Γενικά θέματα > Νέα μοντέλα

Jimny 1.5 DDIS

(1/7) > >>

pointer:
Ανοίγω εδώ ένα καινούργιο θέμα για το jimny του πετρελαίου- που τυχαίνει να έχω- επειδή μου το ζήτησε ένα μέλος του forum.Δεν ξέρω τι θέλει να μάθει απλά θα δώσω τις 5-10 πληροφορίες που ξέρω!Λοιπόν...Έχει μηχανή 1500 κυβικά με 86 άλογα το συγκεκριμένο μοντέλο που έχω έχει ABS,δερμάρτινα καθίσματα και η τετρακινηση μπαίνει με κουμπί!(αυτό δεν μου αρέσει και πολύ).Είναι μοντέλο του 2006 και φυσικά έχω δει μεγάλη διαφορά από το βενζίνης.Κατ'αρχήν να πως στις ανηφόρες τραβάει το διαόλι και δεν ζορίζεται σαν το άλλο(βενζινης),χαρακτηριστικά να πω πως σε μια μεγάλου μήκους ανηφόρα που έχουμε στον δρόμο μας με το άλλο την ανέβαινα με 3η ταχύτητα και σκεφτόμουν κάθε φορά να θα προλάβω να προσπεράσω κάποιον με αργοκίνητο όχημα!!Ενώ με το πετρελαίου βάζω 4η ταχύτητα και προσπερνάω σαν κύριος χωρίς να λέω θα με προλάβει κάποιος από απέναντι??? ;D  ;D  ;D!! j12  Επίσης στην εθνική όταν θέλω να τρέξω λίγο πααπάνω δεν ανεβάζει χιλιόμετρα με το στανιό,αλλά υπακούει κατευθείαν!γκαζι αι έφυγες και το τέρμα του είναι γύρω στα 16χλμ/ώρα.Πάντως για να κάνω τα παράπονά μου θα ήθελα να έχει και κάτι παραπάνω....όπως λίγο μεγαλύτερη τελική ή άνεση προς την τελική.Τι θέλω να πω??Πως τα 120χλμ τα έχει στις 3χιλιάδες στροφές(4 χιλιάδες και κάτι είναι το τέρμα)και τα 130 χλμ τα έχει στις 3,5 περίπου.Ένα άλλο παράπονο για άλλη μια φορα είναι τα φρένα του!δεν έχει και πολύ δυνατά φρένα,είναι περίπου στην ίδια κατηγορία δύναμης με το βενζίνης και ίσως ελάχιστα πιο δυνατα(όσο πατάει η γάτα).πάντως όλη η μαγεία είναι στις 2χιλίαδες στροφές!από εκεί μέχρι τις 3χιλιάδες στροφές είναι όλη του η δύναμη!αρπάζει καλά!Ε πάνω κάτω αυτα για το αυτοκινητάκι μου δεν έχω να πω κάτι άλλο για το πετρελαίου...ότι θέλετε ρωτήστε με!!  :)

efthimis:
Σ'ευχαριστω που ανοιξες καινουριο ποστ...
Να σε ρωτησω το εξης.Εσυ το κυκλοφορεις κ Αθηνα το αμαξι?Εχεις καποιο θεμα οταν ερχεσαι Αθηνα?
Γιατι ειναι πολυ δελεαστικα ολα αυτα που μας λες..... :D :D

SamAir:
Απο ελλαδα το πηρες ή το εφερες ?
ζηλεψα,θελω και γω :'(
ευχαριστω

Gagarin:

--- Παράθεση από: pointer στις Οκτώβριος 15, 2009, 09:34 ---Ένα άλλο παράπονο για άλλη μια φορα είναι τα φρένα του!δεν έχει και πολύ δυνατά φρένα,είναι περίπου στην ίδια κατηγορία δύναμης με το βενζίνης και ίσως ελάχιστα πιο δυνατα(όσο πατάει η γάτα)...ότι θέλετε ρωτήστε με!!  :)

--- Τέλος παράθεσης ---

Φιλε μου το δικο σου αυτοκινητο ειναι με αεριζομενα δισκοφρενα μπροστα...
Τα δικα μας ειναι με απλα δισκοφρενα...:(
Σιγουρα θα εχει ενα τι καλυτερα φρενακια οπως καλα ειπες...
Το θεμα ειναι αν οι δαγκανες σου κανουν στα δικα χωρις πατεντα...μπορεις μηπως να μας πεις τον κωδικο της δαγκανας;
Ειναι κατι το οποιο αρκετοι θα θελαν να ξερουν γιατι εκει ποναει το jimny...
Κ κατι ακομα...τρεμουλο εσυ εχεις;
Ευχαριστω πολυ

Gagarin:
Καταιγισμος ερωτησεων...
Σιγα μην ξαναμπει ο ανθρωπος απο το λαιμο τον αρπαξαμε...αχαχαχαχα

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση