Αποστολέας Θέμα: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com  (Αναγνώστηκε 1255506 φορές)

0 μέλη και 20 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος makhs3

  • Jimny
  • Μηνύματα: 32
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9720 στις: Μάρτιος 20, 2012, 16:17 »
Καλησπερα!!!

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9721 στις: Μάρτιος 22, 2012, 18:01 »
καλημερα, δεν θα εχω ιντερνετ για λιγες μερες, αποτοξινωση  :(
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9722 στις: Μάρτιος 22, 2012, 18:55 »
καλημερα, δεν θα εχω ιντερνετ για λιγες μερες, αποτοξινωση  :(

Δε χάνεις και τίποτα... Υπάρχει και το τηλέφωνο ..

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9723 στις: Μάρτιος 23, 2012, 08:40 »
Καλημερααα freddo_

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9724 στις: Μάρτιος 23, 2012, 08:47 »
Καλημερα σε ολους. Επιτελους ενα πρωινο στο γραφειο με μουσικουλα, ιντερνετ, δροσια αλλα κ πολυ δουλεια  a105 , αλλα χωρις την σκονη του
εργοταξιου.  ;D

Πολλες καλημερες.
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9725 στις: Μάρτιος 23, 2012, 09:34 »
επισης   ;)
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9726 στις: Μάρτιος 24, 2012, 17:17 »
Καλησπέρα σας! frape_
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9727 στις: Μάρτιος 27, 2012, 08:58 »
καλημερα!!!!!!!
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9728 στις: Μάρτιος 27, 2012, 09:19 »
μέρααααααα...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9729 στις: Μάρτιος 27, 2012, 10:15 »
Παίδες, τους τελευταίους μήνες, παρατηρώ μια κατάντια στο φόρουμ.

Δε βλέπω τίποτα ποιοτικό να γράφεται, ελάχιστα έχουν σχέση με το Jimny ή το 4χ4, και γενικά δε βρίσκω ενδιαφέρον.

Αν δε γίνει ομαδική προσπάθεια αναβάθμησης των γραφομένων, θα απομακρυνθώ. Δεν απειλώ, και κάποιους σίγουρα δεν τους ενδιαφέρει.
Ομως, ένας πρώην αξιόλογος χώρος έχει καταντήσει ρημάδι. Αν κάποιος πει τη γνώμη του, ακούει και "κοπλιμέντα".

Λυπάμαι, αλλά τα 2 πρόσφατα περιστατικά έναντι 2 "παλαιών" μελών, προσβάλλουν και εμένα, και δεν βρίσκω πολλούς λόγους πλέον να "βρίσκομαι" εδώ
Ηδη έχουν "φύγει" αρκετά αξιόλογα μέλη, με μεγάλη προσφορά στο χώρο.... Είμαι στα track τους....



Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9730 στις: Μάρτιος 27, 2012, 12:01 »
Παίδες, τους τελευταίους μήνες, παρατηρώ μια κατάντια στο φόρουμ.

Δε βλέπω τίποτα ποιοτικό να γράφεται, ελάχιστα έχουν σχέση με το Jimny ή το 4χ4, και γενικά δε βρίσκω ενδιαφέρον.

Αν δε γίνει ομαδική προσπάθεια αναβάθμησης των γραφομένων, θα απομακρυνθώ. Δεν απειλώ, και κάποιους σίγουρα δεν τους ενδιαφέρει.
Ομως, ένας πρώην αξιόλογος χώρος έχει καταντήσει ρημάδι. Αν κάποιος πει τη γνώμη του, ακούει και "κοπλιμέντα".

Λυπάμαι, αλλά τα 2 πρόσφατα περιστατικά έναντι 2 "παλαιών" μελών, προσβάλλουν και εμένα, και δεν βρίσκω πολλούς λόγους πλέον να "βρίσκομαι" εδώ
Ηδη έχουν "φύγει" αρκετά αξιόλογα μέλη, με μεγάλη προσφορά στο χώρο.... Είμαι στα track τους....


Μήπως επειδή κανείς δεν κάνει κάτι ποιοτικό που να έχει σχέση με το 4χ4 ή το Jimny τώρα τελευταία? Μήπως το θέμα Jimny έχει εξαντληθεί πλέον? Μήπως γιατί εμείς οι παλαιότεροι "βαριόμαστε" πλέον να γράψουμε το τι κάνουμε στα αυτοκίνητά μας? Μήπως γιατί εμείς οι νεότεροι βαριόμαστε να διαβάσουμε λίγο και να κάνουμε πιο στοχευμένες ερωτήσεις, με αποτέλεσμα εμείς οι παλαιότεροι να βαριόμαστε να ξαναλέμε τα ίδια και τα ίδια? Και τέλος μήπως γιατί το φόρουμ είναι ελαφρώς παρατημένο και από τους αδμινς? (πολύ εύστοχα είχες ζητήσει εσύ νομίζω να μπουν moderators)

Τον εαυτό μου τον έχω βάλει σε όλες τις κατηγορίες, γιατί πραγματικά δεν ξέρω που ανήκω και επειδή τα γραφόμενα μου αφήνουν αιχμές για όλους, δεν θα μπορούσα να με εξαιρέσω...

Καλημέρα μας!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9731 στις: Μάρτιος 27, 2012, 12:57 »
Μήπως επειδή κανείς δεν κάνει κάτι ποιοτικό που να έχει σχέση με το 4χ4 ή το Jimny τώρα τελευταία?
Κάνουν κάποιοι, αλλά δεν έχουν λόγο να το μοιραστούν εδώ...

