Αποστολέας Θέμα: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!  (Αναγνώστηκε 5550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 19:29 »
Αν τυχει να ερθω προς τα πανω σιγουρα θα το πω...

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 28, 2006, 22:32 »
Ευθύμη,  hallo καλορίζικο, καλοτάξιδο και καλολάσπωτο το jimny σου...  b53

Εγώ θα σου ευχηθώ να το χρειαστείς το κρικοπάλαγκο και να μή σου φτάνει κιόλας... roc2  >yes05  b_231
 Αν δεν το βουλιάξεις... τί το πήρες?? _155> _261>



 <offtop/
Κ ΕΓΩ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ 20  Κ ΤΟ ΓΙΜΝΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ!ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ?????????????

Βαγγέλη,  0_21 _198> 2_ag η επόμενη συνάντηση θα γίνει μάλλον εδώ... Πάρε τα φιλαράκια σου κι ελάτε... Εγώ το βλέπω για τις 2 ή 3 του Γενάρη, λόγω των ημερών...


.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 29, 2006, 01:03 »
θελω να το λιωσω στο off-road!! 0_21 roc2 απλα επειδη θα κανω και καποιες μοναχικες εξορμησεις και επειδη δεν εχω αλλα φραγκα για εργατη απο τωρα γι'αυτο ειπα για το κρικοπαλαγκο που θα ερθει και πιο φτηνα...

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 29, 2006, 01:43 »
θελω να το λιωσω στο off-road!! 0_21 roc2 απλα επειδη θα κανω και καποιες μοναχικες εξορμησεις και επειδη δεν εχω αλλα φραγκα για εργατη απο τωρα γι'αυτο ειπα για το κρικοπαλαγκο που θα ερθει και πιο φτηνα...

Ευθύμη, το κρικοπάλαγκο είναι εκτός απο φθηνότερη λύση, τόσο ογκώδες και βαρύ (αν θελεις να είναι αξιόπιστο), που μόνο προβλήματα θα σου δημιουργήσει στη μεταφορά του...

Πέρα απο την πλάκα που κάνουμε, απ' οτι αντιλαμβάνομαι, δεν έχεις μεγάλη εμπειρία σε εκτός δρόμου καταστάσεις...

Για λόγους που έχουμε εξηγήσει αρκετές φορές, είναι πιό συνετό, να βγαίνεις στις off-road αναζητήσεις σου με παρέα και ακόμη καλύτερα, στην αρχή, με κάποιον περισσότερο έμπειρο...

Το αυτοκίνητό σου, έχει δυνατότητες που δεν φαντάζεσαι... Φρόντισε σιγά-σιγά να το μάθεις σ' αυτά που μπορεί να κάνει απο μόνο του... Οι όποιες λύσεις για παλάγκα και εργάτες, έρχονται μετά... Με σειρά προτεραιότητας, η πρώτη επιλογή, για κίνηση εκτός δρόμου, είναι ένα σετ κατάλληλων ελαστικών. Μετά, ακολουθεί μιά ανάρτηση της επιλογής σου (ανάλογα με το τί θέλεις να κάνεις-και ξέρεις πλέον τί θέλεις).

Αφού ξεπεράσεις και αυτές τις δυνατότητες (που το αμάξι σου μεταμορφώνεται στο χώμα) και θέλεις κι άλλο, έχει σειρά ένα πίσω μπλοκέ και μετά απο αυτό ο εργάτης... Δεν είναι ευχάριστο να κολλάς στη λάσπη κάθε 10 μέτρα και να το βγάζεις (οταν μπορείς) με τον εργάτη... Σκοπός σου είναι να μην κολλάς συχνά... a105

Μη βιάζεσαι... έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου για να δείς και να μάθεις... κανείς δε γεννήθηκε μαθημένος και κανείς δεν τα έμαθε όλα...

Ξεκίνα να βγαίνεις με κάποιο φίλο (εδώ μέσα μάλιστα, μπορείς να βρείς πολλούς) και μάθε πρώτα το αυτοκίνητο με σύνεση και προσοχή... Είναι κρίμα να το σπάσεις απο άγνοια... το βουνό, κάποιες φορές δεν συγχωρεί λάθη... Εδώ έχω ένα πρόσφατο παράδειγμα...

Σε λίγο καιρό, θα καταλάβεις μόνος σου τί θα χρειαστείς...

.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 29, 2006, 10:47 »
Teo καλημερα!Συμφωνω οτι θα πρεπει να μην ειμαι τοσο παρορμητικος και τη παθω 0_21...απλα μου βγαινει αυτη η συμπεριφορα γιατι εδω και μερικα χρονια ηθελα να παρω κατι τζιποειδες για τις μουρλες μου αλλα δεν εκατσε!Ειχα φτασει σε σημειο να παιρνω το βανακι του πατερα μου και να ικανοποιω καπως τα κεφια μου! j12
Εκει λοιπον καταλαβα οτι καθε αυτοκινητο εχει τεραστιες δυνατοτητες αρκει να ξερεις να το οδηγας...
Γιατι ειχα φτασει σε αρκετα ζορικα σημεια με λασπη μονο μ'ενα πισωκινητο οχημα,ποσο μαλλον αν εχεις και τετρακινητο...
Θα μπορουσα να πω οτι μου ειχε γινει σαν απωθημενο γι'αυτο και ειμαι τοσο χαρουμενος που τελικα καταφερα και το πηρα!
Γ'αυτο λοιπον απο εδω και περα το λογο τον εχετε εσεις οι πιο εμπειροι που θα μεβοηθησετε στα πρωτα μου περασματα....απο λασπουριες,εννοειται... roc2

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 29, 2006, 11:12 »
Teo καλημερα!Συμφωνω οτι θα πρεπει να μην ειμαι τοσο παρορμητικος και τη παθω 0_21...απλα μου βγαινει αυτη η συμπεριφορα γιατι εδω και μερικα χρονια ηθελα να παρω κατι τζιποειδες για τις μουρλες μου αλλα δεν εκατσε!Ειχα φτασει σε σημειο να παιρνω το βανακι του πατερα μου και να ικανοποιω καπως τα κεφια μου! j12
Εκει λοιπον καταλαβα οτι καθε αυτοκινητο εχει τεραστιες δυνατοτητες αρκει να ξερεις να το οδηγας...
Γιατι ειχα φτασει σε αρκετα ζορικα σημεια με λασπη μονο μ'ενα πισωκινητο οχημα,ποσο μαλλον αν εχεις και τετρακινητο...
Θα μπορουσα να πω οτι μου ειχε γινει σαν απωθημενο γι'αυτο και ειμαι τοσο χαρουμενος που τελικα καταφερα και το πηρα!

Καλημέρα... Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ... Βέβαια, το γεγονός οτι οδηγούμε ένα τετρακίνητο, δε σημαίνει πως μπορεί να πάει, εκεί που φτάνει η σκέψη μας... a105 Τα παληκάρια στο ...υποβρύχιο >sfir022< είχαν  δυστυχώς αυτήν την εντύπωση, την ίδια παρόρμηση με 'σένα και παρόμοια εμπειρία... Αααα και τώρα που το θυμήθηκα... Ηταν σε όλες τις φασεις που βουλιάξαν, μόνοι τους!!! 0_21 0_21

Γ'αυτο λοιπον απο εδω και περα το λογο τον εχετε εσεις οι πιο εμπειροι που θα μεβοηθησετε στα πρωτα μου περασματα....απο λασπουριες,εννοειται... roc2

Εδώ διαφωνώ μαζί σου... Το λόγο θα τον έχεις πάντα εσύ...Κανείς άλλος...
Εσύ θα καταλάβεις (βλέποντας και τους άλλους) που μπορείς να φτάσεις...  j12

Πρώτο σου μέλημα θα πρέπει να είναι η ασφάλεια... πρώτα η δική σου και μετά, του οχήματος... roc2
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 29, 2006, 13:39 »
ΣΙΓΟΥΡΑ!Απλα μεχρι ν'αποκτησω κ εγω καποια εμπειρια ετσι ωστε οσο περναει ο καιρος να μαθαινω και περισσοτερα,μεχρι τοτε,λοιπον,θα σας χρειαζομαι να με βοηθατε και να μου δειχνεται πως να αντιμετωπιζω δυσκολιες,διαφορες καταστασεις κλπ...
Μπορω να πω οτι αν και ειμαι μεσα στο forum μονο μια εβδομαδα η συμπαρασταση και η ουσιαστικη βοηθεια που εχω παρει εκ μερους ολων σας ειναι πολυ σημαντικη για μενα κ νιωθω οτι εχω βοηθηθει πραγματικα!
Γι'αυτο και σας ευχαριστω πολυ!! _thank>

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ!
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 29, 2006, 16:52 »
Να μην ευχαριστείς για τίποτα, κάνουμε το χόμπυ μας εδώ μέσα ;) όπου και όπως μπορούμε βοηθάμε...
Και εσύ το ίδιο θακάνεις κάποια στιγμή, καθώς θα θυμάσε ότι και εσένα κάποιοι σε είχαν βοηθήσει..
Αυτή είναι η ηθική ανταμοιβή μας.

Καλή χρονιά να έχουμε
Με φιλικούς χαιρετισμούς
Γιάννης
Γιάννης Δημητρέλης