Αποστολέας Θέμα: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα  (Αναγνώστηκε 12260 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 19:25 »
Εξαρτάται για τι χρήση μιλάμε.Αν είναι για τζιπ τότε προτειμώ Ιαπωνία γιατί στην Ευρώπη δεν υπάρχει κάτι που να είναι τόσο καλό εκτός δρόμου-εκτός από το Defender-.Αλλά κατά τα άλλα προτειμώ ευρώπη και συγκεκριμένα Γερμανία.Είχαμε ένα golf III που το έπερνε ο πατέρας μου στο κυνήγι,ρε παιδιά τι τράβηξε το καημένο!!ούτε τζιπ να ήταν!!Τι πέτρες,τι λάσπες τι χιόνια!!όλα τα καλά!Έγινε 15 χρονών και ακόμα ζει!Τέλως πάντων εγώ παραδέχομαι τους γερμανούς γιατί έχουν άψογο εσωτερικό και όλα τα συστήματα είναι επίσης άψογα.Μην ξεχνάτε ότι πολλά πράγματα ξεκίνησαν από εκεί(4χ4,esp κτλ).Από μηχανές είναι καλά,όχι όσο τα ιαπωνικά αλλά είναι καλά.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος 100%HUNTER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Άντρας
  • SUZUKI JIMNY "THE BEST THERE IS"
    • www.jimnyclub.com
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 19:11 »
Εγώ ψηφίζω τα Ιαπωνικά! Μπορεί να είμαι μικρός αλλά δέν έχω ακούσει ΚΑΝΕΝΑΝ να πεί κατι κακό για τους Ιαπωνέζους κατασκευαστές. Τα παραδείγματα είναι πολλά!!
HUNTING IS LIFE

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 20:22 »
Εγώ ψηφίζω τα Ιαπωνικά! Μπορεί να είμαι μικρός αλλά δέν έχω ακούσει ΚΑΝΕΝΑΝ να πεί κατι κακό για τους Ιαπωνέζους κατασκευαστές. Τα παραδείγματα είναι πολλά!!

ααα καλα απο παραδείγματα έχω να σου πω αρκετα...όλα τα αμάξια έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους!πέρνεις αυτό που τα θετικά τους σου  ταιριάζουν πιο πολύ από όλα τα άλλα...
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος xristoforos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 20:24 »

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 15:43 »
  Πιστεύω ότι ο καθένας έχει διαφορετική νοοτροπία. Εγώ πάντως είμαι υπέρ της γιαπωνέζικης φιλοσοφίας.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 23:08 »
Και εγω αλλα το jimny με κουραζει πολυ στα ταξιδια ενω το passat ειναι σαν αεροπλανο.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 23:32 »
Είναι σαν να συγκρίνεις φράουλα με καρπούζι. Ναι, και τα δύο φρούτα είναι, αλλά...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος thanasoulas

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 20, 2010, 23:42 »
η αποψη μου γερμανικο για το δρομο ,ιαπωνεζικο για τις στροφες και subary i mitshubishi τις καλες εκδοσεις και ακαμπτοι αξονες μπροστα πισω για εκτος γιατι καλα ειναι και τα jimny kai ta wrangler kai ta defender.Βεβαια ο καθενας επιλεγει οτι γουσταρει.ολα ειναι καλα σε συγκεκριμενους τομεις.ο πατερας μου εχει ενα starlet 1.3l μοντελο 88 και εχει κανει 600000χλμ σε απιστευτες συνθηκες.εχει φαει χωραφια και χωματοδρομους στην μαπα χωρις να πει τιποτα.εγω εμαθα απο τα 12 να οδηγω σε αυτο το αυτοκινητο.να φανταστειτε μεχρι να παρουμε το jimny εβαζα αλυσιδες στο starlet και χωνομουνα στις λασπες στο χωριο και ακομα λειτουργει μια χαρα μονο λαδι και βενζινη θελει.εχει και ενα passat 1.8t το οποιο  εχει 140000χλμ και εχει καψει μονο ενα ασθητηρα λ εχει καψει μια φορα.ομως τα σερβις τσουζουν λιγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2010, 23:54 από thanasoulas »

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ευρωπαικά vs γιαπωνέζικα
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 21, 2010, 13:53 »
Αν τζουζουν λεει...
400αρια και βαλε.
Nobody is perfect...except the captain!!!!