Αποστολέας Θέμα: Καλώς σας βρήκα!!!  (Αναγνώστηκε 9413 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Over the hills and far away...
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 16, 2007, 15:31 »
Φίλε Σάκη να σε καλοσορισω και εγώ με την σειρά μου.
Να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό γιατί ζεις στην ομορφότερη πόλη της Ελλάδας.Ήμουν φοιτητής εκεί και γνωρίζω καλά τα μέρη.

Τα μέρη...χαχαχαχαχα
Φοιτιτική ζωή τώρα μωρέ ξέρεις.....
Γυναικές, γυναικες, ταβέρνες με γυνμαικεία συντροφιά, αντε καμια εκδρομή με γυναικεία παρέα πάντα κτλ κτλ lol lol lol lol lol lol lol lol



Καλές και οι γυναίκες , δίκιο έχεις δεν λέω - ευτυχώς δεν διαβάζει η Ελευθερία- αλλά τον τελευταίο ενάμιση χρόνο που είχα την HF επάνω ήταν τα καλύτερα.
Ανάβαση Ζαγκλιβερίου, παλιός καλός Χολωμόντας και prive χρονομετρήσεις στην πίστα στο Αιγίνιο.Μετά ήρθαν οι "οικολόγοι"...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2007, 15:36 από ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ »
Τέσσερα πράγματα δεν αλλάζουν στη ζώή:Οι μέρες που έζησες,οι πράξεις που έκανες,τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες!

Αποσυνδεδεμένος panosxalkida

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 494
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 16, 2007, 17:42 »
 <welc_  Σακη  εκανες την καλητερωτερη επιλογη οπως καταλαβες j12

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 16, 2007, 17:57 »
<welc_  Σακη  εκανες την καλητερωτερη επιλογη οπως καταλαβες j12

Καλα ρε... πατε καλα? 

Τι του λετε του ανθρωπου? 

Τι ψεμματα ειναι αυτα? 

Παραμυθια φιλε μου Σακη...   

Παρε τον ενα (εμενα) και χτυπα τον αλλο (Γιωργος)!!!

Σαχλαμαρες δηλαδη... σε παραμυθιαζουνε για να σου παρουνε τη συνδρομη των 3.999,99 ευρω το μηνα...

Μετα δε θα σε ξερει κανενας... θυμησου με που στο λεω...
  lol cl cl cl
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος panosxalkida

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 494
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 16, 2007, 18:39 »
 sfr sfr sfr

Αποσυνδεδεμένος sakisthess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 16, 2007, 19:42 »
Ωπα παιδιά!!!!

Είπα, τώρα το πήρα το Jimny.
Και που λέω ότι τα λάστιχα είναι 50/50, είναι πολλή γνώση για μένα στα off road. Από κει και πέρα, φίλε Ταξειδιώτη, δεν γνωρίζω και πολλά. Τα είχα δει κάποια στιγμή τα λάστιχα, αλλά περισσότερες λεπτομέρειες δεν θυμάμαι.
Πήρα όμως στη Suzuki Νταλιάνης να ρωτήσω.
Σύμφωνα με τα όσα μου είπαν:
Το '02 μοντέλο, που πήρα, έχει έναν εκκεντροφόρο και είναι 8βάλβιδο, σε αντίθεση με το '04 και μετά, που βγήκε 16βάλβιδο με 2 εκκεντροφόρους, διαφορετικό βήμα στο διαφορικό και στις σχέσεις ταχύτητας. Πράγματα που μειώνουν, όπως μου είπαν, την κατανάλωση. Επίσης, μου είπαν ότι η ταχύτητα ταξιδίου του δικού μου είναι ως τις 4.000 στροφές, όπως μου είπατε κι εσείς. Επίσης, ότι αν αλλάξω λάστιχα, χαμηλώσω το αυτοκίνητο και το πάω μ.ό. 110χλμ/ώρα, θα βγάλει, το πολύ,  350 χλμ.
Ξέρετε, ο αδερφός μου έχει ένα χιουντάι Ατος, εδώ και 10 χρόνια περίπου. 1000άρι μεν, αλλά πάνε ταξίδι ολόκληρη οικογένεια και του βγάζει 540 χλμ αυτονομία με 35 ευρώ βενζίνη!!!!!! Εντάξει. Αλλο το ένα, άλλο το άλλο. Είναι θέμα συνήθειας και αποδοχής του τι έχεις και τι θέλεις να κάνεις.
Βαρύ πόδι, δεν θα'λεγα ότι έχω, γιατί, δυστυχώς, δεν συμφέρει. Το κακό είναι ότι, αν και οδηγάω αυτοκίνητο εδώ και 3 χρόνια, οδηγάω μηχανή τα τελευταία 20 χρόνια. Και η μηχανή, έχει γκάζι. Δεν είναι πίστας, αλλά έχει γκάζι. Οταν λοιπόν οδηγάω τη μηχανή, άνετα και χαλαρά, στα 160χλμ/ώρα, δύσκολα θα το μπορέσω το 90 - 100 χλμ με το αυτοκίνητο. Χθες πήγα για μπανάκι στη Χαλκιδική με 100 και, μιλάμε, έπηξα. 1 ώρα και, χωρίς κίνηση!! Με τη μηχανή θα ήμουν εκεί σε μισή ώρα. Είναι θέμα συνήθειας. Αλλωστε, υπάρχουν και τα ραντάρ.
Φαντάζομαι μόνο, τι θα έλεγα αν τελικά έπαιρνα το Lada Niva, που το γούσταρα περισσότερο, ως τέρας που είναι.
Α βέβαια, για να μην ξεχαστώ! Μου συνέστησαν επίσης να πάω να το κάνω ένα τσεκαρισματάκι για καταλύτες, καρμπιρατέρ κλπ, μπας κι έχω τίποτα βουλωμένο.

Αποσυνδεδεμένος Μάχος

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1440
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 16, 2007, 20:10 »
καρνταSAKI καλωςορισες και απο μενα και απ'οτι βλεπω εχουμε οι 2μας 2 κοινα ενδιαφεροντα(αγαπες lol lol):

το JIMNY και τις ΜΗΧΑΝΕΣ!!!! cl cl cl lol lol lol

και εγω 17 χρονια μονο μηχανη οδηγουσα αλλα λιγο τα χρονια που μας πηραν 0_21 0_21 0_21 lol lol lol lol λιγο η αναγκη για εξερευνηση περιοχων που δεν μπορουσα λογω μηχανης να δω(εννοω για χωμα καθοτι παντα ασφαλτινος ημουν στις μοτο) με εκανε να παρω την αποφαση να παρω το jimny.

τελικα φιλε δεν το μετανοιωσα καθολου για 2 λογους:

1.διοτι γνωρισα 1 παρεα και εκανα φιλους που παραγματικα μεσα απο αυτο το forum εχουμε γινει ΦΙΛΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ!!!!!!!!!!!!!!! cl cl cl

2.γνωρισα μερη φανταστικα  που ουτε καν φανταζομουν οτι υπηρχαν στη χωρα μας

ααα και κατι αλλο.πες μου και τι μοτο εχεις αυτη τη στιγμη μπας και...συμπεθεριασουμε και σ'αυτο lol lol lol

φιλικα

ΜΑΧΟΣ

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 16, 2007, 20:48 »
Ωπα...
...
Πήρα όμως στη Suzuki Νταλιάνης να ρωτήσω.
Σύμφωνα με τα όσα μου είπαν:
Το '02 μοντέλο, που πήρα, έχει έναν εκκεντροφόρο και είναι 8βάλβιδο, σε αντίθεση με το '04 και μετά, που βγήκε 16βάλβιδο με 2 εκκεντροφόρους
,
...

 ::) >:(  Χμμμμμμμμμμμμμμμ... Φιλε Σακη... κατι μαλλον δε σου εχουν πει "τιμια"... ή απο εκει που το πηρες, δεν στα ειπαν καλα περι χρονολογιας του & σε σχεση με τον ενα ή τους δυο εκκεντροφορους... Μηπως δεν ειναι μοντελο '02 ? ? ?
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 16, 2007, 21:48 »
σακη, θα δεις οτι θα γουσταρεις τρελα να εισαι μονιμως στα δεξια και να βλεπεις τι μουσικη παιζει ο διπλανος σου lol απο ψηλα... εχει και τα καλα του ;)

επιπλεον εκει που ησουν εσυ.... αυτος που σε προσπερασε μαλλον δυσκολα θα φτασει ;) ε, και τα 10 κιλα λασπη προσθετουνε στο βαρος....αρα και στις τελικες.... lol
Θα εχεις περισσοτερο χρονο να απολαμβανεις τη διαδρομη ;)

Εκανα και γω το ιδιο λαθος παλια... νομιζα οτι υπηρχε 8v, και πολυ σωστα ο jericho με διορθωσε οτι δεν υπαρχουν 8v jimny. Ψαχνοντας λοιπον λιγακη παραπανω, ειδα οτι ο jericho ειχε απολυτο δικιο ;)

www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 16, 2007, 22:08 »
Πρωτον.... το 090 έχει γίνει 90 πλέον ha lol lol lol
Δεύτερο και σημαντικότερο.....ρε απο τον φίλο πας να βγάλεις λεφτά παρέχωντας ευχαριστηση??
Δεν ντρέτεσε καθόλου....
λως όρισες παληκάρι μου στους τρελούς με τα γυμνι lol lol lol lol

ειμαι της παλιας σχολης... εχω και γραμματοσημα...το εμαιλ ειναι αγνωστη λεξη...
και ναι χαΛΛαρα παω να βγαλω λεφτα.. εχω ήδη φτιαξει και την ομαδα που θα ειναι οι managers εκμεταλλευσης..lol lol lol
γι αυτο ειναι οι φιλοι lol lol lol

σακη, μην σε απασχολει η ανωριμοτητα μας. Εσυ θα μας βαλεις στον ισιο δρομο! αρκει να ειναι λασπωμενος!
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 16, 2007, 22:13 »
Το οτι εισαι π@λιο@ερος το ξερουμε!!!!!!!!


