Αποστολέας Θέμα: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?  (Αναγνώστηκε 6818 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« στις: Ιούλιος 10, 2009, 18:59 »
Χωρίς καμία σκέψη και χωρίς κανένα ενδοιασμό?

 Για πείτε,για πείτε...

 Μπας και πάρω την οικογένεια και πάω για να περάσω και γω καλά. >10841 <sum083_ <fish_ >1740<
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος maestria

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 937
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 11, 2009, 00:16 »
ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Τα έχει ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ παραλίες θεικές για μικρούς και μεγάλους και βουνό για τους 4κίνητους να κάνουν τις τσάρκες τους! Την συνιστώ ανεπιφύλακτα (άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει!!!) j12 j12 j12 j12

Αποσυνδεδεμένος Drimon

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • www.talanta.gr
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 11, 2009, 19:49 »
Κρήτη for ever!!!!
Εκεί να δείς διαδρομές για 4χ4, ερημικές ή πολυσύχναστες παραλίες και πολύ μα πολύ φαϊ. yah
Θοδωρής

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 11, 2009, 23:31 »
Ισπανία/Βαλένθια/Γρανάδα.... 8)
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος alex

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 338
    • http://sial4x4mountainadventures.gr/
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 12, 2009, 00:42 »
Βορεια Ιταλια - Δολομητικες Αλπεις στην Κορτινα νταμπεζο , Ελβετια στο Ζερματ , Γαλλια στο Σαμονι , ΓΥΡΟΣ ΤΩΝ ΑΛΠΕΩΝ με αυτοκινητο και ποδηλατο βουνου γενικοτερα!!!  8) 8) 8)  roc2 roc2 roc2  j12 j12 j12  cl cl cl

Αποσυνδεδεμένος nasos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 13, 2009, 00:17 »
KOYBA.......... ABANA ................  a105 a105 a105 a105 a105 a105
Κι αν δεν υπαρχει δρομος θα τον δημιουργησουμε

Αποσυνδεδεμένος gkaravou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 13, 2009, 19:11 »
Μηλος εκει θα ξαναπηγενα σιγουρα φοβερες θαλασσες!Καλο καλοκαιρι σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 15, 2009, 22:14 »
Maestria είμαι ανάμεσα σε Κεφαλλονιά και Σίφνο!Ο λόγος είναι κυρίως για το παιδί,να μην είναι δηλαδή μεγάλο το ταξίδι με το καράβι.Είναι και τα δύο "πράσινα" νησιά (αν δεν κάνω λάθος και η Σίφνος "πράσινη" είναι).Απλά βάζω λίγο παραπάνω την Σίφνο λόγω αποφυγής ταξιδιού μέχρι Κυλλήνη και επειδή έχω ξαναπάει Κεφαλλονιά,συγκεκριμένα Ληξούρι-Χαβδάτα.

 Drimon φίλε,είμαι Κρητικός στην καταγωγή και όταν θέλω να ησυχάσω επισκέπτομαι την Κρήτη γιατι πιστεύω οτι την γνωρίζω περισσότερο απο τα άλλα νησιά. j12

  Gkaravou για την Μήλο έχεις δίκιο,φανταστικές παραλίες αλλά μέχρι εκεί (άντε και ωραίο λαδοτύρι για τα μακαρόνια και ωραία καρπουζόπιτα).Κάτα τα άλλα ακρίβεια,δεν θα έλεγα ιδιαίτερα φιλόξενη και τέλος πολύ λίγη ποικιλία δωματίων για να μπορείς να επιλέξεις δωμάτιο διαμονής. :)

  Όλα αυτά απο προσωπική εμπειρία και πάντα καλοπροαίρετα. ;)

  Εύχομαι καλό καλοκαίρι και γώ στην παρέα και ξεκούραστες διακοπές... a105 a105 a105
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος tsoula

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 15, 2009, 23:37 »
ετός από τη Χαλκιδική και τη Κρήτη που είναι οι μοναδικού προορισμοί που δεν θα βαρεθώ ποτέ στη ζωή μου άνετα πήγαινα για δευτερή φορά Αχέρωντα,Σούλι,Παργα,Παξούς! δεν το χόρτασα με μία φορά
http://escaper.gr/cgi-bin/wordpress/?p=834
"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ"

Αποσυνδεδεμένος gkaravou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 16, 2009, 08:55 »
καλημερα!φιλε jimever εχεις δικιο αυτα που λες για Μηλο αλλα ειναι ωραια η ατιμη!

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 16, 2009, 11:35 »
Χωρίς καμία σκέψη και χωρίς κανένα ενδοιασμό?

 Για πείτε,για πείτε...

 Μπας και πάρω την οικογένεια και πάω για να περάσω και γω καλά. >10841 <sum083_ <fish_ >1740<


Αφού θέλεις για οικογενειακά, σου προτείνω Λήμνο. Παρεξηγημένη, άδικα θα έλεγα.
Φοβερές παραλίες, κάποιες ιδιαίτερα ρηχές (ιδανικές για παιδιά).
Ησυχία, λίγοι σχετικά τουρίστες.
Καλό φαϊ, φθηνές τιμές.
Η συγκοινωνία με καράβι κάπως κουραστική, αλλά έχεις και το πλεονέκτημα του αεροδρομίου για πιο γρήγορα (in case of emergency....φτού, μακριά από εμάς).


ΥΓ. Αν δεν πήγαινες οικογενειακά, έχω άλλες προτάσεις.......Ultimate Adventure  _155> _155> _235> >sol/

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 16, 2009, 18:15 »
ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Τα έχει ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ παραλίες θεικές για μικρούς και μεγάλους και βουνό για τους 4κίνητους να κάνουν τις τσάρκες τους! Την συνιστώ ανεπιφύλακτα (άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει!!!) j12 j12 j12 j12

Βοήθα Maestria ! Αρχές Αυγούστου θα είμαστε εκεί, κοντά στη Σκάλα. Πες μας καμιά συμβουλή !

Αποσυνδεδεμένος maestria

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 937
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 16, 2009, 23:48 »
Χμμμμμ.... Σκάλα εεε... Μια χαρά θα περάσετε φοβερές παραλίες και απο κει αυτοκίνητο να έχετε και κάθε μέρα θα βρίσκετε νέα παραλία να κολυμπάτε. Τώρα όσον αφορά την νυχτερινή ζωή της Σκάλας δεν ξέρω και πολλά αλλά πέρσι που έκανα μια βόλτα και απο κει είδα πολλά αξιόλογα παραλιακά μαγαζιά! Ειδικότης μου το Αργοστόλι μιας και κατάγομαι απο "μέσα απο την Κεφαλονιά" lol lol lol Οτι θές πάντως εδώ είμαστε δεν ξέρω και τι σε ενδιαφέρει να κάνεις στις διακοπές σου.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 17, 2009, 00:32 »
Δρόμοι μάνα μου, δρόμοι να αλωνίσουμε με τον "μίμη" μας !

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Που θα ξαναπηγαίνατε διακοπές?
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 17, 2009, 12:36 »
ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Τα έχει ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ παραλίες θεικές για μικρούς και μεγάλους και βουνό για τους 4κίνητους να κάνουν τις τσάρκες τους! Την συνιστώ ανεπιφύλακτα (άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει!!!) j12 j12 j12 j12

Βοήθα Maestria ! Αρχές Αυγούστου θα είμαστε εκεί, κοντά στη Σκάλα. Πες μας καμιά συμβουλή !

απο νυχτερινη ζωη η Σκάλα εχει καποια μπαρακια στη παραλια και μεσα στον κεντρικο δρομο.
Γενικα χαλαρά πράγματα. ποιο βαβουρα το βραδυ ειχε το scandinavia ειναι για φαγητο, μπυρα, ποτο και οτι κατσει  :)
απλα το βραδυ κλεινουν τις πορτες και εχει πιο δυνατη μουσική και αρκετους τουριστες. Επισης ειχα φαει φοβερη κυμαδοπιτα εκει  ;D

αλλο για ποτο ειναι ενα στην παραλια στο τερμα (1 και μοναδικο) δε θυμαμαι ονομα. και φυσικα εχει διαφορα αλλα ωραια μαγαζια που τα βλεπεις επιτοπου

γενικα χαλαρη φαση με πολλους τουριστες. και τεραστια παραλια στα ποδια σου.
φωτια στις γραμματειες....