Αποστολέας Θέμα: Αλυσίδες  (Αναγνώστηκε 29215 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 15:48 »
Στο praktiker εχει πολλα ειδη αλυσιδων.Εχει και φθηνες εχει και ακριβες.Autoplus εχει στη Θεσσαλονικη?
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 16:22 »
Ναι οντως το πρακτικερ εχει εναν χαμο απο αλυσιδες...αλλα πιες ειναι αντοχης??για το jimny...!..Πως θα το καταλαβουμε?!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 16:26 »
Ειλικρινα δεν ξερω.Δεν εχω βαλει ποτε αλυσιδες και ουτε εχω παρει.Ο μπαμπας μου πηρε για το αμαξι του κατι κουβερτες που καλυπτουν ολη τη ροδα και δεν καταστρεφουν τα λαστιχα.Ειναι πολυ καλα λενε και κανουν 70-80 ευρω.Δεν ξερω αν εχει και για τα δικα μας αυτοκινητα.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 16:34 »
Ειλικρινα δεν ξερω.Δεν εχω βαλει ποτε αλυσιδες και ουτε εχω παρει.Ο μπαμπας μου πηρε για το αμαξι του κατι κουβερτες που καλυπτουν ολη τη ροδα και δεν καταστρεφουν τα λαστιχα.Ειναι πολυ καλα λενε και κανουν 70-80 ευρω.Δεν ξερω αν εχει και για τα δικα μας αυτοκινητα.
Δεν νομιζω να αρκουν κουβερτες για το jimny...Γιατι αν θες να το πας εκτος με χιονι και λασπη θες σιγουρα αλυσιδες και οχι κουβερτες...Καλητερα να κοιταξεις για αλυσιδες μονο..Και αν βρεις κατι ενδιαφερων πες μας και εμας...γιατι εγω ακομα ψαχνομαι  ha !

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 01, 2009, 09:08 »
Ειλικρινα δεν ξερω.Δεν εχω βαλει ποτε αλυσιδες και ουτε εχω παρει.Ο μπαμπας μου πηρε για το αμαξι του κατι κουβερτες που καλυπτουν ολη τη ροδα και δεν καταστρεφουν τα λαστιχα.Ειναι πολυ καλα λενε και κανουν 70-80 ευρω.Δεν ξερω αν εχει και για τα δικα μας αυτοκινητα.

Φίλε είναι για επιβατικά και δεν είναι καλές σε όλες τις συνθήκες. Σαν την αλυσίδα δεν είναι τίποτα. Οι κάλτσες σκίζονται πολύ εύκολα και στο χιόνι έχουν πρόβλημα όσο περίεργο και αν σου ακούγετε


Για να σε βοηθήσω τσέκαρε και αυτό το λίνκ:   http://forum.snowreport.gr/forum_posts.asp?TID=17108
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 01, 2009, 20:25 »
Σ'ευχαριστω και καλη χρονια.Σιγουρα δεν ειναι τοσο αποδοτικες οσο οι αλυσιδες αλλα για μεσα για την πολη ειναι καλες τουλαχιστον εδω στη Θεσσαλονικη που δεν χιονιζει και πολυ. ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 22:02 »
  Για να εξοπλιστώ και εγώ με αλυσίδες που χρειάζομαι αν κατάλαβα καλά να ψάξω να βρώ βαρέως τύπου καθώς φοράω τα mud της Maxxis;

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αλυσίδες
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 22:15 »
Καλο ειναι να εχεις και ας μην τις χρησιμοποιήσεις ποτε...
Αμα γυρνας απο εξορμηση βραδι και ο δρομος εχει παγωσει δεν υπαρχει αλλη επιλογη...
Εγω της βαζω και σε λασπη (για ξεκόλλημα) κανουν πιο καλη δουλεια απο καθε mud λαστιχο.