Τεχνικά θέματα - Bάση πληροφοριών, Προβλημάτων, Μετατροπών και Βελτιώσεων > Εξοπλισμός τετρακίνησης

Εργατης-εφρμογη

(1/9) > >>

charis_cy:
Παιδια καλησπερα! Σκεφτομαι σοβαρα την τοποθετηση εργατη! Ειναι κατι που πρεπει να γνωριζω επιπλεων? μπενει σε μαμησια κατασταση! καποιος μου ειπε για κατι αποστατες λογω του βαρους που θα προστεθει στο μπροστινο μερος! Οτιδηποτε πληροφοριες και συμβουλες ευπροσδεκτες. ...Α και καμια προταση για εργατη ειναι κι αυτη ευπροσδεκτη!

LEYTERIS-RENA:

--- Παράθεση από: charis_cy στις Σεπτέμβριος 03, 2008, 20:25 ---Παιδια καλησπερα! Σκεφτομαι σοβαρα την τοποθετηση εργατη! Ειναι κατι που πρεπει να γνωριζω επιπλεων? μπενει σε μαμησια κατασταση! καποιος μου ειπε για κατι αποστατες λογω του βαρους που θα προστεθει στο μπροστινο μερος! Οτιδηποτε πληροφοριες και συμβουλες ευπροσδεκτες. ...Α και καμια προταση για εργατη ειναι κι αυτη ευπροσδεκτη!

--- Τέλος παράθεσης ---
                                                                                                                                                     ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΕΡΓΑΤΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ OFF-ROAD ΟΧΗΜΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΗ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ Η ΟΧΙ ΣΤΟ JIMNYΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 6000LB ΕΡΓΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΗΡΑ ,Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΟΥ ΣΥΝΗΣΤΩ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟΝ  WARN , H RAMSEY WINCH  ME ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ;) ;) ;)

charis_cy:

--- Παράθεση από: LEYTERIS-RENA στις Σεπτέμβριος 03, 2008, 20:48 ---
--- Παράθεση από: charis_cy στις Σεπτέμβριος 03, 2008, 20:25 ---Παιδια καλησπερα! Σκεφτομαι σοβαρα την τοποθετηση εργατη! Ειναι κατι που πρεπει να γνωριζω επιπλεων? μπενει σε μαμησια κατασταση! καποιος μου ειπε για κατι αποστατες λογω του βαρους που θα προστεθει στο μπροστινο μερος! Οτιδηποτε πληροφοριες και συμβουλες ευπροσδεκτες. ...Α και καμια προταση για εργατη ειναι κι αυτη ευπροσδεκτη!

--- Τέλος παράθεσης ---
                                                                                                                                                     ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΕΡΓΑΤΗΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ OFF-ROAD ΟΧΗΜΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΗ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ Η ΟΧΙ ΣΤΟ JIMNYΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ 6000LB ΕΡΓΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΗΡΑ ,Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΟΥ ΣΥΝΗΣΤΩ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟΝ  WARN , H RAMSEY WINCH  ME ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ;) ;) ;)

--- Τέλος παράθεσης ---



Μηπως γνωριζεις καποια μοντελα καλα και οχι πολυ extreme? Βασικα ποια ειναι τα κριτηρια επιλογης?

LEYTERIS-RENA:
ΕXTREM ΜΟΝΤΕΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑ Π.Χ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΑΤΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΦΟΡΑΩ ΤΟΝ MILE MARKER 9500LB LIGO ΜΕΓΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟJIMNY ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ WARN ΟΜΩΣ 3ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΗΝΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΙΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΕΡΓΑΤΩΝ ΜΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΕΡΓΑΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΙ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΑΤΗ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΤΟJIMNY                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Χάρης:
Το αν θα βάλεις 6000 lb ή 8000 lb ή 9500 lb εξαρτάται από το πόσο βαθειά έχεις σκοπό να κολλήσεις και που θα πας.

Στο Sami μου έχω T-Max 9500 και μου φτάνει οριακά, ειδικά τον χειμώνα.

Επίσης σημασία έχει ποιόν θα τραβήξεις (πχ. τον J-Land)  ha

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση