Αποστολέας Θέμα: Θελω να βαλω MUD λαστιχα αλλα φοβαμαι....  (Αναγνώστηκε 8734 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος constantinos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 19
Απ: Θελω να βαλω MUD λαστιχα αλλα φοβαμαι....
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 01:26 »
καλολασποτα.
εγω επελεξα αυτα tagom shark 195/80r15 >:D
Για πες μας γνώμη σου για τα Tagom σε χώμα, λάσπη, χιόνι. Στην άσφαλτο τι λένε ?

σε χωμα και λασπη ειναι παρα πολυ καλα.στο χιονι και παγο ειναι επισης πολυ καλα γιατι εχουν μαλακη γομα και κολλανε χωρις να γλιστρανε.στην ασφαλτο κανουν πολυ θορυβο και εχουν κραδασμους αλλα συνηθιζεται σιγα σιγα.παντως για μονιμη χρηση δεν θα τα συστηνα μιας και αυξανετε η καταναλωση και ζοριζεται  λιγο το αυτοκινητο. εγω τα εχω σαν δευτερο σετ κυριως για το βουνο.βεβαια περι ορεξεως...

Από ότι βλέπω το πέλμα εξέχει από το πλευρικό τοίχωμα, αυτό το κομμάτι που εξέχει δεν έχει κομματιαστεί ? ή φαγωθεί άσχημα στης γωνίες μιας και είναι μαλακό?

Αποσυνδεδεμένος thanasoulas

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θελω να βαλω MUD λαστιχα αλλα φοβαμαι....
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 02:00 »
καλολασποτα.
εγω επελεξα αυτα tagom shark 195/80r15 >:D
Για πες μας γνώμη σου για τα Tagom σε χώμα, λάσπη, χιόνι. Στην άσφαλτο τι λένε ?

σε χωμα και λασπη ειναι παρα πολυ καλα.στο χιονι και παγο ειναι επισης πολυ καλα γιατι εχουν μαλακη γομα και κολλανε χωρις να γλιστρανε.στην ασφαλτο κανουν πολυ θορυβο και εχουν κραδασμους αλλα συνηθιζεται σιγα σιγα.παντως για μονιμη χρηση δεν θα τα συστηνα μιας και αυξανετε η καταναλωση και ζοριζεται  λιγο το αυτοκινητο. εγω τα εχω σαν δευτερο σετ κυριως για το βουνο.βεβαια περι ορεξεως...

Από ότι βλέπω το πέλμα εξέχει από το πλευρικό τοίχωμα, αυτό το κομμάτι που εξέχει δεν έχει κομματιαστεί ? ή φαγωθεί άσχημα στης γωνίες μιας και είναι μαλακό?

δεν εχει φαγωθει σχεδον καθολου μονο ελαχιστα απο την μεσα πλευρα στα μπορστα λαστιχα λογω του τιμονιου που οταν στριβει πιεζεται.τα δουλευω με πιεση 26psi στην ασφαλτο για να ακουμπουν οσο λιγοτερο γινεται στην ασφαλτο τα τακουνια που προεξεχουν.

Αποσυνδεδεμένος k.Maltezos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θελω να βαλω MUD λαστιχα αλλα φοβαμαι....
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 08:28 »
τα μπροστινα ελαστικα σου, εχουν φαγωθει πιο πολυ απο μεσα γιατι εχεις αρκετη συγκλιση στον μπροστινο αξονα , κανε ευθυγραμμιση γιατι θα τα φαει κι'αλλο..

Αποσυνδεδεμένος thanasoulas

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θελω να βαλω MUD λαστιχα αλλα φοβαμαι....
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 31, 2011, 12:53 »
τα μπροστινα ελαστικα σου, εχουν φαγωθει πιο πολυ απο μεσα γιατι εχεις αρκετη συγκλιση στον μπροστινο αξονα , κανε ευθυγραμμιση γιατι θα τα φαει κι'αλλο..
εχεις δικαιο το διατυπωσα λαθος.η φθορα ειναι ελαχιστη και η συσκλιση πρεπει να βρισκετε στα εργοστασιακα ορια.αν δω αποτομη φθορα θα κανω ευθιγραμμιση ;).