Αποστολέας Θέμα: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ  (Αναγνώστηκε 20515 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 09:49 »
Εγώ είμαι μέσα για ομαδική πετσιού στο τιμόνι.

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 11:17 »
θα ρωτησω και θα ποσταρω αυριο.....παντως ειμαι κατα στα υφασματινα και στα πλαστικα....το δερμα δινει αλλο στυλ στο Μητσαρα ;) Παντως το εργαστασιακο "δερμα'' ειναι μαπα...ασε που δεν ειναι εργαστασιακο...εργολαβιες  τα βαζουν αλβανοι και πακιστανοι σε ελληνικες εταιρειες(δεν εχω τιποτε με τους ανθρωπους, απλα δεν ειναι μαστορες και χαλαν τα σαλονια)


εγώ που έχω εργοστασιακή δερμάτινο σαλόνι είναι μια χαρά. Στα 2,5 χρόνια δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 12:05 »
Παιδες 150 eur ειναι η προσφορα για γνησιο δερμα σε οτι χρωμα και σχεδιο θελει ο καθενας.Μπορει κανεις να παρει προσφορα και απο αλλου να συγκρινουμε;Αλλα για δερμα οχι ημιμετρα και καλη δουλεια!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 12:35 »
καλησπερα !!!! για δες το ρε φιλε για ομαδικη για το τιμονι γιατι εχω ρωτηση σε δυο μαγαζια και οι τυποι ειναι τρελοι !!!!!! ζητανε οσα τους λοιπουν για να πανε μπουζουκια !!!!! περιπου στα 200 ευρω μου ειπανε  bhe bhe  και μαλιστα επειδη το τιμονι εχει μαλακωση και πεζη γυρω απο το στεφανι στο ντημενο τιμονι μου θα κανει το ιδιο γιατι απλα θα το ντυσει απο πανω!!!!!!!! 0_21 0_21  ειχα ρωτηση στην suzuki για καινουργιο τιμονι και μου ειπαν  300+  ευρω!!!!!!!
θα εβαζα  αλλο τιμονι aftermarket  momo sparco κτλ αλλα σκεφτομαι  οτι ειναι αμαρτια να καταργισω τον αεροσακο

Μπορεις στην σουζουκι να παρεις τιμονι χωρις τον αεροσακο το στεφανι μονο...μιας κ αυτο εχει χαλασει...
Ρωτα ειναι νομιζω καπου στα 150+- ευρω....
Αν ψαξεις στο φορουμ το ειχε ξαναπει ενα παιδι...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 13:20 »
Παιδες 150 eur ειναι η προσφορα για γνησιο δερμα σε οτι χρωμα και σχεδιο θελει ο καθενας.


 :o :o :o :o a105 a105 a105
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2009, 13:22 από draikos »

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 14:39 »
Εχω και γω το ιδιο προβλημα με το τιμονι, εχει αρχισε να ξεφταει. Δεν ειχα ρωτησει στη suzuki γιατι φανταστηκα οτι παει πακετο με αεροσακο. Το οτι αλλαζουν μονο το στεφανι δεν το ηξερα. Για τα 150 ντυσιμο με δερμα μου φαινονται παρα πολλα. Εδω αλλοι με 300 φτιαχνουν ολο το σαλονι (με δερμα οχι δερματινη απλα δεν ειναι και η καλυτερη ποιοτητα)

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 14:52 »
Με 180 δερματινη ολο το σαλονι φυσικα σε οτι χρωμα και σχεδιο θελει ο καθενας.
Ειναι γνωστος μου, αν θελετε τον ρωταω και για το τιμονι να μας πει αλλα ειναι στη Θεσσαλονικη.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 14:53 »
Kαι εμενα πολλα μου φαινονται 150€
Ας δουμε τι θα μας πει και o μαστορας που το εφτιαξε ο metalaxe >c082

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 15:14 »
Βρε παιδια να σοβαρευτουμε λιγο....300 για σαλονι ειναι ξεφτιλα τιμη....τι δουλεια θα κανει αυτος ο ανθρωπος για αυτα τα λεφτα και τι υλικο θα βαλει πανω????
Υπαρχουν δερματινες που ειναι καλυτερες απο ορισμενες ποιοτητες δερματος και υπαρχουν και δερματινες(απο πετρελαϊκα παραγωγα σαν πρωτη υλη) που δημιουργουν φαγουρα στο δερμα οταν ερχονται σε επαφη.

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 15:26 »
 Εγώ πάντως με 150 ευρά ,παίρνω δερματινο μπουφανάκι για να φοράω τις κρύες νύχτες του χειμώνα που έρχεται... ;D
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 15:52 »
με 205 ευρώ, 4 ημέρες Μάλτα, με ημιδιατροφή......

 lol lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 17:47 »
Υπαρχουν δερματινες που ειναι καλυτερες απο ορισμενες ποιοτητες δερματος και υπαρχουν και δερματινες(απο πετρελαϊκα παραγωγα σαν πρωτη υλη) που δημιουργουν φαγουρα στο δερμα οταν ερχονται σε επαφη.

A όχι παιδιά, αν είναι να με τρώει ο κώλος μου συνέχεια, εγώ δεν θέλω.


Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 18:24 »
Λοιπόν, μίλησα με τον άνθρωπο στο τηλέφωνο και μου είπε τα εξής (στο περίπου γιατί δεν είχε μπροστά του το τιμόνι και δε θυμόταν τι μου είχε κάνει πριν 3,5 χρόνια):
Σταυροβελονιά στο χέρι και δέρμα μονόχρωμο περίπου 80 €, θέλει κανένα δίωρο, με δερματίνη λιγότερα χρήματα (δε μου είπε πόσο)
Σε περίπτωση που θέλετε καλύτερη δουλειά (μάλλον εννοεί να ντυθεί όλο, και ο αερόσακος) πρέπει να βγει το τιμόνι και θέλει περίπου 2 μέρες
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να δει το τιμόνι και να συνεννοηθείτε επιτόπου, τα στοιχεία του είναι:
Ποζατζίδης Χαράλαμπος, Π. Τσαλδάρη 12 Μελίσσια, τηλ. 2108046701.

 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 20:18 »
Ευχαριστούμε Μέταλ Άξ.

Αποσυνδεδεμένος dnm

  • Jimny
  • Μηνύματα: 161
Απ: ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΤΙΜΟΝΙ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 22:25 »
Λοιπόν, μίλησα με τον άνθρωπο στο τηλέφωνο και μου είπε τα εξής (στο περίπου γιατί δεν είχε μπροστά του το τιμόνι και δε θυμόταν τι μου είχε κάνει πριν 3,5 χρόνια):
Σταυροβελονιά στο χέρι και δέρμα μονόχρωμο περίπου 80 €, θέλει κανένα δίωρο, με δερματίνη λιγότερα χρήματα (δε μου είπε πόσο)
Σε περίπτωση που θέλετε καλύτερη δουλειά (μάλλον εννοεί να ντυθεί όλο, και ο αερόσακος) πρέπει να βγει το τιμόνι και θέλει περίπου 2 μέρες
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να δει το τιμόνι και να συνεννοηθείτε επιτόπου, τα στοιχεία του είναι:
Ποζατζίδης Χαράλαμπος, Π. Τσαλδάρη 12 Μελίσσια, τηλ. 2108046701.

 
Α μπράβο...αυτό εννοώ και εγώ βρε παιδιά!Το τιμόνι είναι ο πιο μπελάς στον ταπετσερη. Σε κάθε περίπτωσηη όμωςς για να γίνει σωστή δουλειά πρεπει να βγει το τιμόνι! Ειναι κοντα μου ο τυπος, μαλλον θα παω να τον βρω απο βδομαδα και θα ποσταρω....Πάντως ακόμη και με δερματίνη 180 όλο το σαλόνι είναι ΤΣΑΜΠΑ και φοβάμαι για την ποιότητα της δουλειάς...greenjimy μήπως αναφέρεσαι σε κάτι δερματίνες που εφαρμόζουν ακριβώς σαν τα καλυματα στα αυτοκίνητα;Αυτές έχουν τόσο περίπου αλλά αυτές αφαρμοζοντε τραβηχτές ΠΑΝΩ στο παλιό σαλόνι και βεβαια τοτε μιλαμε για αλλο πραγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2009, 22:37 από dnm »