Αποστολέας Θέμα: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ  (Αναγνώστηκε 3655 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimnyrider

  • Jimny
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« στις: Ιανουάριος 15, 2010, 15:45 »
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!
  Εχω δει στο Google καποιες φωτο απο jimny που εχουν εναν αεραγωγο στο καπω,στο κεντρο και το εχω ερωτευτει.
ειναι οντως αεραγωγος η απλα για το εφε; και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος που μπορω να τον βρω.
ευχαριστω  >antegia
οποιος jimny οδηγει,λασπες και νερα πατει!!! >laspi/

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:00 »
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!
  Εχω δει στο Google καποιες φωτο απο jimny που εχουν εναν αεραγωγο στο καπω,στο κεντρο και το εχω ερωτευτει.
ειναι οντως αεραγωγος η απλα για το εφε; και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος που μπορω να τον βρω.
ευχαριστω  >antegia


χαχαχαχαχαχαχα έλα να σου ΄δωσω τον δικό μου...τον αεραγωγό τον έχουν τα jimny diesel και αυτό γιατί έχει ένα ματσούκι που δεν χωράει.(το ματσουκι είναι αυτό που μπαίνει το λάδι)
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:05 »
Ξέχασα να πω πως είναι κλειστός ο αεραγωγός.Οι αεραγωγοί βοηθούν στο να πέρνει καλύτερα αέρα η μηχανή.Θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο??
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος jimnyrider

  • Jimny
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:08 »
Ναι κατι τετοιο σκεφτομαι και δεν θελω να βαλω απο τωρα σνορκελ γιατι το αμαξι ειναι μαμα.ξερεις που μπορω να τον βρω;στην αντιπροσωπεια ισως;
ποσο κοστιζει;
οποιος jimny οδηγει,λασπες και νερα πατει!!! >laspi/

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:26 »
δεν θες να κανεις μιαμικρη τρυπα στα πλαγια και θελεις να ανοιξεις ολοκλυρη στο καπο ?

αν ειναι μονο για εφε βαλε ενα κολιτο...
αλλα να ανοιξεις απο εκει τρυπα δεν θα κερδισεις τπτ...ισα ισα νερα και λασπες θα περνεις περισωτερα.....
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος jimnyrider

  • Jimny
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:29 »
Λες να κανω χαζομαρα ρε wolf; Δεν ξερω,μου αρεσει και το ενα μου αρεσει και το αλλο.τι τιμες παιζουν αυτα αν ξερεις;
οποιος jimny οδηγει,λασπες και νερα πατει!!! >laspi/

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:33 »
ενα snorkel θα σου φανει χρισιμο....ενας αεραγογος στο καπο ( real οχι ψευτικος) εκτος απο ομορφια δεν θα σου χρυσιμευση σε τπτ αλλο....μπορω να σου πω οτι θα σε βαλει και σε μπελαδες με νερα λασπες και τετοια....μην κοιτας το ντισελ....εκει χρειαζεται.....

ενα snorkel το φερνεις απο εξω με 200 ευρουλακια....αντε και αλλα 30-40 ενας ψευτικος αεραγωγος στο καπο και εισαι οκ....τον αεραγογο τον στερεωνεις με ταινεια 3M δυπλης ωψης και δεν παει πουθενα.... ;)
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος jimnyrider

  • Jimny
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 16:38 »
το σνορκελ ομως δεν ειναι γιαυτους που πανε για λασπολουτρα;; εμενα το αμαξι ειναι μαμα,μεχρι και τα μανισια λαστιχα εχει πανω!!!τι να κανω;; t4
οποιος jimny οδηγει,λασπες και νερα πατει!!! >laspi/

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 17:04 »
Βασικά,άποψη μου είναι να μην κάνεις τίποτα...το αυτοκίνητο σου είναι πολύ ωραίο έτσι όπως είναι(έχουμε και ίδιο χρώμα  j12).Με τον αεραγωγό το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να τον καλύψεις λίγο με καμία σίτα.Το δικό μου που έχει αεραγωγό είναι κλειστός.Έχει ένα πράγμα σαν καπάκι και δεν μπαίνει τίποτα.Εξάλου από θέμα θερμοκρασίας δεν πάει ποτέ ούτε καν στο μισό!!!
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: ΑΕΡΑΓΩΓΟΣ ΚΑΠΩ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 15, 2010, 21:09 »
το σνορκελ ομως δεν ειναι γιαυτους που πανε για λασπολουτρα;; εμενα το αμαξι ειναι μαμα,μεχρι και τα μανισια λαστιχα εχει πανω!!!τι να κανω;; t4


ναι αν δεν το εχεις για τετοια χρυση μην βαζεις τπτ....τωρα αν σου αρεσει ο αεραγωγος στο καπο βαλε εναν ψευτικο και θα εισαι οκ,..... ;)
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας