μου jimny(γνωστος ως μπέμπης) μεταχειρισμένο το πήρα....

Είσαι ΜΟΝΟ 23???? lol lol lol
Εγώ είμαι 20!!!!(19 όταν πήρα τον μπέμπη...!!!) ha ha ha   ¶ρα μη χαίρεσαι...!!!!

Και για να μην ξεχνιόμαστε.....6 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ{Γίνετε 2 χρονών!!!).....(που θα βρίσκετε Θεσσαλονίκη!!!)...Μόλις γυρίσει θα σβήσουμε την τούρτα!!!!!!! j12
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 24, 2006, 00:59 από jimnoula »

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 24, 2006, 11:18 »
Ωραια!τωρα ειμαι ευτυχισμενος που  δεν ειμαι ο πιο μικρος της παρεας! yah yah
Σωστα jimnoula?...
Το κακο ειναι οτι αν και δουλευω δεν εχω τοσα φραγκα για να το παρω μετρητοις..κ δε ξερω τι να κανω.
Και να φανταστεις μ'αρεσει το 'αθλημα' εδω και πολλα χρονια αλλα δε μπορεσα να ικανοποιησω τις τρελες μου!απορω εσυ πως τα καταφερες!...
Αντε να το παρω και μετα...που τον ειδατε το Μανωλιο...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 24, 2006, 13:45 »
Eυθήμη μην αγχεσαι παληκάρι μου, μόνο 23 είσαι , όλα θα έρθουνj12  yah 87
Τι να πούμε και εμείς :-[ lol, κάλιο αργά....παρά ποτέ ;) αυτό είναι που μετράει...
Εαν είναι ίδη δεύτερο χέρι και πάει για τρίτο, και δεν ξέρεις το τουτου ή κάποιος κολητός σου, θα σου έλεγα να μην το πάρεις.
Γιάννης Δημητρέλης

jimnoula

  • Επισκέπτης
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 24, 2006, 17:10 »
Ωραια!τωρα ειμαι ευτυχισμενος που  δεν ειμαι ο πιο μικρος της παρεας! yah yah
Σωστα jimnoula?...
Το κακο ειναι οτι αν και δουλευω δεν εχω τοσα φραγκα για να το παρω μετρητοις..κ δε ξερω τι να κανω.
Και να φανταστεις μ'αρεσει το 'αθλημα' εδω και πολλα χρονια αλλα δε μπορεσα να ικανοποιησω τις τρελες μου!απορω εσυ πως τα καταφερες!...
Αντε να το παρω και μετα...που τον ειδατε το Μανωλιο...

Δουλεύω κι εγώ απο 14 περίπου σε μια δουλεια...που Δοξα το Θεο έχει φράγκα....ε...βοήθησε και λίγο ο ¶γιος Μπαμπας...κι ετσι το απέκτησα!!!!και τώρα είναι η τρέλλα μου...δεν μπορώ να το αποχωρηστώ με τίποτα....ο μπέμπης μου έχει γίνει μέλος της οικογένειας πλέον.....και μάλιστα πολύ αγαπητό.....

Ελα στις 10 Ιανουαριου να σε γνωρίσουμε και να μάθεις όλα τα μυστικά από κοντά!!!Θα χαρούμε πολύ!!!
Δες σχετικα εδω.... http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,1132.0.html

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 24, 2006, 19:24 »
Θα κάνω τα παντα να ερθω! :)Αν και ξερεις ειναι λιγο καπως να εισαι μονος μεταξυ αγνωστων αλλα θα γνωριστουμε με τη παρεα κ ολα οκ!τελικα μαλλον ακυρο για το συγκεκριμενο jimny αλλα ειμαι σε αναζητηση και που θα παει θα το βρω το μικρο μου... ::) ::)

jimnoula

  • Επισκέπτης
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 25, 2006, 05:56 »
Θα κάνω τα παντα να ερθω! :)Αν και ξερεις ειναι λιγο καπως να εισαι μονος μεταξυ αγνωστων αλλα θα γνωριστουμε με τη παρεα κ ολα οκ!τελικα μαλλον ακυρο για το συγκεκριμενο jimny αλλα ειμαι σε αναζητηση και που θα παει θα το βρω το μικρο μου... ::) ::)

ουτε κι εγώ ήξερα κάποιον 'οταν μπήκα....αλλά τώρα έχω μερικα άτομα που αν δεν τα καλημερισω δεν μπορώ!!!!!


Καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ JIMNYCLUB.COM!!!!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 25, 2006, 05:58 από jimnoula »

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 16:41 »
Θα κάνω τα παντα να ερθω! :)Αν και ξερεις ειναι λιγο καπως να εισαι μονος μεταξυ αγνωστων αλλα θα γνωριστουμε με τη παρεα κ ολα οκ!τελικα μαλλον ακυρο για το συγκεκριμενο jimny αλλα ειμαι σε αναζητηση και που θα παει θα το βρω το μικρο μου... ::) ::)

ουτε κι εγώ ήξερα κάποιον 'οταν μπήκα....αλλά τώρα έχω μερικα άτομα που αν δεν τα καλημερισω δεν μπορώ!!!!!


Καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ JIMNYCLUB.COM!!!!!!



Εfthimis.....μην μασάς παληκάρι μου lol
Κανείς δεν ήξερε κανένα....
Απο τις εδώ επαφές μας κάναμε τις γνωριμίες μας και τις επιλογές μας...
Ολα καλά είναι
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος black dream

  • Jimny
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 19:08 »
Κ ΕΓΩ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ 20  Κ ΤΟ ΓΙΜΝΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ!ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ?????????????