Αποστολέας Θέμα: Μεταχειρισμένο Jimny για off road  (Αναγνώστηκε 1350 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paris.gr

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 22
  • www.jimnyclub.com
Μεταχειρισμένο Jimny για off road
« στις: Αύγουστος 17, 2008, 01:09 »
Παιδιά καλησπέρα!

Δεν είμαι καινούργιος στο club αλλά καθώς έχω πολύ καιρό να γράψω ας ξανασυστηθώ. Με λένε Πάρη και περίπου πριν δυο χρόνια ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά του Jimny. Καθώς προοριζόταν για πρώτο και μοναδικό αυτοκίνητο τελικά έκανα πίσω και αγόρασα ένα Astra Twintop. To σαράκι του off road όμως δεν με αφήνει ήσυχο και πλέον ψάχνομαι για μεταχειρισμένο Jimny με σκοπό χρησιμοποιείται μόνο (95%) για off road μετά από τις απαραίτητες βελτιώσεις (στόχος είναι να γίνει τερατάκι).

Υπολογίζω μέχρι 10.000 για το αμάξι και 2.000 (αρχικά) για βελτιώσεις. Έχω όμως κάποιες ερωτήσεις:

1. Έχετε να μου προτείνετε κάποια αντιπροσωπεία ή μάντρα;
2. Ποιά σημεία πρέπει να προσέξω;
3. Ως εναλλακτική έχω το Vitara (το απλό). Είναι μάχιμο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Μεταχειρισμένο Jimny για off road
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 19, 2008, 13:25 »
Γεια σου Παρη!
Κατ'αρχας καλο ειναι να αποφυγεις τα εξης:
1ον)Αγορα αυτοκινητου απο μαντρα.Μονο απο ιδιωτη!
2ον)Αγορα jimny χρωματος κοκκινου ή λευκου συνηθως καμπριο γτ μπορει να ειναι πρωην νοικιαρικο κ αρα πολυ κακομεταχειρισμενο.
3ον)Γενικα να ξερεις οτι τα καμπριο ειναι ισπανικης προελευσης κ οχι ιαπωνικης οπως τα κανονικα.
4ον)Καλο ειναι να αποφυγεις να παρεις τα πιο καινουρια μοντελα με το κουμπακι της τετρακινησης γτ βγαζει καποια προβληματακια κατα καιρους.Προτιμησε του προηγουμενο μοντελο με το λεβιεδακι.
Οσο για τα χρηματα νομιζω οτι μπορεις να βρεις ενα μοντελο γυρω 2000-2002 με γυρω στα 8000 ευρω αντε 8500 σε καλη κατασταση.

Τωρα οσο για το Vitara εγω το θεωρω αρκετα μαχιμο αλλα νομιζω οτι εχει λιγο πιο υψηλο κοστος βελιωσεων.Παντως jimny δεν ειναι.... lol lol

Να εισαι καλα!Και σορρυ αν σε ζαλισα... :)