Αποστολέας Θέμα: κλειδι vvt of  (Αναγνώστηκε 2694 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nikos_SV6HMN

  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • www.plikati.gr
κλειδι vvt of
« στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 10:09 »
γνωιζει καποιος αν τα παιξει το κλειδι (εδω και καποιο διαστημα σταματησε να ανοιγει απο το κλειδι) πως φτιαχνετε; αν φτιαχνετε η πως προγραμματιζουν καινουργιο; υπαρχει προβλημα μετα με το  immobilizer;

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 11:11 »
γνωιζει καποιος αν τα παιξει το κλειδι (εδω και καποιο διαστημα σταματησε να ανοιγει απο το κλειδι) πως φτιαχνετε; αν φτιαχνετε η πως προγραμματιζουν καινουργιο; υπαρχει προβλημα μετα με το  immobilizer;
Υπάρχει λύση και εκτός αντιπροσωπίας εγγυημένη, και εγώ καινούργιο ψάχνω, έχω χάσει το παλιό και έχω τώρα μόνο το απλό χωρίς κουμπάκια μόνο με το immobiliser μέσα, και τον συναγερμό ξέχωρα με κλείδωμα...
Θεσσαλονίκη ζητάνε 150 ευρώ σε γνωστό κλειδαρά...Απο αντιπροσωπία ξέρω να σου πώ για την Renault όπου ο αδελφός μου πλήρωσε  για το ίδιο πράγμα 320 ευρώ...!! ::) ::)


Υ.Γ Απο όσο γνωρίζω προγράμματίζουν το κλειδί να διαβάζει και να στέλνει εντολές στη μονάδα του immobilizer που βρισκεται κάτω-πίσω απο το ντουλαπάκι.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2009, 11:13 από 4x4er »
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος BigJim

  • Jimny
  • Μηνύματα: 15
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 11:14 »
Φίλε αν προσπαθείς να ανοίξεις το αμάξι με το κλειδί σου "παραδωσικα" και δεν ανοίγει τότε πιθανότατα θά έχουν προσπαθήσει να στο ανήξουν από την κλειδαρία και έχει σπάσει. Οπότε θέλει άλλαγμα υπόλόγισε 200+ στην αντιπρωσωπία. Αν πάλι έχει χαλάσει το immob τοτε φτιάχνεται πιο εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 13:45 »
γνωιζει καποιος αν τα παιξει το κλειδι (εδω και καποιο διαστημα σταματησε να ανοιγει απο το κλειδι) πως φτιαχνετε; αν φτιαχνετε η πως προγραμματιζουν καινουργιο; υπαρχει προβλημα μετα με το  immobilizer;

απο το κουμπακι πανω στο κλειδι κλειδωνει?

σε ποια περιοχη εισαι?

Στο μαρκοπουλο μεσογαιας ξερω κλειδαρα που εχει κλειδια γνησια για το Jimny με κουμπακια επανω και φυσικα εχει μηχανημα για να στο προγραμματισει να δουλευει αψογα.

εγω εφτιαξα εκει καρτα για renault scenic
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος Nikos_SV6HMN

  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • www.plikati.gr
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 13:55 »
το κλειδι με το χερι ανοιγει κανονικα ολες τις πορτες, προβλημα εχω με τον τηλεχειρισμο του κλειδιου οποιο κουμπι και να πατησεις ειναι νεκρο στην αρχη επιανε οποτε ηθελε και ξαφνικα τελος

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 13:56 »
Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Σε cabrio του 2003 δεν πρέπει να έχει imobil. μπορώ να φτιάξω καινούριο κλειδί (γνήσιο ή μη) που να έχει κουμπάκια πάνω κ εκεί να βάλω του συναγερμού?  κ τι κόστος περίπου?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 14:18 »
Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Σε cabrio του 2003 δεν πρέπει να έχει imobil. μπορώ να φτιάξω καινούριο κλειδί (γνήσιο ή μη) που να έχει κουμπάκια πάνω κ εκεί να βάλω του συναγερμού?  κ τι κόστος περίπου?
Πού μένεις? Αθήνα Η Θεσνικη?
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 14:51 »
Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Σε cabrio του 2003 δεν πρέπει να έχει imobil. μπορώ να φτιάξω καινούριο κλειδί (γνήσιο ή μη) που να έχει κουμπάκια πάνω κ εκεί να βάλω του συναγερμού?  κ τι κόστος περίπου?
Πού μένεις? Αθήνα Η Θεσνικη?

Athens
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 15:01 »
το κλειδι με το χερι ανοιγει κανονικα ολες τις πορτες, προβλημα εχω με τον τηλεχειρισμο του κλειδιου οποιο κουμπι και να πατησεις ειναι νεκρο στην αρχη επιανε οποτε ηθελε και ξαφνικα τελος

λοιπον για να τα παρουμε απο την αρχη  :)
απο μπαταρια εισαι ενταξει ? την εχεις τσεκαρει τελευταια?
αν ειναι οκ η μπαταρια, τσεκαρε μηπως εχει παρει υγρασια μεσα.

στο δικο μου εκανε κατι τετοια τρελα και τελικα μεσα ειχε υγρασια και το ενα κουμπι ειχε βγει off.
εγω το καθαρισα και για καλη μου τυχη δουλεψε του κουμπι που κλειδωνει μονο.
το αλλο ηθελε νεο διακοπτη οπου τελικα το επισκευασα με πατεντα κολωντας νεο διακοπτακι μονος μου.

αν κοιταξεις ολα τα παραπανω και παλι δε δουλεψει πες μου να σου στειλω με pm το τηλεφωνο του κλειδαρα.

φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 15:59 »
Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Σε cabrio του 2003 δεν πρέπει να έχει imobil. μπορώ να φτιάξω καινούριο κλειδί (γνήσιο ή μη) που να έχει κουμπάκια πάνω κ εκεί να βάλω του συναγερμού?  κ τι κόστος περίπου?
Πού μένεις? Αθήνα Η Θεσνικη?

Athens
Άκυρο..
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 20:23 »
Αποκλειεται να μην εχει immobilizer...
Ολα τα τηλεχειριστηρια εχουν μπαταρια μεσα.Μπορεις να πας π.χ. στον Γερμανο και να σου την αλλαξουν και τελος.Εφοσον το αμαξι σου παιρνει μπρος κανονικα, δεν φταιει το immobilizer. ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος whirlygr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
    • Τούρτα γενεθλίων
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 17:56 »
το κλειδι με το χερι ανοιγει κανονικα ολες τις πορτες, προβλημα εχω με τον τηλεχειρισμο του κλειδιου οποιο κουμπι και να πατησεις ειναι νεκρο στην αρχη επιανε οποτε ηθελε και ξαφνικα τελος


Πριν απο μια βδομάδα το κλειδί μου ήταν νεκρό. Οπότε άνοιγα κανονικά απο την κλειδαριά. Άλαξα μπαταρία και όλα ειναι εντάξει. Δες την μπαταρία σου.
[ ] [ ] [ ][___]__
|--- l l -Lo=JIMNY=o]
()_)---()_) --o-- ()_)
Προστατέψτε την φύση.
Η Γή δεν έχει έξοδο κινδύνου!!!!!!
http://www.jimnyclub.com/gallery/main.php?g2_itemId=36872
http://www.youtube.com/whirlygr
http://www.greektube.org/user/whirlyg

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 18:10 »
  Εμένα η Toyota όταν μου έσπασε το κλειδί ( το 1ο το είχε χάσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης) με τα κουμπιά και μου έμεινε μόνο αυτό χωρίς κουμπιά μου ζήταγε 1500 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!! γιατί έλεγε ότι από το κλειδί χωρίς κουμπιά δεν μπορεί να δει τον κωδικό του immobilizer και έπρεπε να αλλάξω κλειδαριές, διακόπτη μίζας και εγκέφαλο. Και η Toyota Ευρώπης μου απάντησε βρες τα με την επίσημη αντιπροσωπία της Ελλάδος. Και πήγα σε ένα κλειδαράδικο με κλειδιά αυτοκινήτων και μου κόστισαν από 65 ευρώ το κάθε καινούργιο κλειδί.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: κλειδι vvt of
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 24, 2009, 19:15 »
το κλειδι με το χερι ανοιγει κανονικα ολες τις πορτες, προβλημα εχω με τον τηλεχειρισμο του κλειδιου οποιο κουμπι και να πατησεις ειναι νεκρο στην αρχη επιανε οποτε ηθελε και ξαφνικα τελος


Πριν απο μια βδομάδα το κλειδί μου ήταν νεκρό. Οπότε άνοιγα κανονικά απο την κλειδαριά. Άλαξα μπαταρία και όλα ειναι εντάξει. Δες την μπαταρία σου.

+1 ;) ;)
Nobody is perfect...except the captain!!!!