Τεχνικά θέματα - Bάση πληροφοριών, Προβλημάτων, Μετατροπών και Βελτιώσεων > Μηχανολογικά

Κοντύματα!!!!

<< < (2/56) > >>

γιάννης:
Πήρα τηλέφωνο τον protrack και μου είπε οτι τα Χριστούγενα θα κάνει μια άλλη προσπάθεια να φτιάξει μειωτήρα για το jimny.
Αλλά προμηθεύει και έναν μειωτήρα αντίστοιχο της calmini αλλά θέλει βοηθητικό απο σamurai 413.
Που μπορώ να βρω τέτοιο βοηητικό και πόσο στοιχίζει περίπου, μήπως ξέρει κανείς??
 Majestix εσύ κάποτε δεν έψαχνες για μια λύση για μείωση?
Α και κάτι άλλο ψιλο άσχετο: τα φτερα τύπου rubicon της Bushwacker ή της smittybilt τι αμάξι πρέπει να είναι για να τα ταιριάξω στο jimny???
Thanks!!

LEYTERIS-RENA:

--- Παράθεση από: γιάννης στις Οκτώβριος 10, 2008, 17:42 ---Λοιπόν παίδες βάζω στο jimnaki 30" sirocco, και ερωτώ....
Τι μπορούμε να κάνουμε για να καντύνουμε λίγο το jimnaki και να μην ταφωθεί τελείως??? lol
Η μια λύση είναι βοηθητικό απο samurai 413 και μειωτήρα 4.16.
Για πείτε μου ρε παιδιά και εσείς οι παλιότεροι και εμπειρότεροι κάποιες ιδέες γιατί εγώ δεν έχω ακούσει κάτι άλλο!
Απο κορωνοποίνια παίζει τίποτα??
Για να δούμε τι θα δούμε ρε παιδιά!!! cl cl cl cl cl
Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους σας παίδες που θα προτείνεται λύσεις! Και όσους δεν προτείνετε πάλι θα με έχετε βοηθήσει!!!! (Γλύψιμο foul) lol lol

--- Τέλος παράθεσης ---
                                                                                                                                                      kαλησπερα γιαννη μια απο τις καλυτερες λυσεις ειναι το βοηθητικο απο σαμι ειναι πολυ απλο και πολυ ευκολο θα βρεις ενα βοηθητικο απο σαμι και με δυο custom  βασεις ενυσχημενες βοηθητικου  θα παρεις ενα σετ γραναζια [μειωτηρες] η calmini h τις  trail greeper και τα δυο αξιοπιστα σετ με τα 30 αρια 4.16 η4,9 μη κοντυνης αλλο  θα πεταξεις τους κεντρικους του jimnyκαι αν θες βαζεις  επανω 2 μπροστινους κεντρικους  απο σαμι η φτιαχνεις 2καινουργιους  απο κορωνοπηνια δυστηχως τιποτα το παλιο μοντ.φοραει 3.8 και το καινουργιο μοντ.4.3 ποιο κοντα δεν εχει  :-[ ειναι η καλυτερη λυση πιστευω  ;)

γιάννης:

--- Παράθεση από: LEYTERIS-RENA στις Οκτώβριος 11, 2008, 13:31 ---  kαλησπερα γιαννη μια απο τις καλυτερες λυσεις ειναι το βοηθητικο απο σαμι ειναι πολυ απλο και πολυ ευκολο θα βρεις ενα βοηθητικο απο σαμι και με δυο custom  βασεις ενυσχημενες βοηθητικου  θα παρεις ενα σετ γραναζια [μειωτηρες] η calmini h τις  trail greeper και τα δυο αξιοπιστα σετ με τα 30 αρια 4.16 η4,9 μη κοντυνης αλλο  θα πεταξεις τους κεντρικους του jimnyκαι αν θες βαζεις  επανω 2 μπροστινους κεντρικους  απο σαμι η φτιαχνεις 2καινουργιους  απο κορωνοπηνια δυστηχως τιποτα το παλιο μοντ.φοραει 3.8 και το καινουργιο μοντ.4.3 ποιο κοντα δεν εχει  :-[ ειναι η καλυτερη λυση πιστευω  ;)

--- Τέλος παράθεσης ---

Θα πετάξω τους κεντρικούς απο το jimny???
Δηλαδή για να βάλω βοηθητικό απο samurai θα πρέπει να αλλάξω και τους κεντρικούς άξονες??
Και πόσο πιστεύεις οτι στοιχίζει το βοηθητικό και ο μειωτήρας Λευτέρη?
Ευχαριστώ κιόλας για την βοηθεια!

γιάννης:

--- Παράθεση από: Χάρης στις Οκτώβριος 10, 2008, 22:42 ---www.lowrangeoffroad.com
http://www.lowrangeoffroad.com/samtcase.htm
595 δολλάρια....+200 μεταφορικα = 800 περίπου

800/1.45 = 550 Ευρώ περίπου

+100 Εκτελωνισμό

Σύνολο 650 Ευρώ....

Δοκιμασμένο.... όποιος θέλει, του δίνω βόλτα το δικό μου...

Χάρη μπήκα σε αυτό το site, έχει και την επιλογή απο ότι κατάλαβα να αγοράσεις ολόκληρο βοηθητικό με τον μειωτήρα εγκατεστημένο.
Αραγε θα γίνεται για jimny??

--- Τέλος παράθεσης ---

Χάρης:
Βρες ένα τρανσφερ από εδώ και αγόρασε τα γρανάζια...... Θέλει δουλίτσα η όλη δουλειά, θα σου φάει χρόνο και χρήμα, αλλά αν το χρησιμοποιείς το αυτοκίνητο όπως "πρέπει" θα σε αποζημιώσει.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση