Αποστολέας Θέμα: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα  (Αναγνώστηκε 3681 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« στις: Ιούνιος 10, 2010, 01:19 »
Καλησπερα την περασμενη παρασκευει εκλεισα ενα ραντεβου για να παω να περασω κ.τ.ε.ο ανετος με τον αερα οτι παω για καφε επιδει το αυτοκινιτο ειναι καινουριο δεν περιμενα με τιπτ κανενα προβλημα για να μην τα πολιλογω δεν περασα και με κοψανε και το προβλημα?? οτι πισω στα ταμπουρα η δεξια ροδα εδιχνε 1100 και η αριστερη 650 απο εκεινη την ημερα αρχισε ο εφιαλτης μου την πρωτη φορα που με κοψανε (παρασκευη)τους λεω παω να το φτιαξω τωρα και ερχομε παλι σε ενα 2ωρο πηγα λοιπον στην συζυκι (θεσσαλονικης) και μου λενε δεν ειναι τιπτ ειναι πρεπει να το ρηθμισουμε το ταμπουρο καλα?καλα λεω κανουν τι κανουν παω παλι για να περασω και μου βρισκουν ακριβως τις ιδιες τιμες περνω τηλ στην σουζουκι και τους τα λεω και μου λενε κανε υπομονι και ελα την δευτερα παω που λετε την δευτερα το εχουν το αυτοκινιτο 3 ωρες στιν ραμπα αφου εχουν κανει πλεων τα παντα μεχρι και τα σολινακια ξιλοσαν και τα φισιξαν και καταλιγουν οτι φταιει το δεξι κυλινδρακι και μου λενε δεν τον εχουμε θα το κανουμε παραγγελια  ελα τιν τεταρτη μου λενε paw παω που λετε (εχτες) και το εχουνε το αυτοκινιτο στιν ραμπα απο τις 10 μεχρι τησ 16.00 και γιρνανε και μου λενε δεν ξερουμε τι ειναι τα εχουμε κανει ολα μεχρι και τον εγκεφαλο τσεκαραν απο ντιζες μεχρι ολα τα κιλινδρακια γενικος αλλαξαν ολα τα ταμπουρα και μου λενε δεν μπορουμε να κανουμε τιπτ παραπανο τα καναμε ολα παω κατα τις 5 να περασω κτεο και εωγαλε παλι τα ιδια νουμερα.
Αν μπορειτε με τις γνωσεις που εχετε και αν μπορειτε να με βοηθισεται δεν ξερω τι γινετε και το θεμα ειναι οτι και η σουζουκι δεν ξερει και πλεον δεν μπορει ουτε και αφτη να με βοηθησει
ξεχασα να σας πω οτι προκοιτε για ενα τζιμνι
ευχαριστω 

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 10, 2010, 01:31 »
θα ηθελα να τωνισω οτι οτι και να εχουμε κανει που καναμε τα παντα οι τιμες παραμενουν το ιδιο 1100 δεξια 650 αριστερα

Αποσυνδεδεμένος kbaboysis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 93
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 10, 2010, 09:37 »
Καλημερα.Δε θα στο πω ειρωνικα αλλα δε πας σε κανενα αλλο κτεο?μπας και ξεμπερδεψεις...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 10, 2010, 09:57 »
ή το ΚΤΕΟ έχει πρόβλημα, ή στη SUZUKI είναι άσχετοι.

Το αμάξι όταν φρενάρεις με χειρόφρενο τραβάει δεξιά ? Αν ναι, έχεις πρόβλημα στο αμάξι και πήγαινε σε άλλο συνεργείο. Αν δε τραβάει, πήγαινε σε άλλο ΚΤΕΟ.


Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 10, 2010, 11:25 »
και μενα μου βρηκαν διαφορα στο κτεο αλλ με περασαν

δε θυμαμαι ποσο πρεπει να δω το χαρτι!!!!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 10, 2010, 11:39 »
ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας ο σκοπος μου δεν ειναι να περασω κτεο θελω το αμαξι να ειναι οκ
οσο αφορα το κτεο ειναι το autovision και μαλιστα πιγα και στα δυο και στου παπαγεωργιου και στου αεροδρομιου και στα δυο μου βγαζει ακριβος το ιδιο
Το θεμα ειναι οτι με τοσο μεγαλη διαφορα θα επρεπε το αυτοκινιτο στο φρεναρισμα να πετουσε κολο πραμα το οποιο δεν κανει δεν ξερω παιδια θα τρελαθω στο τελως το εχω παει σε 3 διαφορετικα φρενομετρα ολα το ιδιο βγαζουν

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 10, 2010, 16:39 »
 yah yah τελικα παιδια πηγα σημερα στην σουζουκι και μου ειπαν να παω να το ξανατεσταρο στο κτεο και παω και ολα οκ ουτε 1% διαφορα και μετα μου ειπαν οτι το προβλημα ηταν στις σιαγονες με τιν ακινισια του αυτοκινιτου και τιν ηγρασια πετροσας η σιαγονες και δεν επιαναν καλα στα ταμπουρα και επισεις μου ειπαν οτι γινετε αυτο το προβλημα αν ειναι ζεστα τα ταμπουρα και μπουν στο νερο χαλανε οι σιαγονες οποτε εχετε στο νου σας
ειμαι πολλυ χαρουμενος τελος το μαρτιριο yah yah cl

Αποσυνδεδεμένος tziker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 22
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 15, 2010, 10:40 »
Μόλις γύρισα από κτεο με ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στους ίδιους ακριβώς τροχούς!
Γύρω στο 30% διαφορά από τροχό σε τροχό πίσω.
Με πέρασε και ''κάλά'' λόγο γνωστού....
Από ότι κατάλαβα από παραπάνω δεν χρειάζεται καν να μπω στη διαδικασία επισκευής μέχρι την αλλαγή των ταμπούρων!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 22, 2010, 01:14 »
καλησπερα να μπεις δεν ειναι μεγαλο το κοστος αμα τους πεις τι ακριβως να κανουν,να αλλαξεις τις σιαγονες θα δεις σιγουρα διαφορα και στα φρενα σου μετα

Αποσυνδεδεμένος blacklimit

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Άντρας
  • ORESTIADA EVROS
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 22, 2010, 15:35 »
ενα καλο τριψηματακι με γυαλοχαρτο θα λύθει το προβλημα για να μην αλλαζετε τζαμπα σιαγονες εφοσον ειναι σε καλη κατασταση και εχουν αρκετο "ψωμι" ακομα
drink on bed!!!

drive on road!!!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 23, 2010, 02:08 »
 lol lol lol lol λες να μην τα εκανα??? οχι μονο με γιαλοχαρτο μεχρι και με σβουρακι....αδερφε αμα το υλικο απο τις σιαγονες γινει σαν πετρα ξιστα οσες φορες θελεις δεν θα κανεις τιπτ.οποιος πραγματικα ξερει πως λειτουργουν τα ταμπουρα θα καταλαβει τι λεω

Αποσυνδεδεμένος blacklimit

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Άντρας
  • ORESTIADA EVROS
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 23, 2010, 15:10 »
μπες τοτε μια βολτα μεσα στην αμμο να δεις τι θα παθουν  lol lol lol lol lol lol
drink on bed!!!

drive on road!!!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σοβαρο προβλημα με ταμπουρα
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 25, 2010, 01:13 »
και σε αμμο και σε θαλασσα αλλα τιπτ τα αλλαζεις και τελειωνεις