Αποστολέας Θέμα: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!  (Αναγνώστηκε 21422 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 30, 2007, 11:59 »
Χωρίς να προκαλείται φθορά στα τακούνια από την πλάγια τριβή της ενεργητικής ζυγοστάθμισης?
Είσαι σίγουρος?
Είναι δοκιμασμένο?
Δώσε μας κάποια πληροφορία για συγκεκριμένο συνεργείο που το κάνει αυτό.
Ευχαριστώ

Θέμα φθοράς υπάρχει στα ελαστικά του μπροστά άξονα μιας και στον πίσω άξονα την κίνηση τη δίνει στους τροχούς το ίδιο το όχημα....
Και πάλι όμως υπάρχουν 2 τύπου μηχανάκια που γυρίζουν τους τροχούς. Αυτά που ακουμπάνε το λάστιχο στα πλάγια και κάνουν φυσικά και τη μεγαλύτερη ζημιά) και εκείνα που δίνουν κίνηση αγγίζοντας το πέλμα των ελαστικών. Αν όμως ο τύπος που κάνει ζυγοστάθμιση είναι σωστός θα φροντίσει να συντηρήσει και σωστά τα μηχανάκια αυτά αλλάζοντας το λαστιχένιο τροχό τους έτσι ώστε να φαγώνεται αυτός και όχι το ελαστικό σου.

Η ζυγοστάθμιση είναι πετυχημένη και κρατάει ανάλογα με τις ταρζανιές που κάνει ο καθένας μας...

Όποιος θέλει πληροφορίες για το συνεργείο στη Θεσσαλονίκη ας μου στείλει ένα π.μ. Για Αθήνα δεν έχω ιδέα.
 
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος panosj

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 31, 2007, 22:29 »
ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ SUZUKI ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΟΥΑΓΙΕ΄  3 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΤΟΥ ΧΙΛΙΟΣΤΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΤΡΟΧΟ ΚΑΙ 5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ.ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ANT/ΠΟΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.
4ΚΙΝΙΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ 75-80 ΚΜ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΕ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.
Ο,ΤΙ ΑΛΛΑΞΕΣ ΕΣΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.
ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΙΣΩΣ ΟΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΖΑΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ.
  ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ Ο,ΤΙ ΝΕΟ ΕΧΩ.
   ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αποσυνδεδεμένος Nikos_SV6HMN

  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • www.plikati.gr
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 01, 2007, 12:43 »
αν διαβασεται μεσα εχουν γινει πολες αναφορες και τσακομοι με αντιπροσωπιες ,αν δεν εχεις τρεμουλο δεν εχεις jimny δυστηχος ,το εχουν σχεδον ολα ο καθε ενας εχει βρει διαφορετικη λυση θελει ψαξιμο,αλλος με ζαντες ,δισκοπλακες τακακια.αμορτισερ,κτλπ

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 03, 2007, 17:12 »
συνηθως εχουν τρεμουλο στο τιμονι λογω μεγαλων ελαστικων και μικρου βάρους. Δηλαδη το βαρος του αυτοκινητου δεν ειναι αρκετο ωστε να παταει καλα το λαστιχο με αποτελεσμα να ειναι αρκετα ευαίσθητο.

Εμενα μου ετρεμε στο φρεναρισμα κατι που δεν ηταν φυσιολογικο και γι`αυτο και μου αλλαξαν ολα αυτα τα πραγματα.
Οταν λεω όμως για τρεμουλο δεν μιλαω για το κλασικο τρεμουλο οπως της κακης ζυγοστάθμισης αλλα για υπερβολικό λεσ και το κανεις επιτηδες το τιμονι εγευγε τουλαχιστον 6 ελατοστα απο το κεντρο του δεξια και αριστερα.
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος panosj

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 07, 2007, 21:32 »
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΣΑΣ ΕΧΩ ΝΕΑ.
ΑΠΟ ΤΗΝ SUZUKI ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ¨ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ ,ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΥΑΓΙΕ ΟΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ 2 ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΕΙΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ 1000 ΚΜ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟΝ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ.ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ  ΤΗΣ ΖΥΓΟΣΤ/ΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. Ε, ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!ΠΑΕΙ ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΓΧΟΥΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ.
 ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΘΩΝ! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (VVT) ME TIΣ ΑΚΤΙΝΩΤΕΣ ΖΑΝΤΕΣ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΩΣ ΤΕΛΕΙΑ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ.
 ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. 

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 10, 2007, 10:05 »
Έχω ακούσει ότι κουφό θέλετε! Την τελευταία φορά στην αντιπροσωπεία , χωρίς να του έχω πεί κιόλας να τσεκάρει, μου είπε ότι μάλλον έχει κόψει βάση σασμάν και συντονίζει ο άξονας με το επακόλουθο τρέμουλο! Στον λαστιχά μου πάντα καταλήγω και σε 10 λεπτά το τιμόνι γίνεται αστέρι! Σωστά μηχανήματα και σωστός ο ίδιος! Και να ζητάτε βαρύδια όχι τα κολλήτά αλλά τα άλλα που θυληκώνουν στο εσωτερικο της ζάντας.
Απλά όταν σας σκάει λάστιχο  να επιμένετε επισκευη με καλαμάκι χωρίς να βγαίνει ο τροχός απο πάνω , αν είναι δυνατόν. Χάνει την ισορροπία του μετά και θέλει πάλι ζυγοστάθμιση .
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 12, 2007, 23:40 »
Παιδιά αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ πάντα και με τα bf-at και με τα kaiman όσες ζυγοσταθμίσεις κι αν έκανα.
Προχτές πήγα για σέρβις και εκτός των άλλων θα άλλαζα φλάντζες μπροστά στα ημιαξόνια (δεν θυμάμαι πως το λένε το στρογγυλό κομμάτι, φαίνεται στην φότο) γιατί έτρεχαν βαλβολίνες και θα ελέγχαμε τα ρουλεμάν. αφού αλλάξαμε την φλάντζα παρατηρήσαμε ότι τα 2 ρουλεμάν (βελάκι) πάνω και κάτω στα οποία μπαίνουν οι 2 πύροι είχαν αρπάξει και βάλαμε 4 καινούργια.
Δεν ξέρω αν είναι σχετικό ή εντελώς τυχαίο, το τρέμουλο σταμάτησε εντελώς σε όλες τις ταχύτητες. (να σημειώσω ότι δεν πειράξαμε τίποτα άλλο και ότι δεν κάναμε ζυγοστάθμιση).
Επίσης να πω ότι πριν από αυτό όταν έκανατα ζυγοστάθμιση τα λάστιχα έδειχναν 0 στο μηχάνημα, αλλά στον δρόμο τα γνωστά προβλήματα.
Ας μας πουν οι πιο έμπειροι, ήταν η αιτία του κακού ή ήταν τυχαίο γεγονός ότι σταμάτησε το τρέμουλο?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2007, 23:49 από filippos_kos »


Αποσυνδεδεμένος evripos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 22, 2007, 16:46 »
έχω το ίδιο πρόβλημα. το jimny μου είναι 8\06 με μαμα ελαστικά και ζάντες. Έκανα ζυγοστάθμιση στην αντιπροσωπεία της Χαλκίδας αλλά δεν έγινε τίποτα. Μου είπαν ότι το κάνουν όλα τα jimny στα 78 χιλιόμετρα ακριβώς (στη Χαλκίδα μιλαμε με ακρίβεια, τίποτα στην τύχη) και πως εχει αναφερθει το πρόβλημα στα κεντρικά, ακόμα δεν έχουν βρει τι φταιει (τα κεντρικά) και όταν το βρουν θα γίνει κάποια ανάκληση. Α, επίσης να μην ανυσηχώ γιατί το κάνουν όλα... Όταν αρχίσει το τρέμουλο αν δεν επιταχύνω ή αν δεν επιβραδύνω τότε ο αχτύπητος καφές που κρατώ στα χέρια γίνεται ένας τέλειος φραπέ.

Πάνος Χαλκίδα

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 22, 2007, 17:10 »
Παντως εμενα παιδες αν κ ειχα κανει ζυγοσταθμισεις επανειλλημενως...το προβλημα μου λυθηκε οταν αλλαξα τις φλαντζες μπροστα...Κτ παρομοιο με αυτο που εκανε ο Φιλιππος.
Μιλαμε εξαφανιστηκε τελειως...μονο στο φρεναρισμα κανει πολυ λιγο λογω στραβωμενων δισκοπλακων...Αυτα!.. a105 a105

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 01, 2007, 11:26 »
Σε έμενα εξαλείφθηκε όταν η μαμα suzuki μου άλλαξε ζαντες,ρουλεμαν μπροστά, δισκοπλακες, μουαγιέ, κιβώτιο τιμονιού και ζυγοστάθμιση επι του αυτοκινήτου που έκανα εγώ μετά την παραλαβή.

Εχει παρουσιαστεί λαι σε άλλα αυτοκινητα και το περνάει στην εγγύηση
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος delsol.vti

  • Jimny
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 04, 2007, 15:37 »
  Δοκιμαστε κατι πολύ απλο. Σε μενα μου το εκανε ο λαστιχας μου και εστρωσε. Οταν βγαζετε τα ζαντολαστιχα και ειδικα τα μπροστινα απο πάνω για οποιονδηποτε λογο, να επιμενετε να τα κεντραρουν και να σφιγκουν τα μπουλονια με το χερι (με κλειδι ενοειται) ωστε να πατησει σιγουρα σωστα .... και αφου το σφιξουν με το χερι τοτε να βαλουν το αερόκλειδο.
  Την τελευταια φορα που πηγα για σερβις στην αντιπροσωπεια και το αμαξι ετρεμε ελαχιστα και ΟΧΙ ενοχλητικα... εβγαλε τα ζαντολαστιχα να δει τα φρενα και να κανει τους ελεγχους που και καλά κανουν.
  Οταν το πηρα και για μια βδομαδα ειχα φρηξει, το αμαξι απο τα 75 ως τα 80 μπισταγε και αμα εκανες να πατησεις σε αυτα τα χλμ και φρένο νομιζες οτι θα σκορπαγε.
  Πηγα σε φίλο μου που εχει μαγαζι με ζαντολαστιχα αναρτησεις κλπ για καφέ βασικά και του ειπα να κανει και καμια ζυγοσταθμιση σιγουρος οτι ειχαν κανει βλακεια στην αντιπρωσοπεια. Εκανε ζυγοσταθμιση αλλα μου ειπε απο πριν οτι αυτο ειναι το προβλημα που δεν το ξερουν πολλοι. Και οντως το πηρα μετα και ηταν αλλο αμαξι  j12
  Δοκιμαστε το, δεν κοστιζει τιποτα και μπορει να ησηχασετε  ;)
Θέλω χιονια θέλω λάσπες
να ζαλίζομαι στις πάντες !

Αποσυνδεδεμένος kostas_lion

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 08, 2008, 16:49 »
Επειδή σκέπτομαι  να αγοράσω ένα jimny ξέρετε πόσα χρόνια είναι η εγγύηση του ? ψάχνω για μοντέλο 2003-2004 που οι τιμές είναι μέχρι 10.000 .Το πρόβλημα είναι σε όλα τα μοντέλα?

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 04, 2010, 22:51 »
Ζάντες αλλαξε κανείς??

Η λύση υπάρχει!!!
Τόσο απλή...
τόσο μεγαλειώδης!!!


Πληροφορίες μόνο με πμ
http://www.jimnyclub.com/forum/index.php?action=profile;u=1550

Αποσυνδεδεμένος vasos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • suzuki 4ever!!!!!
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 09, 2011, 20:47 »
.Μπορεί κανείς να μου πεί τι πρέπει να κάνω επιτέλους με αυτό το τρεμουλό?εχω 2 αμορτισέρ τιμονιού,έκανα ζυγοστάθμιση,άλλαξα φρένα και τακάκια,και το πρόβλημα συνεχίζει.μου το κάνει γύρω στα 65-70χλμ όταν αναπτύσσει το αμάξι μόνο.όταν ξεκινήσει να μου κάνει το τρεμουλό(πάρα μα πάρα πολύ έντονο)δεν σταματά μέχρι να σταματήσει εντελώς το αυτοκίνητο.πρόσφατα έβαλα τα ζαντολάστιχα του δρόμου,και από εκείνη τη μέρα μου το κάνει,λές να έχω καμία στραβή ζάντα,αλλά παλιά που φόραγα τα ίδια ζαντολάστιχα δεν είχα καθόλου τρέμουλο.
ευχαριστω,
ελπίζω να βρεθεί μια λύση.
SUZUKI!!!!

Αποσυνδεδεμένος JM

  • Jimny
  • Μηνύματα: 799
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλιως johnmlrs...!
Απ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΛΑΣΤΙΚΩΝ!
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 09, 2011, 21:04 »
τσεκαρισε τα ρουλεμαν στους βασιλικους πειρους και αν ειναι αλλαξε τα.εστω και λιγο τζογο να εχουν,με το ματι μπορει να μην φενεται.παιζει ΜΕΓΑΛΟ ρολο απ'οτι καταλαβα σχετικα με τον τρεμουλο στο τιμονι!!!επισης τσεκαρισμα τα ακρομπαρα απο τις μπαρες τιμονιου.μπροστινη και πισινη.
μπορει να εχουν τζογο.αν δεν γινει τιποτα με αυτα κανε μια ζυγοσταθμιση με τους τροχους πανω στο αμαξι(με φορητη ζυγοσταθμιση) ;)