Αποστολέας Θέμα: Πείτε τον πόνο σας...  (Αναγνώστηκε 5874 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 24, 2005, 02:24 »
;D ;D ;D  ....
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος Ironman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 16
  • www.Βrat.gr
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 24, 2005, 03:16 »
Είναι ένα θέμα με υψηλή αναγνωσιμότητα στους επισκέπτες πάντως ε?? ;)
Δεν θέλω να κατέβω για πρόεδρος :)

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 24, 2005, 22:03 »
aytoi oi apo ekei den me paizouneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
na kai ego gia na mathoun .... tha ertho apo edo..... kai namai.... sas parakalooooooooooooooooo
paikte me eseisssssssssssssssssssssssssssssssssss
mpouxouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
tha deite ti tha tous kano ego... tous apo ekei..... exei mazeytei olh h apoxo h parea... kai tha deite.....xexexe

Επειδη εισαι, τουλαχιστον ΑΝΗΘΙΚΟΣ, σου εχω ηδη απαντησει ηδη με ΠΜ...  ;) ;) ;)
Eισαι και moderator "εκει", τρομαρα σου...  :( :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 25, 2005, 18:44 από nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 06, 2006, 20:47 »
Πριν απο δυο-τρεις μερες, διαβασα εκπληκτος, σε ενα «αδελφο» forum, ενα post-επιστολη, ενος μελους του forum μας και πραγματικα μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση.
Ομολογω, οτι μετα τις τελευταιες εξελιξεις και τα γεγονοτα που συνεβησαν στο συλλογο που ειμασταν, σχεδον ολοι μας, μελη του, το μονο πραγμα που δεν περιμενα να διαβασω, ηταν μια τετοια επιστολη!!!
Οπως ολοι γνωριζετε, εγω και ο Ironman Jimnys, «αποκεφαλιστηκαμε» (κατα τα γραφομενα μελους του συλλογου) απο τον συλλογο εκεινο, με συνοπτικες διαδικασιες... και κατοπιν «διαταγων» του προεδρειου του συλλογου. Ξερετε ολοι σας λιγο-πολυ, το ιστορικο, τα γεγονοτα και τους λογους που αυτη τη στιγμη ειμαστε ολοι μας εδω, στο νεοσυστατο αυτο forum!
Ο συγγραφεας λοιπον της προαναφερθεισας επιστολης, παρ ολο που και εκεινος ειχε επισης διαγραφει την ακριβως προηγουμενη ημερα απο τη Γενικη Συνελευση, επισης με «οργανωμενη» εκτακτη συνεδριαση του ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ ΔΣ του συλλογου και κατοπιν συνοπτικων διαδικασιων, μαλλον εχει ξεχασει ή καποιος προσπαθει να τον κανει να θελει να ξεχασει ολες τις αδικιες που ειχαν γινει εις βαρος του (αλλα και εις βαρος & αλλων μελων) απο το προεδρειο και αρκετα μελη εκεινου του συλλογου...
Ενδεικτικα αναφερω:
Α. Παρανομο δια βιου ΒΑΝ,
Β. Εξυβριση απο αρκετα μελη (παντα «πισωπλατα»), αλλα και προσωπικα απο τον προεδρο,
Γ. Αποκλεισμος απο πιθανη συμμετοχη του σε εκδρομη του συλλογου,  κλπ κλπ.

Κατοπιν ολων αυτων και οχι μονο, ο φιλος μας μιλαγε για «πολεμο», «χωραφια», «τσιφλικια», «τρελλους» κλπ...
Αυτο που δεν καταλαβαινω ομως, ειναι γιατι τη συγκεκριμενη επιστολη δεν τη δημοσιευσε εδω, στο δικο «μας» forum, για να μαθουμε και εμεις τους λογους που τον εκαναν να σκεφτει ετσι.
Βεβαια, ειναι δικαιωμα του καθενος να αλλαζει τον τροπο σκεψης του κατα βουληση, οποτε εκεινος θελει, ομως το θεωρω, ας πουμε αδικια, απεναντι σε ανθρωπους που εβαλαν το δικο τους κεφαλι στο ντορβα, που λεει και ο λαος μας, για να μπορει και ο συγγραφεας-φιλος μας, να εκφραζει ΕΛΕΥΘΕΡΑ την αποψη του, να μπορει να γραφει τις ιδεες του χωρις το φοβο να... πανε τα post του στο «αρχειο» και να μη μπορει κανεις να τον κανει... ισοβιως ΒΑΝ (αλλο... κουφο και αυτο)!!!
Δεν ξερω βεβαια τους λογους που τον «αναγκασαν» να σκεφτεται ετσι, ομως, θα ηθελα παρα πολυ να τους μαθω, απλα γιατι ΔΕΝ με επεισε (και νομιζω πως οχι μονο εμενα...) η επιστολη και τα γραφομενα του!
Δεν μπορω να καταλαβω πως θα μπορουσα να κανω παρεα σημερα ή στο μελλον, με καποιον ή καποιους, που μεχρι πριν απο λιγο, με εβριζαν και μαλιστα χυδαια (κατα τα λεγομενα του φιλου μας), με κατηγορουσαν αδικως και γενικοτερα ειχαν απεναντι μου τη χειροτερη δυνατη συμπεριφορα!!!
Θα ηθελα επισης (καθαρα για προσωπικους μου λογους), εαν καποιος θελει, να μου πει ειτε δημοσια ειτε με πμ (εαν δεν θελει να φανει δημοσια η αποψη του), να μου εντοπισετε το αν κανω λαθος η οχι, αν οι αποψεις που δημοσιευω εδω ειναι σωστες ή λαθος, γιατι παντα υπαρχει η περιπτωση, να βλεπω εγω λαθος καποια πραγματα! Δεν ειναι κακο να δεχομαστε κριτικη!
Ζητω συγγνωμη για το μακροσκελες post, ενοιωσα ομως την αναγκη να τα γραψω, ισως επειδη καποια πραγματα δεν τα δεχτηκα ποτε στη ζωη μου, ή αν θελετε δεν τα καταλαβα ποτε!!!
Το ονομα του φιλου μας & συγγραφεα δεν εχει καμμια σημασια, αλλωστε εκεινος ξερει σε ποιον αναφερομαι...
Το θεμα ειναι το τροπος σκεψης και αντιμετωπισης των πραγματων και οχι το ποιος ειναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 06, 2006, 20:59 από nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος jimnyman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 07, 2006, 02:13 »
Το πόστ που έκανα στο BRAT >>>>>>>>

Με αυτό το πόστ, θα ήθελα να κλειδωθεί το παρόν τόπικ από τους moderators του BRAT.
Φίλτατοι πρόεδροι,
Ειπώθηκαν πολλά το 2005 για το jimnyclub.gr.
"εν βρασμό ψυχής" θέλετε ? Πάνω στα νεύρα μας ??
ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ??????
Έβρισα, με έβρισαν, τα είπαμε και ξεθυμάναμε. Ο πόλεμος έληξε.
Όπως και να έχει, εγώ θέλω να γυρίσω σελίδα το νέο έτος . (που ήταν το χειρότερο της ζωής μου,για κάποιους άλλους, προσωπικούς λόγους)
Το γιατρικό είναι ο διάλογος μεταξύ των διαφωνούντων.
ΔΙΑΛΟΓΟΣ όμως και όχι αλληλοκατηγορίες. (ας τα αφήσουμε αυτά να τα κάνουν στη βουλή της Κορέας).
Έγινε και είπαμε το 2006 να αλλάξουμε μαζί αυτή την σελίδα.
Δεν συμφώνησα και δεν συμφωνώ με τα «διαδικαστικά» του jimnyclub, αλλά έκανα φίλους εκεί μέσα, με τους οποίους βγαίνω συχνά στο ΒΟΥΝΟ. (και όχι μόνο).
Απλά τώρα είναι χωρισμένοι σε δύο «στρατόπεδα» .
Λυπήθηκα ιδιαίτερα γι’αυτό, γιατί έχω πολύ καλές σχέσεις με όσα νην και πρώην μέλη του συλλόγου,διεγραμένα και εκτός Αττικής. Μας έδεσε η αγάπη μας για την τετρακίνηση και αυτό δεν μπορεί να αλλάξει.
Να αναφέρω παιδιά που κάνουμε πολύ,ή λιγότερο παρέα ?? Αυτοί ξέρουν !

