Αποστολέας Θέμα: Τοποθέτηση backet.  (Αναγνώστηκε 10219 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LEYTERIS-RENA

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:01 »
βασικα τα εφτιξα εγω αυτα  καταλαβα τι εννοεις με τη βαση sparco οταν ρωτησα για ναπαρω sparco εδω οτυπος που τα ειχε μου ειπε οτι τα καθισματα δεν συνοδευονται απο καποια βαση και πηρα τα simota  σε ευχαριστω για την πληροφορια  _thank> _thank> _thank>
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΧΙΟΣ SUZUKI JIMNY http://shropshire-suzuki.co.uk/forum/index.php?sid=408a565938744e619d03613f425acee0PROJECT                                                                                    [IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn286/renaleft

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:49 »
Παιδιά βοηθάτε δεν κατάλαβα  87 87 87
Το πρόβλημα δεν είναι πως θα κάτσει το κάθισμα στους σιδηρόδρομους αλλά
το πως θα κάτσουν οι σιδηρόδρομοι στο πάτωμα.
Θέλει πολύ custoμιά νομίζω για να γίνει.
Δοκίμασα την πατέντα του Λευτέρη αλλά δεν μου κάθεται.
Τους πήρα όλους τηλέφωνο αλλά κανείς δεν έχει έτοιμη βάση για να κάτσουν οι σιδηρόδρομοι.
Wolf στο jimny αν προσέξεις στις φώτο και οι 4 τρύπες που πιάνουν οι σιδηρόδρομοι στο πάτωμα είναι όλες σε
διαφορετικό επίπεδο αλλά και σε διαφορετικές ευθείες. (οι μπροστά με τις πίσω χάνουν 2 - 3 εκ)
Αν δεις και το μαμά κάθισμα από κάτω οι τρύπες είναι σε διαφορετικές ευθείες (με αυτάκια)
Σε σιδερά που πήγα για να μου φτιάξει τραπεζάκι πάχους 4χιλ.
μου ζήτησε τα μαλιοκέφαλα του και του είπα άντεγεια




Αποσυνδεδεμένος LEYTERIS-RENA

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 12:58 »
οπως ειναι το καθισμα του συνδηγου το κυρησι θα παει απο τηδεξια πλευρα  απο την αλλη βαλε μια λαμα οπως εχω εγω βιδωσε τους σιδηροδρομους στο ποστ που εστειλε ο wolf στης βασεις για ενυσχηση κολησε οριζοντια δυο σιδερα  αν καποιος εχει καποια αλλη ιδεα ας βοηθηση
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΧΙΟΣ SUZUKI JIMNY http://shropshire-suzuki.co.uk/forum/index.php?sid=408a565938744e619d03613f425acee0PROJECT                                                                                    [IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn286/renaleft

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 15:41 »
το bucket πως ειναι απο κατω ρε fillipa? δεν μπορεις να κρατησεις τις μαμα βασεις και η μοντα να γινει εκει που παταει το καθισμα πανω στη βαση? Ισως και να μην γινεται απλα ετσι που το βλεπω ισως ειναι πιο ευκολη μοντα αρκει να μην ενοχλει στο υψος του καθισματος.

απ οτι βλεπω το καθισμα ειναι βιδωμενο επανω στον σιδηροδρομο.

(Y.γ αγοραζω οσο οσο τα πλαστικα καλυμματακια που εχουν οι σηδηροδρομοι σου στις ακρες :) )
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 20:17 »
Τις βασεις που εχουν τα μαμα καθισματα δεν θελεις να βαλεις?
ε τοτε κανε αυτο που σου λεει ο φιλος παραπανω...βαλε τις μαμα βασεις και επανω σε αυτες προσαρμοσε τα καινουργια καθισματα...αν παλι θες να βαλεις αλλες βασεις παρε sparco....
Τις sparco τις βιδωνεις στο πατωμα και εκει που δεν <πατανε> ειναι οπως λες 2 ποντους διαφορα η πισω με την μπρωστα...εκει θα βαλεις 2-3 χοντρες ροδελες...το ιδιο θα κανεις και στην αλλη πλευρα...αφου σενιαρεις τις 2 καθετες απο καθε πλευρα βιδες τοτε βιδωνεις την βαση της sparco επανο...απο την μια μερια το καθισμα στην βαση θα βιδωθει στην κοριφη της βασης και απο την αλλη στις κατω τερμα....δες καλα ις βασεις και θα καταλαβεις...αν παλι εχεις προβλημα παρε με τηλ....6981921771 οτι ωρα θες...
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 20:39 »
να τι εκανα στο δικο μου...
σε ια φωτο φενεται και η βιδα που εχω βαλει στην μεση της λαμαρινας με αποστατη για να μην <παιζει>...στις ακρες εχει πατισει στις μαμα βασεις και την εχω κωλησει......ετσι βαζεις οτι καθισμα θες επανω και σε οποια θεση και το βιδωνεις....







Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος ilias4x4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 47
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 16:13 »
Φιλιππε δες τις φωτο απο το δικο μου και οτι απορια εχεις πες μου...
Εν ολιγης εφτιαξα μια βαση που βιδωνει στο καθισμα, η βαση εχει αντιστοιχες τρυπες που βιδωνουν στο πατωμα, και απο την μερια που ειναι πιο κατω το πατωμα, εφτιαξα αποστατες απο τεφλον και μακρυτερες βιδες.
Για τις ζωνες τις επιασα πανω στις βιδες των πισω καθισματων
Ελπιζω μαζι με τις φωτο να σε βοηθησα...


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2008, 16:17 από ilias4x4 »

Αποσυνδεδεμένος ilias4x4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 47
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 16:20 »
αλλη μια με τις ζωνες...


Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 16:38 »
Ωραίος  ;)
Βοήθησες και αρκετά μάλιστα.
Σας ευχαριστώ όλους για τον κόπο σας και για τις φώτο roc2 roc2 roc2
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2008, 16:42 από filippos_kos »


Αποσυνδεδεμένος BOUTS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 26, 2009, 13:06 »
Παιδιά καλημέρα. Είμαι σε αναζήτηση ανακλινόμενων bucket καθισμάτων, τα οποία να χωρούν στο αυτοκίνητο και να αφήνουν κάποιο χώρο μεταξύ τους ώστε να περνάει το χέρι προς τα πίσω. Έχετε κάτι να προτείνετε σε νορμάλ τιμη;
The road of excess leads to the palace of wisdom

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 09:55 »
δες αυτο, εγω το εχω στα υποψην με την πρωτη ευκαιρια και δειχνει αρκετα καλο απο κοντα και προσεγμενο για no name

http://www.sparcoclub.gr/main.php?c=24&l=1  το ζευγαρι το δινει 250.

επισηε υπαρχει και αυτο που λογο design Προτεινεται για στενα αυτοκινητα αλλα με πιο τσιμπημενη τιμη και επωνυμο.

http://www.sparcoclub.gr/products.php?p=90&l=1
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος BOUTS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 27, 2009, 10:47 »
Πήγα χθες και τα είδα αυτά. Το πρώτο είναι κινέζικο και δεν είμαι σίγουρος ότι χωράει στο αμάξι. Όσο για το δεύτερο, χωράει σίγουρα αλλά είναι ρηχό, χωρίς καλή στήριξη στο κάθισμα και είναι πιο ακριβό.
The road of excess leads to the palace of wisdom

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τοποθέτηση backet.
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 01, 2009, 10:17 »
Καλημερα κ καλο μηνα....
Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει καθισματα απο το IGNIS SPORT;
Εαν ναι...θελει κ αυτο μετατροπες στις βασεις;
Χωραει μεσα στο μητσο η μηπως ειναι μεγαλο;
Απο κοστος ξερουμε τιποτα;
Καινουργιο-μεταχειρισμενο...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!