Αποστολέας Θέμα: Οι επιπτώσεις ενός ρεπό στα μέλη του κρητικού Jimnyclub.com...  (Αναγνώστηκε 2396 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Χθες το μεσημέρι μου τηλεφώνησε ο Γιάννης (Jpat) και με πληροφόρησε πως ο Μηνάς (Morpheus) είχε ρεπό. Έπεσε λοιπόν στο τραπέζι η ιδέα για μια αιφνιδιαστική εξόρμηση στο ορεινό Ρέθυμνο (σαν αποστολή της ΕΛ.ΑΣ. ακούστηκε αυτό  lol) και συγκεκριμένα κοντά στο Αρκάδι στο μέρος που ο Γιάννης είχε προτείνει για τη βραδινή βόλτα που ακυρώθηκε. Ο Μηνάς κατάφερε (με τρόπους που δεν αποκάλυψε σε κανένα  >:D) να βρει βενζίνη και ξεκίνησε από το Ηράκλειο για το ραντεβού στο Ρέθυμνο (έφερε και μια μικρή "βοήθεια" 4αρων λίτρων για το λευκό jimny της παρέας). Εγώ πάλι, χωρίς στάλα βενζίνης, ξεκίνησα από τα Χανιά με το λεωφορείο για να συναντηθώ με τους υπόλοιπους και να συμμετάσχω τουλάχιστον ως συνοδηγός...

Τέσσερα άτομα μαζευτήκαμε τελικά και δύο jimny... Στο ένα ο Γιάννης (Jpat) με συνοδηγό την αφεντιά μου και στο άλλο ο Μηνάς (Morpheus) με τον ξάδερφο του τον Κρίστιαν. Η διαδρομή ήταν φανταστική με εναλλαγές πυκνής βλάστησης και ξερού (τυπικού για Κρήτη) τοπίου, με αρκετά ενδιαφέροντα κομμάτια στα οποία τα jimny, με την ομαδική δουλεία όλων μας, ανταπεξήλθαν με επιτυχία ενώ στο τέλος ήπιαμε και την καθιερωμένη ρακί παρέα με τα θρυλικά χορτοπιτάκια της μαμάς του Γιάννη (παρά το ψιλόβροχο...)  cl cl cl
Κατά τις δέκα και κάτι πήρε ο καθένας το δρόμο της επιστροφής (εγώ με το λεωφορείο πάλι...  bhe bhe bhe) "χορτασμένοι" από ένα γεμάτο απόγευμα στη φύση με καλή παρέα...

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την όμορφη βόλτα, το κέφι και την διάθεση, βασικά συστατικά που βοήθησαν να περάσουμε καταπληκτικά...
Στην άλλη βόλτα με καλό λοιπόν και χωρίς το άγχος της βενζίνης...

ΥΓ1: NicKsi έμαθα καταστρώνετε πονηρά σχέδια με τον Jpat για πρώτη μου off-road διαδρομή.... ομολογώ πάντως πως χθες αν είχα το αυτοκίνητό μου θα αγχωνόμουν λιγάκι στα συγκεκριμένα εμπόδια.... ήταν καλή εμπειρία ως συνοδηγός πάντως...

ΥΓ2: Αφού δεν είχα αμάξι η συγκεκριμένη εκδρομή καλύφθηκε εκτενώς φωτογραφικά....  ;) Φωτογραφίες προσεχώς.....

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ....  >ilov< >ilov< roc2 roc2
   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2008, 12:02 από johndentist »

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Οι επιπτώσεις ενός ρεπό στα μέλη του Jimnyclub.com...
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 14, 2008, 12:03 »

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ βρε Γιαννη!!!  Προσωπικα χαιρομαι πολυ οταν περνανε και οι αλλοι καλα...

Οσο για τα "πονηρα" σχεδια που καναμε με τον αλλο Γιαννη, ξερεις γιατι γινανε...  Πιστευω να σου εξηγησε το θεμα...  Ειναι ΜΟΝΟ για καλο σου...  ;)

Παντα να περνατε καλα και περιμενουμε το φωτογραφικο υλικο...
  lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Είναι τρελοί αυτοί οι Κρητικοί. Ούτε βενζίνη δεν τους σταματά  roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
NickSi φυσικά και ξέρω και εγώ και ο Μηνάς (κυρίως εγώ που δεν έχω πάρει το βάπτισμα του πυρός) για την καλή πρόθεση των "πονηρών" σας σχεδίων.....  ;) ;)
big-terios σιγά το πρόβλημα.... αν μας ληφθεί τελείως η βενζίνη θα γεμίσουμε τα ρεζερβουάρ με ρακί (που υπάρχει άφθονη) προκειμένου να πάμε βόλτα... το jimny ως γνωστό είναι θηρίο και το "σηκώνει" το ποτό lol lol lol
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 14, 2008, 12:40 από johndentist »