Αποφάσισα να κάνω το χόμπι μου ελεύθερος και χωρίς καμία υποχρέωση σε κανέναν σύλλογο, για το 2006.
Απο την πλευρά μου θα κάνω ότι είναι ανθρωπίνως δυνατό , να ξανασμίξει αυτη η ΚΑΛΗ παρέα που κάναμε, εντός του 2006. Θα προσπαθήσω. Δεν με νοιάζει το αποτέλεσμα, αλλα τουλάχιστον θα ξέρω οτι προσπάθησα. (Απο εδώ και πέρα μπορείτε να με φωνάζετε ΟΗΕ !!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ).
?λλωστε όλοι ΚΟΛΛΗΤΟΙ ήμαστε στο ΒΟΥΝΟ ,(με εξαίρεση ένα club που θυμίζει «ξανθιά ψηλομύτα στο privilege” και ούτε καν θα αναφέρω το όνομα του και τα μέλη του την έχουν ‘ψωνίσει’ άσχημα) . είτε έχεις αυτοκόλλητο brat ,είτε offroadclub,είτε .gr και .com και το λουρί της «λούλας» !!! Very Happy
Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΙΔΕΑ πρέπει να μας ενδιαφέρει και αυτη είναι ΤΟ ΒΟΥΝΟ και όχι μία ιδέα κάποιου που θέλει να ικανοποιήσει για Χ λόγους μία επιθυμία, του να φτιάξει έναν σύλλογο.
Δικαίωμα του να κάνει οτι θέλει στο «χωράφι του». μαΝγκιά του και μπράβο του.
Ας κάνει οτι θέλει.
Ας’τον τρελό στην τρέλα του, έλεγαν στο χωριό μου. (τον Πειραιά)  :D
Τρελός και ανώρημος ποιός απο εμάς δεν είναι ?  ;D
Απ’το να κάθομαι και να κατηγορώ, καλύτερα να κοιτάξω μπροστά !!!
Ποτέ δεν πρόκειται να τα «βρείς» με όλους. Η διαφορετικότητα είναι το «αλατοπίπερο» και οι κρίσεις στις σχέσεις των ανθρώπων είναι φυσιολογικότατες.

Εγω θεώρησα οτι έγιναν λάθη και αποχώρησα. Τα πήρα στο κρανίο (που λένε πάλι στο χωριό μου), όταν ξαφνικά μου ανακοινώθηκε οτι είμαι αποκλεισμένος ΔΙΑ ΒΙΟΥ και έγραψα αρκετά σκληρά.(βλ. πρώτα πόστ του παρόν τόπικ).
Πολλά παιδιά ακόμη,σκέφτονται έτσι και το κρατάνε «μανιάτικο».
Είναι κρίμα ! Δεν χρειαζεται. Δεν αξίζει.
Αυτος που ζούμε είναι ο παράδεισος, μην παραμυθιάζεστε οτι θα είναι μετα........
forgive and forget.

Για να μη σας κουράσω άλλο, δεν θα πω κάτι περαιτέρω, παραμόνο, οτι πρέπει να «καθαρίσουμε» τις σκέψεις μας και να σκεφτούμε με διαύγεια, η οποία εν βρασμό, δεν υπάρχει.
Ο «τρόπος» ,είναι ο παράγοντας που θα φτιάξουν τα πράγματα και όχι οι διαμάχες και οι εκατέρωθεν προσβολές.

Ευχαριστώ και Σόρρυ για το «μακρύ» πόστ. Τα υπόλοιπα απο κοντά.
Απλά έπρεπε να το κάνω,για να ξεκινήσει μία νέα ΚΑΛΥΤΕΡΗ χρονιά.
Φιλικά
Ο.Η.Ε. Very Happy
I'm back....:-)

Αποσυνδεδεμένος jimnyman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 07, 2006, 03:18 »
Το πόστ έγινε στο BRAT,γιατι εκεί έγραψα και τα αρχικά,όταν δεν μπορούσα να γράψω στο gr.
Στο .com δεν το έκανα,γιατι θα ήταν στο "κενό". (δεν είχα αναφέρει καθόλου το gr εδω μέσα και απο την αρχή,έλεγα οτι δεν πρέπει να το κάνει κανείς.)
Αφου όμως το ανέφερες Νίκο, καλό θα ήταν να γνωρίζουν όλοι,για πιό πράγμα μιλάς και έτσι το δημοσίευσα και εδω. (βλ.παραπάνω πόστ).

