Αγώνες > Περιοχή αγωνιζομένων

Γιατί όχι? Camel trophy.

(1/2) > >>

Morpheus:
                                           
                                                http://www.youtube.com/watch?v=Jmrg1r2uEKo

                            Που πήγανε άραγε αυτοί οι αγώνες αυτές οι εποχές που ξεκίνησαν όλα. ???
         Γιατί να μην υπάρχει κάτι ανάλογο και εδώ στην Ελλάδα μας ?ένας αγώνας που να ξεκάνει από βόρεια Ελλάδα και να καταλήγει έως την Κρήτη η την Ρόδο για παράδειγμα ::). Πιστεύω ότι σίγουρα θα υπήρχαν αρκετές συμμετοχές και εκτός Ελλάδος, θα ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία να προβληθεί η χώρα μας πιστεύω και από μια άλλη όχι και τόσο συνηθισμένη πλευρά a105. Τι λέτε εσείς? Θα σημετιχατε ποτε σε κατι τετιο? Εχουμε τον 24 ωρες 4χ4 βέβαια αλλά γιατί όχι και κάτι πιο μεγάλο σε διάρκια. Γνωρίζω ότι οι εποχές είναι δύσκολες και η βενζίνα έχει πάει 1.50  :( αλλά και τα όνειρα καλά είναι. lol

Πως θα περιγράφατε τον ιδανικό αγώνα 4χ4? <rsm_

Χάρης:

--- Παράθεση από: Morpheus στις Μάρτιος 12, 2010, 14:58 ---
Πως θα περιγράφατε τον ιδανικό αγώνα 4χ4? <rsm_


--- Τέλος παράθεσης ---

Ελα αύριο στο Ναύπλιο να σου δείξω....  ha

..... Για τα Ελληνικά δεδομένα, και για τις Ελληνικές συμμετοχές είμαστε ΟΚ.... Για να προσελκύσουμε κόσμο όμως απ' έξω, είμαστε κάτω από το πάτωμα....

Το βασικό είναι το χρήμα που θα διατεθεί (αντε βρέστο), και επίσης σημαντικό είναι η διοργάνωση (αντε κάντη)....

Επειτα, το κόστος συμμετοχής θα ανέβει, για να ανέβει το κύρος. Θα πρέπει να βρεθούν μεγάλοι σπόνσορες, τους οποίους θα πρέπει να τους πείσει η διοργάνωση οτι θα έχουν ωφέλη.. (από που? ο κόσμος δεν έχει λεφτά για να ξοδέψει στους σπόνσορες..... )

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο τα όνειρα..... Παντού κρύβεται το χρήμα..... (δυστυχώς). ΄

Με τον Γιώργο αποφασίσαμε φέτος να συμμετέχουμε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα, μόνο και μόνο επειδή βρήκαμε χρήματα (μόλις που καλύπτουν τις συμμετοχές) Βενζίνες, ξενοδοχεία, φαγητά και ζημιές από τη τσέπη μας.

Morpheus:
       Συνυφάνω Χάρη ότι πίσω από όλα κρύβετε το χρήμα ώμος εφόσον έχουμε καταφέρει να έχουμε τόσους αγώνες στην Ελλάδα και στο χώρο του 4χ4 (και πάλι καλά) , δεν νομίζω ώμος ότι είναι τόσο δύσκολο να οργανώναμε κάτι ανάλογο στην Ελλάδα με αυτό που πρωτοανέφερα? Δεν μιλαω για την ίδια διάσταση και μέγεθος που ήταν τότε το Camel trophy αλλά για κάτι προσαρμοσμένο στα ελληνικά δεδομένα.
Να σου δώσω μια εικόνα? http://www.youtube.com/watch?v=SqGd4-UZy70  μην μου πεις ότι δεν έχουμε της διαδρομές? Από διαδρομές πιστεύω η Ελλάδα έχει. Το θέμα είναι ότι ο Έλληνες σαν οργανωτής, πιστεύω ότι δύσκολα θα τα καταφέρει?
Συγχαρητήρια για την συμμετοχή πολλά χαιρετίσματα στον Γιώργο και καλή επιτυχία ρε Χάρη.  Εγώ το σκεφτομε για τον τελευταίο 12 Δεκέμβριου.

Υ.Π. καλό είναι να ονειρευόμαστε και λίγο φιλέ μου γιατί έτσι όπως καταντήσαμε μονό το όνειρο θα μας μένει . Όχι μόνο για τους αγώνες, αλλά ακόμα και για τις εκδρομές . lol

jimever:
http://www.youtube.com/watch?v=ZVLviV6N_Jw&NR=1

 Χάρη για κοίτα βρήκα σπόνσορα.Τώρα ούτε ζημιές ούτε τίποτα. lol lol lol

Χάρης:
Μηνά, ωραία διαδρομή.... που είναι?

12 Δεκ τι έχει? Νομίζω ο τελευταίος του πρωταθλήματος είναι ο 24 ώρες, τέλος Νοέμβρη... τον οποίο βέβαια δεν τον χάνουμε.....

Μαζί με τον αυριανό, σκοπεύουμε να πάμε και στους 6 υπόλοιπους....


Γιάννη, αρνητικό σε βρίσκω.... φτου κακά....

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση