Αποστολέας Θέμα: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!  (Αναγνώστηκε 4843 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 31, 2009, 01:47 »
τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν μου λέτε μπας και σας έκανε κουμάντο ο Ρούσσος όταν σπάσατε για πείτε μου  87 87 lol yah

Το ξανά μ'άρεσε, ::) τόσα χρόνια δεν κατάφερες καν να σκεφτής.  bhe Τώρα πως το καταφέρνεις ?

Ομολογουμένως πάντος έχεις περισσότερους θεατές από μυαλό ! Μόλις τους χάσεις, δεν θα σου φταίνε τα κουμάντα του κυρίου Ρούσσου.

*



*
Πόσο είπες θα σου κοστίση το πλήρες συγκεκριμένο φωτογραφικό αρχείο ? μιας και σκέφτεσαι πλέον.
¶σε πανάκριβοι οι παπαράτσι, συμφέρει να πηγαίνεις μπουζούκια.  
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2009, 02:02 από russo »
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 31, 2009, 09:12 »
Περασαμε πολυ ομορφα. Αντωνη ενα μεγαλο ευχαριστω για τον αισθητηρα. Αλλα μη νομιζεις κ μενε μου εφυγε η βιδα του αμορτισερ κ παιδευτικα λιγο. Ολοι κατι παθαμε  lol lol
Εγώ ευχαριστώ για τη βοήθεια με το μπαλάκι, το άλλαξα χτες μαζί με το μπροστά δεξιά γιατί σα να είχε λίγο μπόσικα και αυτό οπότε το άλλαξα προληπτικά...
Ρε δεν πάμε καλά ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε................... ;D ;D ;D ;D
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 31, 2009, 10:21 »
Δε θυμάμαι αν σας το είπα, αλλά τη προηγούμενη βδομάδα που έβγαλα πρώτη βόλτα το αμάξι στα Γεράνεια, έκοψα βάσεις transfer....

Αντε να δούμε που θα φτάσουμε

Αποσυνδεδεμένος J-Land

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1243
  • Φύλο: Άντρας
  • “ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ” www.escaper.gr
    • www.escaper.gr
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 31, 2009, 14:40 »
Το ξανά μ'άρεσε, ::) τόσα χρόνια δεν κατάφερες καν να σκεφτής.  bhe Τώρα πως το καταφέρνεις ?

όπως και εσύ βρε ωριμάζοντας   lol lol

*
Πόσο είπες θα σου κοστίση το πλήρες συγκεκριμένο φωτογραφικό αρχείο ? μιας και σκέφτεσαι πλέον.
¶σε πανάκριβοι οι παπαράτσι, συμφέρει να πηγαίνεις μπουζούκια.  


πόσο είπες   bhe   τόσο ακριβά  άσε δεν με παίρνει καλύτερα να αρχίσω να μασάω    lol lol
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
www.escaper.gr

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 31, 2009, 16:48 »
8) Το φάρμακο (τουλάχιστον για το 99% των περιπτώσεων) δεν είναι η Τήνος, αλλά γενικά να μειωθούν οι ορχιδιές, και ειδικά οι κακές συναναστροφές.

η άποψη σου είναι γεμάτη κενά...
α) για τις τεχνικες ζημιές που προκείπτουν κατα τη διάρκεια  μιας εκδρομής, όντως μπορεί να φταίνε οι κακές παρέες.....
β) για το οτι ενας έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου και καρφώθηκε πάνω σου ...ποίος φταίει?
γ) για να μην αναλύσουμε τα θέματα υγείας....εκεί οι παρέες μάλλον έκαναν καλό...
ΑΡΑ συν Παναγιά....
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 31, 2009, 19:52 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 31, 2009, 21:00 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?


εσύ που δεν ρώτησες την Πατέρα αν ήταν ημέρα για νέες τοποθετήσεις οταν το πέρασες  ha ha ha
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 31, 2009, 23:14 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?

Βάλε καμιά φωτό Χάρη

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 01, 2009, 01:13 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?