Προσβολές "έπεσαν" εκατέρωθεν και είπα να βάλω μία τελεία. Το 2006 πιστεύω οτι όλα θα είναι καλύτερα.
Απο τον σύλλογο αποχώρησα τον Οκτώβριο. Σύμφωνα με κάποια διαδικαστικά, με διαγράψανε μετά από σχεδόν δύο μήνες. Δεν με πείραξε, γιατί είχα αποχωρήσει, πρίν με διαγράψουν.(ειχα αυτοδιαγραφεί).

Δεν μπορώ να κρατήσω κακία σε κανέναν. Μου το προσάπτεις αυτό σαν ελάττωμα ? (επειδή λες ότι σου έκανε μεγάλη εντύπωση σε ρωτώ).

Όλοι κάνουμε λάθη.(ανεξαιρέτως) Ίσως και αυτό που προσπαθώ να κάνω, να είναι λάθος.Αλλα θα το προσπαθήσω,γιατι νιώθω οτι αρκετά ειπώθηκαν, ενώ το μόνο ενδιαφέρον μας, εξαρχής, θα έπρεπε να είναι το βουνό και μόνο αυτό. Τα υπόλοιπα είναι η "γαρνιτούρα",η οποία αν μας αρέσει την τρωμε, αν όχι την κάνουμε στην "άκρη".


Φιλικά,
Ιωσήφ.

yg>Για οποιαδήποτε διευκρίνηση, είμαι στην διάθεση σας. Εχω μάθει απο τον πατέρα μου,να αγαπάω τον διπλανό μου,να συγχωρώ και να μην κρατάω κακία.Το 2005 έφυγε και σκέφτηκα οτι θα κάνω κάτι σωστό. Κατι που θα έκανε και εκείνος.
I'm back....:-)

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 01:40 »
Ο κάθε άνθρωπος είναι ελέυθερος να σκέφτεται και να πράτει όπως θέλει, ανάλογα με το σωστό ....timing(που λές και εσύ).
θέμα "ντορβά" δεν τίθεται για μένα, μιας και πήγα δις για μια κουβέντα, η οποία δεν άνοιξε....
Απο εκεί και πέρα, εγώ προσωπικά δεν ψάχνω εαν έχω δίκιο, ξέρω ότι έχω δίκιο σε ότι είπα και έγραψα, και ευτυχώς δεν το ξέρω μόνο εγώ.
Το όλο θέμα, μου θυμίζει λίγο Δόκτωρ Τζέκυλ και Μίστερ Χαίντ(το είχα ανοίξει και θέμα στο Area 51), δεν βλέπω μόνο την πλευρά του φίλου Ιωσήφ αλλά βλέπω και την απέναντι με θυμιδία , μιας και ο Ιωσήφ είχε επιτεθεί σαν Κανάρης(μέχρι και μπουρδ@λο  είχε πει δημόσια τον <<Σύλλογο>>).
Ιωσήφ σε τιμά να κάνεις κάτι που θά έκανε και ο πατέρας σου, ακόμα και τα forum και η παρέα που ξεκινά απο εδώ είναι ένα σχολείο....
Εγώ θα κάνω ότι με έμαθαν οι δικοί μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2006, 01:45 από Ironman Jimnys »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος george kehaidis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 16:09 »
Το παρόν θέμα θίγει τα συμφέροντα του συλλόγου και αμαυρώνει την εικόνα του προς τα έξω.

Γι' αυτό κλειδώνεται.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 16:30 »
Το παρόν θέμα θίγει τα συμφέροντα του συλλόγου και αμαυρώνει την εικόνα του προς τα έξω.

Γι' αυτό κλειδώνεται.
:o :o :o :o :o :o ;D ;D ;D ;D ;D

ASXETO...ειδα την ανανπάντητη αλλά .......αργά ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2006, 16:32 από Ironman Jimnys »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 16:36 »
Το παρόν θέμα θίγει τα συμφέροντα του συλλόγου και αμαυρώνει την εικόνα του προς τα έξω.

Γι' αυτό κλειδώνεται.
Εγώ πάλι λέω να μπεί στο αρχείο........... Που έχω πρόσβαση μόνο εγώ.....

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος george kehaidis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πείτε τον πόνο σας...
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 16:48 »
Ρε κλειδώνεται σας λέω......είναι ήδη κλειδωμένο......δεν το βλέπετε?

Μη μου ξεσκίζεται το moderating μου..... >:( >:( >:( >:(