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Γιάννη "έγραψες" με τη γλαφυρή περιγραφή σου!  j12 Προσωπικά είχα λίγο επιπλέον άγχος για το όλο εγχείρημα, αλλά όλα πήγαν ρολόι. Ευχαριστώ πολύ για τη πολύτιμη βοήθεια και τις συμβουλές σου Νίκο (NickSi) >resp< . Με ξεάγχωσες και με καθησυχασες τη στιγμή που ήμουν έτοιμος να αλλάξω τη διαδρομή, φοβούμενος μήπως είναι υπερβολική για καινούριους όπως είμαστε εμείς. dup Να συμπληρώσω κι εγώ μερικά πράγματα, αναφέροντας ότι η διαδρομή απέκτησε λίγο περισσότερο ενδιαφέρον στα "δύσκολα" κομμάτια της με τη βοήθεια της ελαφρής βροχής που έπεσε. Κάποια μικρογλυστριματα, που έκαναν τα πέρασματα, λίιιγο πιο "πικάντικα" και χάριζαν στον οδηγό ελαφρώς μεγαλύτερες δόσεις αδρεναλίνης! roc2
Όπως ανέφερε και ο Γιάννης στο αρχικό του Ποστ, το μεσημέρι με ενημέρωσε ο Μηνάς (Morpheus) ότι του έδωσαν ρεπό την τελευταία στιγμή και παράλληλα εκδήλωσε άγριες εκδρομικές διαθέσεις! lol Μετά από μια σύντομη λοιπόν συνεννόηση για το πως, που και ποτε θα συναντιόμασταν, ξεκινήσαμε όλοι για το σημείο συνάντησης στο ΚΤΕΛ Ρεθύμνου. Τα υπόλοιπα τα διαβάσατε.  ;D
Συνεχίζοντας στο "δια ταύτα", χάρηκα πάρα πολύ που συναντηθήκαμε με τα παιδιά και φυσικά περασαμε φανταστικά στη χθεσινή μας εκδρομή! Κερδίσαμε εμπειρία, αλληλοβοηθηθήκαμε, παρεΐσαμε, φάγαμε, ήπιαμε και διασκεδάσαμε αφάνταστα. Είχαμε δηλαδή όλα τα απαραίτητα συστατικά μιας καλής Offroad εκδρομής. Και στην επόμενη με καλό λοιπόν φίλοι μου και με την ευχή η όμορφη παρέα μας να μεγαλώνει σε κάθε βόλτα όλο και περισσότερο! :D

ΥΓ1: Πωπω, αυτή η ρακί βρε παιδί μου ήταν δυναμίτης! Αρχικά σε ξεγελούσε η ελαφριά της γεύση, αλλά μετά ήταν σαν να σε είχε χτυπήσει στο κεφάλι αμόνι! Σαν τα κινούμενα σχέδια ένα πράμα. lol

ΥΓ2: Νικόλα μην ανησυχείς ο Γιάννης απλά σε "πειράζει" λέγοντας για "πονηρά σχέδια" κτλ. Τα παιδιά γνωρίζουν για τη συνομιλία μας, το περιεχόμενο της και τις καλές μας προθέσεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Και εγώ με τη σιρα μου να πω πως πέρασα υπέροχα λόγο της καλής παρέας πρώτα από ολα, αλλά και της υπέροχης διαδρομής που επέλεξε  <rsm_ο φίλος μας ο Γιάννης. Όλα καλά καi πάντα τέτοια και με περισσότερα μέλη στην παρέα μας. Αυτές οι στιγμές είναι που μένουν και θα έχουμε να θυμόμαστε για πολλά χρόνια. Η περιπέτεια με καλή παρέα και Jimmy είναι το ρου  <chef_τον καλόν αναμνήσεων. Ένα ευχαριστώ και στον ξάδελφο μου τον Κρίστιαν με την καλή παρέα που μου προσέφερε. ¶ντε και στην επόμενη διαδρομή για τη άρχισα να βαριέμαι κιόλας. >cofpc<


Υ.Π.     Παρεμπίπτοντος τέλια  >resp<τα χωρτοπυτακια της μαμάς του Γιάννη. Από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει , και πιστέψτε με είναι πολλά.


                                                                                >ilov<
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Ανέβηκαν και οι πρώτες φωτογραφίες....  roc2 roc2 roc2
Περισσότερα εδώ...   ;)

Σύντομα οι υπόλοιπες....

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
τα σπάτε παιδιά  roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2 roc2
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !

Εεεεεεεεεεεεεεελα οι μαχιμοι λεμε!!!  roc2 roc2 j12

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...  Μπραβο ρε παιδες!!!  Παντα τετοια και... χειροτερα!!! (για το terrain μιλαω παντα...) ;D a105

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος johndentist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
    • My DPGR Gallery
Ανέβηκαν και οι πρώτες φωτογραφίες....  roc2 roc2 roc2
Περισσότερα εδώ...   ;)

Σύντομα οι υπόλοιπες....

Ανεβηκάν και οι υπόλοιπες φωτογραφίες από τη βόλτα μας... (συνολικά μαζέυτηκαν 81  roc2 roc2) ...
Νομίζω ότι καλυφθηκε φωτογραφικά εκτενώς η εκδρομή αυτή γιατί από την επόμενη, όντας οδηγός, δεν θα έχω την πολυτέλεια του χρόνου... από την άλλη όμως είναι τόση η τρέλα με τη φωτογραφία που με βλέπω να αφήνω το jimny να τσουλάει και να τρέχω από μπροστά για να το φωτογραφίσω...  lol lol lol

ΥΓ1 γαργαλιστική λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξετε... Το jinmny του Γιάννη (Jpat) είναι ένα πειραματικό μοντέλο που είχε βγάλει η suzuki για να δοκιμάσει κάποιες μετατροπες και έχει κωδικό όνομα ........ jimn.......   ;D ;D ;D ;D ;D

 >ilov< >ilov<