Kαι μόνο που κατάφερε να αντέξει τους κραδασμούς του πίσω άξονα, στα 166 μέτρα που ανέβαινες το αέριο, όπως χοροπήδαγε ο πίσω άξονας, ήταν πάρα πολύ γερή αφού άντεξε 50-60 χλμ.  !!!!!!!!!!!!!!!
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 01, 2009, 01:40 »
όπως και εσύ βρε ωριμάζοντας   lol lol

'Εχεις απόλυτο δίκιο το σύκο μόλις ωριμάση από τη Συκιά πέφτει,  q85 και που να δεις άντε με το καλό πως σκάει κάτω.  lol lol lol lol lol

Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος J-Land

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1243
  • Φύλο: Άντρας
  • “ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ” www.escaper.gr
    • www.escaper.gr
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 01, 2009, 07:47 »
όπως και εσύ βρε ωριμάζοντας   lol lol

'Εχεις απόλυτο δίκιο το σύκο μόλις ωριμάση από τη Συκιά πέφτει,  q85 και που να δεις άντε με το καλό πως σκάει κάτω.  lol lol lol lol lol



Τι φρούτα βγάζει η Καλαμάτα  αγοράκι και όπως είπε και ο αείμνηστος Ξαρχάκος μούσμουλα

γι αυτό δεν ξέρω από Σύκα αλλά  ξέρω από  μούσμουλα   λόγο καταγωγής  ha ha






(εσύ ξέρεις την διάφορα ; ) 87 87 yah yah
“ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ”
www.escaper.gr

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 01, 2009, 08:41 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?
Όταν αλλάζουμε γρανάζια στο transfer και βάζουμε πιο αργά και μεγάλα λάστιχα, αναπτύσσονται μεγάλες ροπές  στρέψης οι οποίες τείνουν να περιστρέψουν το transfer γύρω από τον άξονά του γιατί βρίσκουν μεγάλη αντίσταση από τα κορωνοπήνια, γι' αυτό καλό είναι να βάζουμε και άλλα κορωνοπήνια με μεγαλύτερο βήμα προκειμένου να γυρνούν "πιο ελεύθερα" και να είναι μικρότερη η αντίσταση σε όλο το "μήκος" της κίνησης των αξόνων.
Τι είπα πάλι ο μέγιστος ρε..... j12 roc2 a105 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
Βέβαια η πιο λογική εξήγηση είναι ότι φταίει η γκαντεμιά που μας τριγυρνάει τελευταία... >:( >:( >:(  lol lol lol lol lol lol
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2009, 08:43 από Metalaxe »
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 01, 2009, 10:52 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?
Όταν αλλάζουμε γρανάζια στο transfer και βάζουμε πιο αργά και μεγάλα λάστιχα, αναπτύσσονται μεγάλες ροπές  στρέψης οι οποίες τείνουν να περιστρέψουν το transfer γύρω από τον άξονά του γιατί βρίσκουν μεγάλη αντίσταση από τα κορωνοπήνια, γι' αυτό καλό είναι να βάζουμε και άλλα κορωνοπήνια με μεγαλύτερο βήμα προκειμένου να γυρνούν "πιο ελεύθερα" και να είναι μικρότερη η αντίσταση σε όλο το "μήκος" της κίνησης των αξόνων.
Τι είπα πάλι ο μέγιστος ρε..... j12 roc2 a105 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
Βέβαια η πιο λογική εξήγηση είναι ότι φταίει η γκαντεμιά που μας τριγυρνάει τελευταία... >:( >:( >:(  lol lol lol lol lol lol

είδες στα λόγια μου έρχεσε....τη Λίτσα Πατέρα έπρεπε να ρωτήσεις....
άλλος για Τήνοοοοοοοοοοοοο
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 03, 2009, 02:33 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?
Όταν αλλάζουμε γρανάζια στο transfer και βάζουμε πιο αργά και μεγάλα λάστιχα, αναπτύσσονται μεγάλες ροπές  στρέψης οι οποίες τείνουν να περιστρέψουν το transfer γύρω από τον άξονά του γιατί βρίσκουν μεγάλη αντίσταση από τα κορωνοπήνια, γι' αυτό καλό είναι να βάζουμε και άλλα κορωνοπήνια με μεγαλύτερο βήμα προκειμένου να γυρνούν "πιο ελεύθερα" και να είναι μικρότερη η αντίσταση σε όλο το "μήκος" της κίνησης των αξόνων.
+1

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Oρχιδεα Καλλιδρομo !!!
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 03, 2009, 02:34 »
Εμένα θα μου εξηγήσει κανείς γιατί κόπηκε η βάση του τρανσφερ ? με μόνο 50-60 χλμ στο ενεργητικό της, εκ των οποίων τα 40 άσφαλτο ?

Βέβαια η πιο λογική εξήγηση είναι ότι φταίει η γκαντεμιά που μας τριγυρνάει τελευταία... >:( >:( >:(  lol lol lol lol lol lol
-1