Αποστολέας Θέμα: ΕΡΓΑΤΗΣ  (Αναγνώστηκε 4060 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΔΚ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Vouno Bires & Rockies...Born to lose live to win!!
ΕΡΓΑΤΗΣ
« στις: Οκτώβριος 03, 2011, 12:17 »
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ..
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΡΓΑΤΗ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ JIMNAKI ΜΟΥ...ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΟΛΤΕΣ Μ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ Χ-TREME ΧΡΗΣΗ...ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ...ΕΡΓΑΤΗ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΕΛΚΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΥΝΔΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΡΟΧΑΛΙΕΣ...ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΤΗ.... ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΕΡΓΑΤΗ....ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡς ΕΡΓΑΤΗ ΓΙΑ 10.000 ΤΟΝΟΥΣ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ (Μ ΦΑΝΙΚΕ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΤΝ ΘΕΛΩ) ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ Μ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΘΑ ΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣ!!!! ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΕΙΝΑΙ 500-600 ΕΥΡΩ.... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 14:23 »
α) Για το Jimny ένας ηλεκτρικός εργάτης 6500 - 9000 lbs (2948 - 4082 κιλά) είναι μια χαρά.
β) Στο εύρος της τιμής που αναφέρεις (υποθέτω ότι είναι μαζί με τοποθέτηση) παίζουν οι T-Max 6500, πιθανώς ο T-Max 9000 και ο Smittybilt 8000, αν και μου φαίνεται δύσκολο αν λάβεις υπόψη σου ότι μόνο για τοποθέτηση χρεώνουν περίπου 200 ευρώ...
γ) Από πλευράς ανάρτησης, θα χρειαστείς προσθήκες στα μπροστινά ελατήρια γιατί θα καθίσει το αυτοκίνητο. Κανονικά, καλό θα είναι να βάλεις και πιο σκληρά ελατήρια αν αυτά που έχεις είναι μαλακά για να περιορίσεις τις τάσεις πλεύσεις, αλλά αυτό δεν είναι υποχρεωτικό.
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος ΔΚ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Vouno Bires & Rockies...Born to lose live to win!!
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 10:23 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ....
ΑΠ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΣΟΥΝ ΕΣΥ???
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ "ΑΝΕΒΑΣΩ" ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΞΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ???

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 10:58 »
Εγώ προσωπικά έχω τον T-Max 6500 και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος, δε μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα και είναι ικανοποιητικά γρήγορος.
Αν ανεβάσεις το μπάτζετ κοίταξε και για Warn αλλά δεν έχω υπόψη μου τιμές... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος ΔΚ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Vouno Bires & Rockies...Born to lose live to win!!
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 13:54 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ....
ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ????ΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΚΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΗ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΚΕΜΕΝΑ ΔΝ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ....ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ???
ΜΕ ΤΟΝ Τ-ΜΑΧ 6500 ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΣΟΥ Η ΕΒΑΛΕΣ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ??? ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΟΜΕ+4 ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΚΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ....(ΝΟΜΙΖΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΕΡΓΑΤΗ...??)
ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 14:44 »
Καλησπέρα,
Αυτό με τις τροχαλίες ισχύει, μόνο μειονέκτημα που μπορώ να σκεφτώ είναι το μειωμένο μήκος του συρματόσχοινου.
Προσωπικά έχω μπροστά πιο σκληρά ελατήρια. Κοίταξε, όπως έχουμε ξαναπεί, τα ελατήρια που δίνει η ΟΜΕ για εργάτη δεν είναι πιο σκληρά, απλά έχουν 1,5 εκ μεγαλύτερο μήκος.
Το σωστό για μένα είναι να τοποθετηθούν πιο σκληρά προκειμένου να αντισταθμιστεί το μεγαλύτερο βάρος και να μη θυσιαστεί η οδική συμπεριφορά. Όταν πχ έβαλα τον εργάτη, είχα τα Mad με προσθήκες αλλά το αυτοκίνητο μαλάκωσε και απέκτησε τάσεις πλεύσεις μπροστά που δε μου άρεσαν, γι' αυτό έβαλα πιο σκληρά ελατήρια.
Από την άλλη, μόνο εσύ ξέρεις αν θα σε ικανοποιεί το τελικό αποτέλεσμα, αν δηλαδή θα "χρειαστείς" άλλα ελατήρια... ;)     
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 13:27 »
εργατολόγος???? :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος ΔΚ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Vouno Bires & Rockies...Born to lose live to win!!
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 13:43 »
ΔΗΛΑΔΗ  ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 13:47 »
Δηλαδή, αυτός που ασχολείται με τα προσόντα του εργάτη, τις ανάγκες του εργάτη, την ασφάλεια του εργάτη, τις ανέσεις του εργάτη, τις απαιτήσεις του εργάτη..........το δίκιο του εργάτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a105
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2011, 13:49 από YannisS »

Αποσυνδεδεμένος ΔΚ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Vouno Bires & Rockies...Born to lose live to win!!
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 13:51 »
OK........... ???

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 14:22 »
Δηλαδή, αυτός που ασχολείται με τα προσόντα του εργάτη, τις ανάγκες του εργάτη, την ασφάλεια του εργάτη, τις ανέσεις του εργάτη, τις απαιτήσεις του εργάτη..........το δίκιο του εργάτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a105





α ρε εργατοπατερα 87 87 ha lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΡΓΑΤΗΣ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 16:17 »
Ρε έχετε τρελαθεί τελείως μου φαίνεται... lol lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr