Αποστολέας Θέμα: Cross Country  (Αναγνώστηκε 5956 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Cross Country
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:17 »
1ο 15ημερο Μαιου ελεγα εγω Απριλιο δεν ξερω παιζει Μετσοβο ??? Bulgaria  yah Πασχα! ???

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Cross Country
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:19 »
1ο 15ημερο Μαιου ελεγα εγω Απριλιο δεν ξερω παιζει Μετσοβο ??? Bulgaria  yah Πασχα! ???

Λες  ???

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Cross Country
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:21 »
Πιστευω ο καιρος να βοηθησει να ερθουνε αρκετοι αλλα και το 10ημερο πριν το Πασχα καλα θα ειναι!

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Cross Country
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:26 »
Πιστευω ο καιρος να βοηθησει να ερθουνε αρκετοι αλλα και το 10ημερο πριν το Πασχα καλα θα ειναι!

Τώρα με μπέρδεψες τελείως. Πριν το Πάσχα ή μετά.  Τώρα που το σκέφτομαι όμως ξανά, το πρόβλημα είναι ότι σε μεγάλα υψόμετρα ακόμα δε περνάς με τίποτε οπότε ίσως να ήταν σοφότερο τελικά να το αφήσουμε γι' αργότερα που θα έχουν λιώσει λίγο τα χιόνια, θα έχει μπόλικα νεροφαγώματα και θα έχει βρει και πωλήτρια ο Nicsi και θα μπορεί να έρθει και αυτός  ;D

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Cross Country
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:34 »
 lol lol Σωστος γιατι ηθελα να παμε και Λιμνες στην Ανατολη! yah

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Cross Country
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:39 »
lol lol Σωστος γιατι ηθελα να παμε και Λιμνες στην Ανατολη! yah

Που είναι αυτό  ??? Τι είναι εκεί  ???  Είναι καλά  ??? Ο θείος θα μπορεί να περάσει ή θα το τραβάω συνέχεια  87
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2006, 14:48 από freskos »

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Cross Country
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 17, 2006, 14:48 »
 ha3 _supr>

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Cross Country
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 17, 2006, 15:36 »
Tωρα που το θυμηθηκα θα μας βοηθουσανε οι γνωσεις του Αλεξη Κ. στην περιπτωση που κινουμασταν απο ορεινη Ναυπακτια προς Καρπενησι και γυρισμο απο Βαρδουσια! cl
Αλλα Αλεξη να φαμε καπου! lol lol

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Cross Country
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 17, 2006, 15:44 »
Tωρα που το θυμηθηκα θα μας βοηθουσανε οι γνωσεις του Αλεξη Κ. στην περιπτωση που κινουμασταν απο ορεινη Ναυπακτια προς Καρπενησι και γυρισμο απο Βαρδουσια! cl
Αλλα Αλεξη να φαμε καπου! lol lol

Πολύ καλή φάση και αυτή προς Γραμ. Οξυά. Το μόνο πρόβλημα για τους Αθηναίους είναι ότι για να φτάσουμε Α.Χώρα θέλουμε κάνα 4ωρο άσφαλτο  >:(

Αποσυνδεδεμένος sirros

  • Jimny
  • Μηνύματα: 184
Απ: Cross Country
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 17, 2006, 18:47 »
1-2 δεν έχει τίποτε. 8-9 έχει αντοχής στο Ναύπλιο

8-9 είναι καλύτερα για να έχουμε επισκευάσει τα αυτοκίνητα μας από τον Έβρο .
όλο και κάποια συντήρηση θα θέλουν μετά από 3ήμερο αγώνα .
SS power

Αποσυνδεδεμένος ALEXIS K.

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cross Country
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 18, 2006, 08:18 »
Θα σας κάνω δύο προτάσεις:

1) Βόρειο Τείχος Πελοποννήσου: Λίμνη Στυμφαλία - Ζήρια - Σαραντάπηχο - Χελμός - Σκεπατό - Παναχαϊκο -Πάτρα. Έχω φτιάξει το road-book. 150,2 χλμ στα βουνά με 94 βασικές "τουλίπες". Βγαίνει σε μία μέρα με δεκάωρη οδήγηση.

2) Πίνδου Διάσχισις": Αντίρριο - Ορεινή Αιτωλία - Παναιτωλικό - ?γραφα - Δυτική Θεσσαλία - Περιστέρι - Μέτσοβο - Βάλια Κάλντα - Σαμαρίνα - Γράμμος - Πρέσπες. Επίσης την έχω σε road-book. 601,8 χλμ με 277 κύριες "τουλίπες". Την έκανα σε δυόμιση μέρες οδηγώντας "ήλιο με ήλιο", αλλά δεν αξίζει έτσι, γιατί δεν απολαμβάνεις και αυτά που βλέπεις γύρω σου. Πιστεύω θέλει ένα πενταήμερο.

Τίς διαδρομές τις έχω κάνει και τμηματικά αλλά και ολόκληρες. Επειδή έχουν κάποιες διαβάσεις σε μεγάλο υψόμετρο δεν μπορούν να γίνουν χειμώνα με χιόνια. Καλύτερη εποχή θεωρώ το Μάϊο (άνοιξη, καταπράσινο σκηνικό, μεγάλη η μέρα, αλλά πιθανώς να υπάρχει πολύ σκόνη ή το Νοέμβριο με πιθανώς αρκετή λάσπη αλλά με τη μέρα μικρή και το τοπίο λιγότερο όμορφο.

Τη δεύτερη διαδρομή λέω να τη κάνω πάλι φέτος. Θα σας ειδοποιήσω για το πότε.

 8) 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2006, 08:20 από ALEXIS K. »
Long Distance Train...

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Cross Country
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 18, 2006, 10:43 »
Θα σας κάνω δύο προτάσεις:

1) Βόρειο Τείχος Πελοποννήσου: Λίμνη Στυμφαλία - Ζήρια - Σαραντάπηχο - Χελμός - Σκεπατό - Παναχαϊκο -Πάτρα. Έχω φτιάξει το road-book. 150,2 χλμ στα βουνά με 94 βασικές "τουλίπες". Βγαίνει σε μία μέρα με δεκάωρη οδήγηση.

2) Πίνδου Διάσχισις": Αντίρριο - Ορεινή Αιτωλία - Παναιτωλικό - ?γραφα - Δυτική Θεσσαλία - Περιστέρι - Μέτσοβο - Βάλια Κάλντα - Σαμαρίνα - Γράμμος - Πρέσπες. Επίσης την έχω σε road-book. 601,8 χλμ με 277 κύριες "τουλίπες". Την έκανα σε δυόμιση μέρες οδηγώντας "ήλιο με ήλιο", αλλά δεν αξίζει έτσι, γιατί δεν απολαμβάνεις και αυτά που βλέπεις γύρω σου. Πιστεύω θέλει ένα πενταήμερο.

Τίς διαδρομές τις έχω κάνει και τμηματικά αλλά και ολόκληρες. Επειδή έχουν κάποιες διαβάσεις σε μεγάλο υψόμετρο δεν μπορούν να γίνουν χειμώνα με χιόνια. Καλύτερη εποχή θεωρώ το Μάϊο (άνοιξη, καταπράσινο σκηνικό, μεγάλη η μέρα, αλλά πιθανώς να υπάρχει πολύ σκόνη ή το Νοέμβριο με πιθανώς αρκετή λάσπη αλλά με τη μέρα μικρή και το τοπίο λιγότερο όμορφο.

Τη δεύτερη διαδρομή λέω να τη κάνω πάλι φέτος. Θα σας ειδοποιήσω για το πότε.

 8) 8) 8)

Η πρώτη θα είναι ωραία για μονοήμερη. Να τη κανονίσουμε κάποια στιγμή. Η δεύτερη όπως λές και εσύ είναι πολύ μεγάλη για ΣΚ αλλά φαντάζομαι θα είναι εκπληκτική.

Πάντως αν έχει και κάποιος άλλος πρόταση διαδρομής που να βγαίνει από Σάββατο πρωί μέχρι Κυριακή απόγευμα ας την πει. Φυσικά δε πρέπει να ανεβαίνει πολύ ψηλά γιατί αν πάμε Απρίλιο δε θα περνάει από τα χιόνια.