Το οτι εισαι π@λι@χαρα@τηρας και αυτο το ξερουμε!!!!!


Το οτι εισαι φιλος μας.......... αυτο τωρα το μαθαινουμε και βεβαια κατι θα θες ...για να το λες!!! ;D ;D ;D
Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος sakisthess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 17, 2007, 15:06 »
Γεια σας παιδιά

Τα περί V8 μου τα είπε ο υπεύθυνος του συνεργείου του Νταλιάνη, για τον οποίο έχω ακούσει, προς το παρόν, μόνο καλά. Θα το πάω όμως (κάποια στιγμή) και ελπίζω ότι θα μάθω σίγουρα περί τίνος πρόκειται και αν είναι παλιότερο ή έχει κανένα ψιλοπροβληματάκι.
Οσον αφορά τη μηχανή, είχα Varadero και, εδώ και δύο χρόνια, έχω μία BMW 1200 GS. Είμαι επίσης ιδρυτικό μέλος του africatwin club και, οι περισσότερες εκδρομές μας, ήταν λασποχωμάτινες. Απλά, όμως σημειώνετε κι εσείς, σταμάτησε πλέον να είναι (τόσο πολύ) περιπετειώδες να οδηγείς μηχανή στα χιόνια με -5, να περνάς ποτάμια και να συνεχίσεις να οδηγείς στο κρύο με βρεγμένα ρούχα και μπότες, μέσα στις οποίες, τα πόδια σου κολυμπάνε. Γιατί, μπορεί οι μπότες να είναι αδιάβροχες, αλλά όχι όταν γίνονται υποβρύχιες. Τότε, γίνονται απλά κανάτες με νερό και ένα πόδι μέσα να παγώνει.
Συνεχίζουμε βέβαια να τα κάνουμε πότε πότε, αλλά όχι πλέον τόσο συχνά. Γιατί, όπως όλοι, άλλοι έχουν πλέον οικογένειες, αυξήθηκαν οι οικονομικές ανάγκες, λιγοστεύουν τα λεφτά κλπ κλπ κλπ, πράγματα που όλοι γνωρίζετε και αντιμετωπίζετε.
Η αγορά του Jimny, πέρα από επιθυμία, ήταν και ευκαιρία. Γιατί, ποια αντιπροσωπεία σου βάζει γραμμάτια την σήμερον, όταν δεν μπορείς να πάρεις δάνειο από τράπεζα; Και όταν σου παίρνει για 2.500 ευρώ το 13 ετών Fiat Panda, που το πήρες 3.000 ευρώ πριν από τρία χρόνια και κανείς δεν σου δίνει πάνω από 1.500;
Υπό αυτές τις συνθήκες, ήταν μια χαρά αγορά. Δεν παραπονιέμαι καθόλου. Και ψηλωμένο και λάστιχα 50/50!!! Μπερεκέτι, όπως λέμε εμείς εδώ στα βόρεια.


Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 17, 2007, 15:16 »
Γεια...
...
Είμαι επίσης ιδρυτικό μέλος του africatwin club...
...

Πες μου τωρα οτι ξερεις και το Φιλιππα τον Αιβαζη (εκεινο το πανυψηλο...), να βγουμε και πρωτα ξαδελφια!!!  lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος x-origin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω λάσπη και νερά!
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 17, 2007, 15:28 »
Καλως ηρθες Σακη καλοταξιδο το jimnακι και με το καλο να το λασπωσεις!!! cl
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...με το Jimny τα περνάω άνετα!

Αποσυνδεδεμένος sakisthess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 17, 2007, 18:25 »
Το όνομα Φίλιππος Αιβατζής, δεν μου λέει κάτι.
Μιλάμε για το κλαμπ της Θεσσαλονίκης, ή της Αθήνας;
Εγώ μιλάω για της Θεσσαλονίκης.
Πάντως, επειδή δεν προλαβαίνω να πηγαίνω κάθε Τετάρτη πυο έχουμε μάζωξη, την τελευταία φορ΄΄α που πήγα, είδα κάποια άτομα, που τα'βλεπα για πρώτη φορά. 

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Καλώς σας βρήκα!!!
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 17, 2007, 18:55 »
Αααααα... ΟΚ...  Εγω μιλαω για Αθηνα και μαλιστα απο τη πρωτη πενταδα... τεως προεδρος κλπ κλπ...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...