Αποστολέας Θέμα: Τερατα.........  (Αναγνώστηκε 2985 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Τερατα.........
« στις: Μάιος 05, 2008, 12:18 »
Δυστυχως σημερα το πρωι τα σκυλακια του πατερα μου πεσανε θυματα φόλας στο γηπεδο του Στρεμπενιώτη στην Νεάπολη Θεσ/νίκης. Πεθανανε και τα δυο μεσα σε μιση ωρα. Υπαρχουν ακομα τετοιοι «ανθρωποι» που ριχνουν φόλες? Κριμα...

Ας προσεξουν οι ανθρωποι με ζωακια στην περιοχη εκει. Ειναι κριμα να χασουν και τα δικά τους.

Επισης ειναι πολυ επικινδυνο και για τα παιδακια που παιζουνε εκει. Αν κατα λαθος το πιασουν το δηλητηριο με τα χερια τους και το βαλουν στο στομα τους θα εχουμε και ανθρωπινα θυματα. Κατα την εκτιμηση της κτηνιατρου μας, η ποσοτητα του δηλητηριου ηταν τετοια, που θα σκοτωνε και μεγαλο ζωο.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 05, 2008, 12:35 »

Δυστυχως Γιωργη... Υπαρχουν και τετοια "ανθρωποειδη" στο κοσμο, φιλε...
  >:(
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος ancient

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 05, 2008, 12:59 »
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Yποκειμενα....
....ΚΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ....

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 13, 2008, 12:20 »
 >wtf1< τώρα το είδα.... cry1  Πραγματικά ζώ για την ημέρα που κάποιος τέτοιος ψυχοπαθής θα πέσει στα χέρια μου.. 068g> 067>_ _16135> _ar15fir> _b138> >fl05 θα καλοπεράσει.. >9206< >9206< sincity έχει να γίνει.... μέτα από ότι "πάθει" θα αφήσω λύκους να πάρουν πίσω το αίμα από όλα τα ζωντανά... 0_21 0_21 0_21 Αυτό τους αξίζει! 0_21 0_21 0_21 0_21 0_21
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 13, 2008, 13:43 »
Παίδες μη βιάζεστε να βγάζετε συμπεράσματα γιατί το νόμισμα έχει πάντα 2 όψεις.  Εγώ στη γειτονιά μου έχω απέναντι ένα σπίτι που ζουν κάποιοι οι οποίοι έχουν δεμένα στα κάγγελα στο μπαλκόνι του 1ου 3-4 σκυλιά τα οποία χαλάνε τον κόσμο για ψίλου πήδημα. Ακριβώς δίπλα (προσπαθούν) να κοιμηθούν παιδιά και απένατι εμείς (3 διαμερίσματα όλα με μικρά παιδιά) να προσπαθούμε να ησυχάσουμε. Και βέβαια οι ιδιοκτήτες των σκυλιών χαλαροί.
Λοιπόν, ωραία τα σκυλιά και τα λοιπά κατοικίδια (αν είχα κήπο θα ήθελα να έχω και εγώ ένα σκύλο) αλλά υπό προυποθέσεις και με σεβασμό στο στους συνάνθρωπους.

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 13, 2008, 13:45 »
Σεβαστό αυτό που λες αλλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να σκοτώνονται με αυτόν τον τρόπο...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 13, 2008, 14:17 »
Παράθεση
αν είχα κήπο θα ήθελα να έχω και εγώ ένα σκύλο

+1001  :)
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 13, 2008, 14:19 »
Σεβαστό αυτό που λες αλλα δεν σημαίνει ότι πρέπει να σκοτώνονται με αυτόν τον τρόπο...

Γενικώς τα ζώα(κατικοίδια-όχι ανθρωπόμορφα), δεν πρέπει να σκοτώνονται με κανένα τρόπο.
Η κατοχή του εκάστοτε κατικοίδιου, πρέπει να εναρμονίζεται με το περιβάλλον που καλέιται να ζήσει(να στην πολυκατικοία είναι μαρτύριο για τους άλλους).
Αλήθεια, όταν στην Ολυμπιάδα δεν είχαν αφήσει γάτα και σκύλο αδέσποτα, δεν είπε κανένας τίποτα...
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 13, 2008, 14:40 »
Παίδες μη βιάζεστε να βγάζετε συμπεράσματα γιατί το νόμισμα έχει πάντα 2 όψεις.  Εγώ στη γειτονιά μου έχω απέναντι ένα σπίτι που ζουν κάποιοι οι οποίοι έχουν δεμένα στα κάγγελα στο μπαλκόνι του 1ου 3-4 σκυλιά τα οποία χαλάνε τον κόσμο για ψίλου πήδημα. Ακριβώς δίπλα (προσπαθούν) να κοιμηθούν παιδιά και απένατι εμείς (3 διαμερίσματα όλα με μικρά παιδιά) να προσπαθούμε να ησυχάσουμε. Και βέβαια οι ιδιοκτήτες των σκυλιών χαλαροί.
Λοιπόν, ωραία τα σκυλιά και τα λοιπά κατοικίδια (αν είχα κήπο θα ήθελα να έχω και εγώ ένα σκύλο) αλλά υπό προυποθέσεις και με σεβασμό στο στους συνάνθρωπους.

καντε του μηνυση. Οπως επισης και αυτοι που αφηνουν τα σκυλια τους να κανουν την αναγκη τους όπου να'ναι. Χαρτι και σακουλα.. τοσο απλα...

Αυτη συνηθως ειναι η αλλη οψη. Οχι η φόλα. Με την ιδια λογικη επρεπε να φολιαζουμε οποιο "ζωο" μας ενοχλει.... ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 13, 2008, 14:46 »
...Με την ιδια λογικη επρεπε να φολιαζουμε οποιο "ζωο" μας ενοχλει.... ;)

Αυτά τα "ζώα" το αξίζουν και περισσότερο, μιας και τα σκυλάκια, γατάκια κτλ δεν καταλαβαίνουν από τους δικούς μας κοινωνικούς κανόνες συμβίωσης...Τα "άλλα" όμως που και οφείλουν και συμμετέχουν σε αυτούς???
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 13, 2008, 14:52 »
...και σε τελικη αν επεφτε ενα παιδακη με τα χερια του πανω σε μια φόλα και μετα τα εβαζε στο στομα του... αλλη οψη δεν θα υπηρχε. Ζητημα αν το προλαβαινανε το παιδι.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 13, 2008, 16:20 »
Παίδες μη βιάζεστε να βγάζετε συμπεράσματα γιατί το νόμισμα έχει πάντα 2 όψεις.  Εγώ στη γειτονιά μου έχω απέναντι ένα σπίτι που ζουν κάποιοι οι οποίοι έχουν δεμένα στα κάγγελα στο μπαλκόνι του 1ου 3-4 σκυλιά τα οποία χαλάνε τον κόσμο για ψίλου πήδημα. Ακριβώς δίπλα (προσπαθούν) να κοιμηθούν παιδιά και απένατι εμείς (3 διαμερίσματα όλα με μικρά παιδιά) να προσπαθούμε να ησυχάσουμε. Και βέβαια οι ιδιοκτήτες των σκυλιών χαλαροί.
Λοιπόν, ωραία τα σκυλιά και τα λοιπά κατοικίδια (αν είχα κήπο θα ήθελα να έχω και εγώ ένα σκύλο) αλλά υπό προυποθέσεις και με σεβασμό στο στους συνάνθρωπους.

καντε του μηνυση.

παίζει αυτό ??!! Αν ναι πραγματικά θα με ενδιέφερε να γνωριζω αν υπάρχει σχετικός νόμος ώστε τουλάχιστον για αρχή να τον φοβερίζω λίγο .........

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 13, 2008, 16:46 »
ναι, ειδικα αν τα εχει δεμενα στα καγκελα συνεχεια μεχρι και φιλοζωικες εταιριες μπορεις να πας...οπότε αναλαμβανουν οι ιδιοι. Τα σκυλια γαυγιζουν πολυ πιθανο διοτι ταλαιπωρουνται. Επισης πρεπει να εχει καθαρο το μπαλκονι κτλ.

Επισης μην ξεχνας οτι σε ωρες κοινης ησυχιας ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να μην γαυγιζουν. Ειπαμε... ειμαστε φιλοζωοι, αλλα με σεβασμο στους συνανθρωπους μας, οπως ειπες. Εχουμε σκυλια για συντροφια (το δικο μου), χομπυ (κυνηγι κτλ), δουλεια (ερευνας-διασωσης, αστυνομικα, φυλαξης κτλ).

Σε οποια κατηγορια και αν ειναι το σκυλι, οι κανονες ειναι οι ιδιοι. Το φροντιζουμε, το προσεχουμε και δεν το αφηνουμε να ενοχλει τους αλλους ( οποιαδηποτε ωρα της ημερας... )

Αλλα προς Θεου... ειναι η μόνη οψη....ακόμα και αν το νομισμα πεσει καθετα στο εδαφος... ειναι το μόνο που μπορουμε να κανουμε ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος maestria

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 937
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 13, 2008, 16:53 »
Και γω θα σας παραθέσω ένα άλλο πρόβλημα που παρατηρήθηκε στην δική μου γειτονιά... Καλώς ή κακώς στην πολυκατοικία απέναντι απο το σπίτι μου μας μαζευτηκαν 3 αδέσποτα, η γειτονιά τα τάισε και τελικά δεν τα έδιωξε τους έφτιαξε και πρόχειρα σπιτάκια για να κοιμούνται (μιας και το ένα απο αυτα θηλυκό γέννησε και προστεθήκανε άλλα 3 κουτάβια) πρόσφατα παρατήρησα πως πλέον έχουν και κολάρο (οπότε μάλλον ενδιαφέρονται γιαυτα η γειτονιά μιας και παίζουν μαζί τους και πολλά παιδιά )... Όμως μας προέκυψε μια τρελλή φιλόζωη η οποία αποφάσισε οτι θα υιοθετήσει ενα απο τα ενήλικα σκυλιά και το έχει περιορισμένο στο μπαλκόνι του σπιτιού της με αποτέλεσμα το σκυλί αυτό να χαλάει τον κόσμο όλη μέρα και όλη νύχτα αφού έχει στερηθεί την ελευθερία του και βλέπει τα υπόλοιπα της γειτονιάς να κυκλοφορούν ελεύθερα... Τί γίνεται? Την παρακαλέσανε, την απειλήσανε φέρανε μέχρι και την αστυνομία αλλά τιποτα, μην σας πώ οτι η αστυνομία είπε οτι έκανε και λειτούργημα μιας και υιοθέτησε ένα αδέσποτο... 0_21

Αποσυνδεδεμένος maestria

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 937
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τερατα.........
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 13, 2008, 16:56 »
Υπ'οψιν και γώ και η οικογένεια μου είμαστε όλοι φιλόζωοι, μιας και έχουμε 1 σκύλο και 2 γάτες οικόσιτα και ταίζουμε (ο μπαμπάς συγκεκριμένα) καμια 15ρια γάτες αδέσποτες σε ακτίνα 1χλμ απο το σπίτι (τον έχουν πάρει με τις πέτρες το κακόμοιρο τον πατέρα μου οι άλλες γειτονιές)...