Μήπως το θέμα Jimny έχει εξαντληθεί πλέον?
Με τη καμία

Και τέλος μήπως γιατί το φόρουμ είναι ελαφρώς παρατημένο και από τους αδμινς? (πολύ εύστοχα είχες ζητήσει εσύ νομίζω να μπουν moderators)
Ναι, και ναι.  Οι 2 ενεργοί αδμιν δε φταίνε σε τίποτα. Λόγω υποχρεώσεων, δε νομίζω να έχουν χρόνο να ασχοληθούν

Τον εαυτό μου τον έχω βάλει σε όλες τις κατηγορίες, γιατί πραγματικά δεν ξέρω που ανήκω και επειδή τα γραφόμενα μου αφήνουν αιχμές για όλους, δεν θα μπορούσα να με εξαιρέσω...
Είσαι προς παλαίωση και συ (στη δέκατη θέση αριθμού μυνημάτων, με πέντε από τους προηγούμενους να μη γράφουν πλέον)
Αντίστοιχα εγώ είμαι στη δεύτερη, με απουσία του πρώτου... Αλλά δε βρίσκω και κανένα νόημα.... εγώ Samurai έχω καρντιά μου...  8)



Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9732 στις: Μάρτιος 27, 2012, 13:25 »
Μήπως επειδή κανείς δεν κάνει κάτι ποιοτικό που να έχει σχέση με το 4χ4 ή το Jimny τώρα τελευταία?
Κάνουν κάποιοι, αλλά δεν έχουν λόγο να το μοιραστούν εδώ...

Για ποιον λόγο δεν έχουν λόγο να το μοιραστούν? Αν οι "παλιοί" που είναι πιο οικείοι με όλα αυτά δεν μοιράζονται πράγματα, τότε πως περιμένουμε οι νεότεροι να μπουν στο τριπάκι του να μοιράζονται?

Μήπως το θέμα Jimny έχει εξαντληθεί πλέον?
Με τη καμία

χεχε συμφωνώ!

Και τέλος μήπως γιατί το φόρουμ είναι ελαφρώς παρατημένο και από τους αδμινς? (πολύ εύστοχα είχες ζητήσει εσύ νομίζω να μπουν moderators)
Ναι, και ναι.  Οι 2 ενεργοί αδμιν δε φταίνε σε τίποτα. Λόγω υποχρεώσεων, δε νομίζω να έχουν χρόνο να ασχοληθούν

Συμφωνώ πως δεν έχουν χρόνο και δεν τους κατηγορώ, αλλά όποιος έχει κάποια πιο προσωπική επαφή, ας συζητήσουν πιο έντονα το θέμα με τους moderators.


Τον εαυτό μου τον έχω βάλει σε όλες τις κατηγορίες, γιατί πραγματικά δεν ξέρω που ανήκω και επειδή τα γραφόμενα μου αφήνουν αιχμές για όλους, δεν θα μπορούσα να με εξαιρέσω...
Είσαι προς παλαίωση και συ (στη δέκατη θέση αριθμού μυνημάτων, με πέντε από τους προηγούμενους να μη γράφουν πλέον)
Αντίστοιχα εγώ είμαι στη δεύτερη, με απουσία του πρώτου... Αλλά δε βρίσκω και κανένα νόημα.... εγώ Samurai έχω καρντιά μου...  8)

Και στο έχουν πει αρκετοί... δώστο το ριμάδι να πάρεις ένα Jimny  lol lol lol


Χάρη δεν έχω λόγο αντιπαράθεσης, και στην ουσία κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου... εγώ πιστεύω πως στην γενικότερη κακή ψυχολογία όλων μας, έχει πάρει η μπάλα και τις διαδικτυακές παρέες...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9733 στις: Μάρτιος 27, 2012, 13:49 »
Φάνη, υπάρχει η κρίση, δε λέω, αλλά όπως έχεις δει, η "δεμένη" η παρέα, συνεχίζει και βγαίνει βόλτες, καφέ, φαί.... παίζουν τηλέφωνα, email σε καθημερινή βάση... δε μου χρειάζεται το φόρουμ.... δε μου προσφέρει τίποτα, άλλο από "χάσιμο" χρόνου, μιας και έχουμε μπόλικο περίσσευμα.
Τουλάχιστο να τον τρώμε ποιοτικά.... αλλιώς παίζω και sudoku...

Φίλους έκανα αρκετούς από δω μέσα. Παραπάνω όμως δεν μπορώ, μιας και δε μπορώ να το υποστηρίξω... χρονικά και οικονομικά.
Περικοπές λοιπόν..... και να δούμε που θα φτάσουν..




Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ....... με .com
« Απάντηση #9734 στις: Μάρτιος 27, 2012, 13:57 »
Τώρα με μπέρδεψες... Σε χαλάει που το φόρουμ δεν είναι τόσο ενεργό πλέον σε τεχνικά θέματα και γενικά με πιο ενδιαφέρουσα θεματολογία ή ούτως ή αλλιώς θεωρείς πως το φόρουμ αυτό έχει κλείσει μέσα σου?

αν ισχύει το πρώτο, τότε θα επαναλάβω πως αν εμείς οι παλαιότεροι δεν συνεχίσουμε να τροφοδοτούμε με πληροφορίες, τότε οι πιο νέοι δεν πρόκειται να κάνουν ερωτήσεις ή να συνεχίσουν ενεργά...

αν ισχύει το δεύτερο, θα πω πως είναι δεκτό και μέσα στα ανθρώπινα όρια...

σε κάθε περίπτωση, και εγώ πιστεύω πως χρειάζεται μια τονωτική ανάσα (σε κάποια στιγμή μόνο αγγελίες από το 1ο ποστ είχαμε), μια οργάνωση, μια ανανέωση...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems