Αποστολέας Θέμα: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...  (Αναγνώστηκε 26602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 06, 2009, 12:13 »
Καλό είναι να μη φτάνουμε σε σημείο να χρειαζόμαστε να διορθώνουμε..   roc2

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 06, 2009, 20:43 »
λέμε σε κάποιον σοβαρό και έμπειρο να μας κάνει κουμάντο.... και υπακούμε.



  Δεν είναι απλό?Αφού εκείνου τα μάτια θα έχουν δεί τόσα και άλλα τόσα...ειδικά για εμάς τους αρχάριους! ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 07, 2009, 10:54 »
Αμα το αμαξι ειναι φτιαγμενο για τουμπαρισματα το διασκεδαζεις ειναι η αληθεια roll cage εσωτερικο η και εξωτερικο οπως και δηποτε και ζωνες ασφαλειας θα σωσουν τα πολλα χτυπηματα οχι πως δεν υπαρχει περιπτωση να χτυπησεις σοβαρα Α και τα χερια μεσα στο αμαξι. Αλλα στις βαρβατες βολτες υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 07, 2009, 12:38 »
Αμα το αμαξι ειναι φτιαγμενο για τουμπαρισματα το διασκεδαζεις


Το έχεις χαμένο  0_21

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 07, 2009, 14:04 »
οποιος το εχει το χανει οποιος δεν εχει τι να χασει? και κατα δευτερον μαλλον δεν εχεις παει βαρβατη βολτα με τουμπαρισματα για δεις οτι οντος το διασκεδαζουν Δεν εισουνα στο Ζοοκs go crazy? η στο videακι των braters που ειρθε καπακι το κοκκινο σαμουραι 5 μετρα σερνονταν στο πλαι και τα παλικαρια μια χαρα βγηκαν μονο που ηταν μεσα στις βαλβοληνες αλλα αυτα ειναι ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ γιαυτο το σκοπο Του Dimigv  που εφερε καπακι στο trail to αμαξι εγινε καινουριο και ευτυχος που δεν χτυπησε αλλα δεν ειχε roll cage
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 07, 2009, 14:26 »
Οποιος εχει τα φραγκα να τα πεταει για να το ξαναφτιαχνει το αμαξι απο την αρχη.....υπαρχουν κ βατηρες για βουτιες στη θαλασσα....(για να ειμαστε κ επικαιροι....)

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 07, 2009, 15:22 »
μαλλον δεν εχεις παει βαρβατη βολτα με τουμπαρισματα
Οτι πεις..... και όπως ορίσεις εσύ το "βαρβάτη". Εγώ έχω τελείως άλλη άποψη περι βαρβατίλας, και δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάω.

Δεν εισουνα στο Ζοοκs go crazy?
Ναι, ήμουν. Και παραλίγο να πάρει φωτιά το αμάξι του Μανώλη και κατ' επέκταση το δάσος

η στο videακι των braters που ειρθε καπακι το κοκκινο σαμουραι 5 μετρα σερνονταν στο πλαι
Ο Χρήστος γουστάρει...... άμα σ' αρέσει, κάντο και συ

αλλα αυτα ειναι ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ γιαυτο το σκοπο
Δε ξέρω να φτιάχνει κανείς το αμάξι του για να φέρνει τούμπες. Αντίθετα, πολλοί το φτιάχνουν, σε περίπτωση που τουμπάρουν, να μη χτυπήσουν.

Του Dimigv  που εφερε καπακι στο trail to αμαξι εγινε καινουριο και ευτυχος που δεν χτυπησε αλλα δεν ειχε roll cage
Δε νομίζω πως χάρηκε ο Δημήτρης τη τούμπα του. Και σημειώνω οτι ήταν υπό πίεση αγώνα. Καμία σχέση με το αρχικό βίντεο με το χαβαλετζίδικο κατέβασμα.


Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 07, 2009, 15:41 »
Εαν πιστευεις οτι το zooks go crazy ειναι χαλαρη ε τοτε το trial της Εκαλης ειναι παιχνιδακι παροτι ειναι αγωνας που οντος εχεις πιεση χρονου Λεφτα για πεταμα δεν εχουν αλλα εχουν ορεξη για μαστορεματα και τα τουμπαρισματα τα παθενεις οταν πας καπου δυσκολα η οταν κανεις βλακιες στην περιπτωση των προαναφερεντων και ο BlackDog και ο Μανωλης εκαναν βλακια αλλα δεν παυει ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ. Και ρωτα μερικους πως αισθανθηκα εγω οταν κοντεψα να κατεβω το αεριο με κωλοτουμπες οταν γλυστρησε στο πλαι Εκανα τραμπαλα στις δυο ροδες
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος ZoZeFiNa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 07, 2009, 15:44 »
 _ar15fir> _ar15fir> _angry09> 067>_ _10007> 068g> _ter0110> _ter0110> _16135> _ar15fir>
μα τι αντρες έχει το φόρουμ.... ανατρίχιασα!!! σοβαροί , υπεύθυνοι,..... ..........(βαριέμαι να γράψω τα υπόλοιπα)
να μην αναφέρω τις ''βαρβατήλες'' που δεν έχουμε ιδέα τι είναι.................................... >sfir022< >sfir022< >sfir022< >sfir022< >sfir022<   >laugh007<

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 07, 2009, 16:39 »
Εαν πιστευεις οτι το zooks go crazy ειναι χαλαρη ε τοτε το trial της Εκαλης ειναι παιχνιδακι παροτι ειναι αγωνας που οντος εχεις πιεση χρονου Λεφτα για πεταμα δεν εχουν αλλα εχουν ορεξη για μαστορεματα και τα τουμπαρισματα τα παθενεις οταν πας καπου δυσκολα η οταν κανεις βλακιες στην περιπτωση των προαναφερεντων και ο BlackDog και ο Μανωλης εκαναν βλακια αλλα δεν παυει ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ. Και ρωτα μερικους πως αισθανθηκα εγω οταν κοντεψα να κατεβω το αεριο με κωλοτουμπες οταν γλυστρησε στο πλαι Εκανα τραμπαλα στις δυο ροδες

Κάποτε ήμουν στόκος και έκανα το αέριο για χαβαλέ.... δε το ξανακάνω που να με πληρώνεις..... γιατί δε γουστάρω μία τούμπα άνευ νοήματος.

να μην αναφέρω τις ''βαρβατήλες'' που δεν έχουμε ιδέα τι είναι..................................

και ούτε θα μάθετε..... λέγοντας και κρίνοντας μόνο για τους άλλους.


Το θέμα ως συνήθως το στείλατε  <offtop/

hallo   Ετσι ξεκίνησε :

Ανοιξα αυτό το θεματάκι... καθαρά επιμορφωτικά πόσο πολύ ευκολα μπορεί κάποιος να τουμπάρει....

Τι λάθος έκανε ο οδηγός?
Εμείς τι θα κάναμε στη θέση του?
Τι οδηγίες θα του δίναμε? (εννοείται για να αποφύγει την τούμπα)

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 07, 2009, 16:54 »
Ρωτα τον βιςς η τον Verse να σου πει πως την γλυτωσα εγω και πως γλυτωσα την τουμπα του βιςς
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 07, 2009, 17:01 »
Παίδες αυτό είναι το νόημα... να γράψουμε πως γλύτωσες / γλύτωσε / γλύτωσαν, για να μάθουμε όλοι 5 πράγματα παραπάνω...

Τώρα ποιος είναι πιο βάρβαρος, πιο μάγκας, πιο δεν ξέρω και εγώ τι, δεν νομίζω πως αφορά κανέναν και είναι μάλλον ανούσιο... άλλωστε γι αυτό το λόγο υπάρχουν και οι αλάνες... κ επειδή εγώ είμαι χέστης, νέος και πολλά ακόμα, θα σας βλέπω από κανένα βραχάκι με καφεδάκι και τσιγαράκι....
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος ZoZeFiNa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 07, 2009, 17:16 »
μέγα χάρη ήρθε λοιπον η ώρα να βάλεις σε τάξι το φόρουμ..... 0_21 αντε κλαψούρησε πάλι σε κανέναν admin να σβήσει τα ποστς μας..... 87 87 87 87 87

η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, τι αμάξι έχεις, τι έδαφος, ........ δεν μπορείς να γενικεύεις....

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 07, 2009, 17:29 »
Διαβαζοντας οδηγιες την τουμπα δεν την αποφευγεις. ειναι θεμα εμπειριας αλλα ακομα κ πολυ εμπειροι off-roaders (δεν ειμαι ενας απο αυτους ... προς αποφυγη παρεξηγησεων) δεν τη γλιτωνουν. το βασικο ειναι να κανει ο καθενας μικρα βηματα καθε φορα κ να μαθει καλα το αμαξι του.

Ααα κ κατι ακομα πιο σημαντικο... ακομα και το πιο απλο εμποδιο μπορει να αποβει μοιραιο αν πολυ απλα δεν κατεβεις απο το αμαξι να το δεις. (ακομα τρεμω απο το τελευταιο endo επειδη ειπα : σιγα μωρε τι θα εχει !!!   bhe  a105)   

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rollover ή απλά τουμπάρισμα...
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 07, 2009, 17:36 »
 <offtop/


Αν έχετε να σχολιάσετε το αρχικό βίντεο και τον λόγο ύπαρξης αυτού του ποστ, παρακαλώ κάντε το, και θα είναι σεβαστό.....

Το να πετάγεται ο Στέφανος και να μας λέει οτι κάποιοι (πιθανόν και αυτός) να γουστάρουν τούμπες..... σεβαστό, αλλά σε άλλο ποστ και όχι παρουσία μας (αν είμαστε τυχεροί, γιατί πολλά έχουν δει τα ματάκια μας)....

Το οτι σβήνονται τα ποστ σας, ας προσέχατε... κάποιος λόγος θα υπάρχει...

Θωμά, όλοι έχουμε να θυμόμαστε κάτι που παραλίγο να τη πληρώσουμε άσχημα  lol lol lol.... Το ποστ ξεκίνησε καλοπροαίρετα προς συζήτηση και αποφυγή λαθών που έκαναν οι άλλοι.... Τελικά καταλήξαμε στο "μέγα χάρη".  >noco<