Αποστολέας Θέμα: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ  (Αναγνώστηκε 20385 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 23:10 »
Metalaxe>oreos< ευχαριστω για την πληροφορια.Θα επικοινωνησω και εγω μαζι του και θα ενημερωσω για οποιον ενδιαφερεται!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 08:34 »
Να 'στε καλά παιδιά, ελπίζω να κάνετε δουλειά... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 15:08 »
βλεποντας τι ζητανε οι ''μαστοροι/καλλιτεχνες'' κ το κοστος υλικου. βλπ
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Genuine-Leather-Steering-Wheel-Cover-Black-MA1_W0QQitemZ170346417694QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item27a9700e1e

...μηπως να τραβουσαμε μονοι μας καμια σταυροβελονια? :) :)

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 18, 2009, 15:23 »
βλεποντας τι ζητανε οι ''μαστοροι/καλλιτεχνες'' κ το κοστος υλικου. βλπ
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/New-Genuine-Leather-Steering-Wheel-Cover-Black-MA1_W0QQitemZ170346417694QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item27a9700e1e

...μηπως να τραβουσαμε μονοι μας καμια σταυροβελονια? :) :)

Μμμμ. δεν ειναι κακη ιδεα.!! ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 24, 2009, 13:35 »
Mετα απο τηλ. επικοινωνια 80€ με δερματινη!
Νεοτερα οταν θα καταφερω να παω απο κοντα!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 12:19 »
Λοιπόν, μίλησα με τον άνθρωπο στο τηλέφωνο και μου είπε τα εξής (στο περίπου γιατί δεν είχε μπροστά του το τιμόνι και δε θυμόταν τι μου είχε κάνει πριν 3,5 χρόνια):
Σταυροβελονιά στο χέρι και δέρμα μονόχρωμο περίπου 80 €, θέλει κανένα δίωρο, με δερματίνη λιγότερα χρήματα (δε μου είπε πόσο)
Σε περίπτωση που θέλετε καλύτερη δουλειά (μάλλον εννοεί να ντυθεί όλο, και ο αερόσακος) πρέπει να βγει το τιμόνι και θέλει περίπου 2 μέρες
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να δει το τιμόνι και να συνεννοηθείτε επιτόπου, τα στοιχεία του είναι:
Ποζατζίδης Χαράλαμπος, Π. Τσαλδάρη 12 Μελίσσια, τηλ. 2108046701.

 

καλημερα !!πηγε καποιος εκει να μας πει τι γινετε??

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 13:24 »
εγω παντως το παρελαβα ηδη και ειναι πραγματικα πολυ καλο για τα λεφτα του!
http://global.ebay.com/New_Genuine_Leather_Steering_Wheel_Cover_Black_SA2/170346417852/item

Ειναι  δερμα (δεν καιγεται) αλλα η τοποθετηση φαινεται μανικι . Οδηγιες δεν ειχε, αλλα ας ειναι καλα το νετ ;)
http://www.dccarcare.com/tipowk/tipowk19.html

...κι αντε να δω ποτε θα το παρω αποφαση για ''ραψιμο'', αλλα στην αναγκη θα μισθωσω μοδιστρα ....συμφερει! lol lol lol

Θεωρωντας τις τιμες που αναφερθηκαν παραπανω απο επαγγελματιες, μου φαινεται οτι μας δουλευουν οικτρα !!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 14:46 »
Μολις το περασεις, ανεβασε μας και κανα 2 φωτο αν σου ειναι ευκολο.Θελω και εγω να βαλω.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 15:08 »
το πηρες με τρυπες?? η χωρις?? και που εγραψες για την διαμετρο του τιμονιου?? και που για το παχος της λαβης??


Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 14:57 »
Εγω χωρις τρυπες θελω να παρω.Φιλε draikos για πες μας λεπτομεριες για τις διαστασεις κλπ.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 23:23 »
Εγω χωρις τρυπες θελω να παρω.Φιλε draikos για πες μας λεπτομεριες για τις διαστασεις κλπ.

greenjimny  ???
προς το τελος της σελιδας του προιοντος.....αν διαβασεις προσεκτικα θα δεις ολες τις  λεπτομερειες/ προδιαγραφες.
με κωδικο SA2 χωρις τρυπες κ SA1 με τρυπες!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 00:03 »
εγω παντως το παρελαβα ηδη και ειναι πραγματικα πολυ καλο για τα λεφτα του!
http://global.ebay.com/New_Genuine_Leather_Steering_Wheel_Cover_Black_SA2/170346417852/item

Ειναι  δερμα (δεν καιγεται) αλλα η τοποθετηση φαινεται μανικι . Οδηγιες δεν ειχε, αλλα ας ειναι καλα το νετ ;)
http://www.dccarcare.com/tipowk/tipowk19.html

...κι αντε να δω ποτε θα το παρω αποφαση για ''ραψιμο'', αλλα στην αναγκη θα μισθωσω μοδιστρα ....συμφερει! lol lol lol

Θεωρωντας τις τιμες που αναφερθηκαν παραπανω απο επαγγελματιες, μου φαινεται οτι μας δουλευουν οικτρα !!!

ειναι πανευκολο στην τοποθετιση του...το εχω 2 χρονια....μπαινει για πλακα...μην τρελαθεις και αρχισεις να τραβας να σφιχνεις και να ξανασφιχνεις.... ;) θα ερθει μονο του....

ΑΛΛΑ........εγω το εβαλα απο την αναποδη... ;) δλδ...επιδη ηταν δυχρομο και δεν μου αρεσε εκανα μια δωκιμη...το εβαλα απο την αναποδη...το δερμα απο μεσα και το μαυρο απο εξω....το εκανα alcadara δλδ  lol...χωροις πλακα εγεινε γ@μ@το και εδω και λιγο καιρο αρχισε να <στρωνει> και να γινεται μαυρο δερμα....ειναι ομορφο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:18 από gc »
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 00:09 »
Ειναι πολυ ωραιο οντως...το καλυμμα που εχω τωρα δεν στρωνει τοσο ωραια.Θα το παρω κ εγω. a105
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 10:06 »


ειναι πανευκολο στην τοποθετιση του...το εχω 2 χρονια....μπαινει για πλακα...μην τρελαθεις και αρχισεις να τραβας να σφιχνεις και να ξανασφιχνεις.... ;) θα ερθει μονο του....

ΑΛΛΑ........εγω το εβαλα απο την αναποδη... ;) δλδ...επιδη ηταν δυχρομο και δεν μου αρεσε εκανα μια δωκιμη...το εβαλα απο την αναποδη...το δερμα απο μεσα και το μαυρο απο εξω....το εκανα alcadara δλδ  lol...χωροις πλακα εγεινε γ@μ@το και εδω και λιγο καιρο αρχισε να <στρωνει> και να γινεται μαυρο δερμα....ειναι ομορφο
[/quote][/i]

σιγουρα προσδιδει πολυ στο αμαξι κ στην αισθηση τιμονευσης.
Το χω ηδη φορεσει επανω στο τιμονι (μπαινει με φοβερο ζορι αφου επελεξα διαμετρο 36 εκ ομως εχει τελεια εφαρμογη) αλλα εκκρεμει το ραψιμο!
Δεν ξερω αν πηρες τον ιδιο τυπο απο μεσα εμενα εχει κι επενδυση με χοντρο λαστιχο πραγμα που προσφερει ''καλο κ γεματο'' κρατημα.
το προβλημα που βλεπω ν αντιμετωπιζω ειναι στο ραψιμο διοτι το δερμα ειναι αρκετα σκληρο κ δυστυχως δεν προυπαρχουν τρυπες για να περασει η βελονα. Πρεπει να φας τα χερια σου ...η να χρησιμοποιησεις δαχτηλυθρα. Καμια καλη ιδεα?
Επιπροσθετα βλεπω οτι οπως εχει κατσει τωρα ελευθερο τα αυτια δεν μπορουν ν αγκαλιασουν ολο το τιμονι (υπολειπονται 1,5 εκ) μαλλον θελει πολυ εγκαρσιο τεντωμα κατα τη διαδικασια της ραφης.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:18 από gc »

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 18, 2009, 11:04 »
το δερμα ΔΕΝ το τρυπας για να το ραψεις.

περνας την κλωστη μεσα απο τις ραφες. δες το site ποιο πανω που δειχνει τροφο εφαρμογης.
φωτια στις γραμματειες....