Αποστολέας Θέμα: ερωτηση  (Αναγνώστηκε 7989 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mudjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 24
  • mudjimny
ερωτηση
« στις: Φεβρουάριος 09, 2012, 23:10 »
Ρε τζιπάδες...Τι θα κάνουμε για αυτά που μας ετοιμάζουν;Είμαι 23 χρονών και βλέπω την ζωή μας να την καταστρέφουν αυτά τα λαμόγια και εμείς να μην κάνουμε τίποτα,περιμένοντας και εγώ δεν ξέρω ποιον να μας σώσει. REVOLUTION

Αποσυνδεδεμένος JimnyPanoS

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 02:04 »
+10000
CB
TH 2350

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 05:35 »
Ρε τζιπάδες...Τι θα κάνουμε για αυτά που μας ετοιμάζουν;Είμαι 23 χρονών και βλέπω την ζωή μας να την καταστρέφουν αυτά τα λαμόγια και εμείς να μην κάνουμε τίποτα,περιμένοντας και εγώ δεν ξέρω ποιον να μας σώσει. REVOLUTION
αστο φιλε μου... bhe

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 08:03 »
Είμαι 23 χρονών και ........ REVOLUTION

Πριν 20 χρόνια, θα συμφωνούσα μαζί σου....

Τώρα ξέρω οτι στο Ελλαδιστάν, αυτά δε γίνονται.....

Ρουκέτα θέλουν και ανταρτοπόλεμο... Δυστυχώς δεν έχουν κάτι να τους φοβίσει, και έτσι, κάνουν ότι θέλουν...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 09:39 »
Ρε τζιπάδες...Τι θα κάνουμε για αυτά που μας ετοιμάζουν;Είμαι 23 χρονών και βλέπω την ζωή μας να την καταστρέφουν αυτά τα λαμόγια και εμείς να μην κάνουμε τίποτα,περιμένοντας και εγώ δεν ξέρω ποιον να μας σώσει. REVOLUTION

Προχτές γέννησε κοριτσάκι η γυναίκα ενός γνωστού μου. Στη συζήτηση επάνω, υπολογίσαμε οτι με τη πρώτη καλημέρα, το βρέφος χρωστάει περίπου 10.500  ευρώ για χρέη του δημοσίου....


Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 10:55 »
Το κακό είναι ότι αν γίνουν κάποτε πάλι εκλογές, είμαστε τόσο ζώα που πάλι τους ίδιους θα ψηφίσουμε. 0_21
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 13:23 »
συμφωνω.
ξερω πολλους που ακομα κ σημερα χειροκροτουν bhe bhe bhe

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 14:56 »
συμφωνω.
ξερω πολλους που ακομα κ σημερα χειροκροτουν bhe bhe bhe
+100 και προσθετω:
μπας και βολεψουν τα ζωντανα τους (ετσι που τα γαλουχησαν τοσο καιρο) καπου στο δημοσιο (ελπιζουν τα ζωα ακομα...) Νομιζουν οτι ολα αυτα που ανακοινωνονται αφορουν αλλους οχι & αυτους

Υ.Γ.Ελπιζω να μην μηνυθω απο καμια φιλοζωικη που τους λεω ζωα...

Αποσυνδεδεμένος mudjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 24
  • mudjimny
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 15:09 »
Όπα όπα παιδιά...Με αυτήν την νοοτροπία περιμένουμε να αλλάξουν οι ζωές μας;Άντε πείτε οι πιο πολλοί αυτά που θέλατε να κάνετε,έστω και τα λίγα, με αυτά που έρχονται δεν θα μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα.Ποιο jimny να ψηλώσω,τι λάστιχα να βάλω,ποιο αμορτισέρ είναι καλό να αλλάξω και σε ποιο βουνό θα πάμε 3ήμερη τζιπάδα;;!!!αυτά θα κοπούν.Και μην με πείτε ρομαντικό και τέτοιες μ@λ@κίες...άμα δεν κουνήσουμε τα πόδια μας να κάνουμε κάτι τότε καλά να πάθουμε.Απορώ τι περιμένουμε;;Άντε εγώ δεν έχω παιδιά,σκυλιά,δάνεια γ σπίτι κ.τ.λ. οι υπόλοιποι τι περιμένουν για να αντιδράσουν..; 0_21

Αποσυνδεδεμένος mudjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 24
  • mudjimny
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 15:11 »
Όπα όπα παιδιά...Με αυτήν την νοοτροπία περιμένουμε να αλλάξουν οι ζωές μας;Άντε πείτε οι πιο πολλοί αυτά που θέλατε να κάνετε,έστω και τα λίγα,τα κάνατε, με αυτά που έρχονται δεν θα μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα.Ποιο jimny να ψηλώσω,τι λάστιχα να βάλω,ποιο αμορτισέρ είναι καλό να αλλάξω και σε ποιο βουνό θα πάμε 3ήμερη τζιπάδα;;!!!αυτά θα κοπούν.Και μην με πείτε ρομαντικό και τέτοιες μ@λ@κίες...άμα δεν κουνήσουμε τα πόδια μας να κάνουμε κάτι τότε καλά να πάθουμε.Απορώ τι περιμένουμε;;Άντε εγώ δεν έχω παιδιά,σκυλιά,δάνεια γ σπίτι κ.τ.λ. οι υπόλοιποι τι περιμένουν για να αντιδράσουν..;

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 15:25 »
Είσαι μικρός ακόμα και δεν έχεις καταλάβει οτι όσο και να αντιδράσεις, μόνο τα μούτρα σου θα σπάσεις....

Αν εσύ, και ο καθένας μας, δε βάλει το κεφάλι κάτω να δουλέψει, και να μην ασχολείται με τους γύρω του, δε πρόκειται να πάμε μπροστά.

Από τη γενιά τη δική μου, λίγοι προλάβανε να δούνε ένα άλογο (ή ένα τρακτέρ) να οργώνει. Από τη δική σου τη γεννιά, φαντάζομαι μετριώνται σε μερικές εκατοντάδες στην Ελλάδα....

Μέχρι πριν 20 χρόνια, υπήρχαν μαστόρια-τεχνίτες.... Πιστεύω οτι την πραγματική έννοια του μάστορα ή του τεχνίτη εσύ δεν την κατανοείς.... και δεν σε κατηγορώ προσωπικά, και δεν απευθύνομαι σε σένα, αλλά στην ηλικία σου γενικά.

Εχουμε χάσει ενα τεράστιο επεισόδιο από τη ζωή, γιατί μας πρόσφεραν μια σαπουνόπερα... καιρός να κλείσουμε τη τηλεόραση και να δούμε τη ζωή, από δω και  μπρός...

Αποσυνδεδεμένος mudjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 24
  • mudjimny
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 16:09 »
Δηλαδή τι μου λες..Το μόνο που θα κάνω στην ζωή μου είναι να δουλεύω,να σκύβω το κεφάλι στην δουλειά να παίρνω 500ευρω το πάρα πολύ και ότι γίνεται γύρω μου να μένω απαθής και να λέω " ..τι να κάνω αφού δεν θα αλλάξουν ποτέ τα πράγματα!.." . Θα συμφωνήσω στο θέμα της δουλειάς και καταλαβαίνω (ελπίζω) τι εννοείς, αλλά άμα οι γονείς καλο-κακομαθαίνουν τα παιδιά τους τότε ποιος φταίει;;Τελοσπάντων το θέμα είναι να αλλάξει η νοοτροπία μας και η στάση ζωής..

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 16:11 »
Όπα όπα παιδιά...Με αυτήν την νοοτροπία περιμένουμε να αλλάξουν οι ζωές μας;Άντε πείτε οι πιο πολλοί αυτά που θέλατε να κάνετε,έστω και τα λίγα,τα κάνατε, με αυτά που έρχονται δεν θα μπορούμε να κάνουμε απολύτως τίποτα.Ποιο jimny να ψηλώσω,τι λάστιχα να βάλω,ποιο αμορτισέρ είναι καλό να αλλάξω και σε ποιο βουνό θα πάμε 3ήμερη τζιπάδα;;!!!αυτά θα κοπούν.Και μην με πείτε ρομαντικό και τέτοιες μ@λ@κίες...άμα δεν κουνήσουμε τα πόδια μας να κάνουμε κάτι τότε καλά να πάθουμε.Απορώ τι περιμένουμε;;Άντε εγώ δεν έχω παιδιά,σκυλιά,δάνεια γ σπίτι κ.τ.λ. οι υπόλοιποι τι περιμένουν για να αντιδράσουν..;
+10000!!!

και κατι νεο...!!!!

Ο ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΗΝ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ !

Μνημόνιο !!! Ποιός ξέρει κάτι γι' αυτό; Ο Αρειος Πάγος αποδέχτηκε και έκρινε βάσιμη την μήνυση πολίτη - Απίστευτη (για την Ελλάδα) εξέλιξη είχε το ζήτημα της μήνυσης του Ιατρού από την Χαλκίδα κ.Αντωνίου.

"Πριν από ένα μήνα είχε γραφτεί ότι η υπόθεση της μήνυσης του ιατρού κ. Αντωνίου, δεν είναι μια «χαμένη υπόθεση» όπως έσπευσαν αρκετοί να προεξοφλήσουν! Είναι αλήθεια ότι, μιλώντας με πολλούς παράγοντες όταν κατατέθηκε η μήνυση για «ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ» κατά του συνόλου των βουλευτών που ψήφισαν το μνημόνιο, «βομβάρδιζαν» με πληροφορίες του τύπου ότι δεν έχει καμία απολύτως τύχη. Και μέχρι σε ένα βαθμό δεν είχε μιας και στα δικαστήρια είχε απορριφθεί.

Η επιμονή όμως του γιατρού, τον ώθησε να προωθήσει την μηνυτήρια αναφορά ακόμα και στο Ανώτατο δικαστήριο της χώρας στον Άρειο Πάγο. Εκεί φαίνεται ότι οι όροι αντεστράφησαν! Η μήνυση όχι απλά δεν κατέπεσε, όχι απλά δεν θεωρήθηκε αβάσιμη αλλά αντίθετα: Κρίθηκε ως βάσιμη με δεδομένα που στοιχειοθετούν κατηγορητήριο.

Κι έτσι, ο αρμόδιος εισαγγελέας του Αρείου Πάγου που την εξέτασε, Αθανάσιος Κατσηρώδης, την παρέπεμψε στη Βουλή, διότι κάποιοι από τους «κατηγορούμενους» είχαν διατελέσει και υπουργοί. Θεώρησε δηλαδή, ότι πρέπει να δικαστούν με το νόμο περί ευθύνης υπουργών ο οποίος «συμπαρασύρει» και τους λοιπούς βουλευτές που δεν είχαν διατελέσει υπουργοί! Έτσι, εδώ και μερικές εβδομάδες, στη βουλή, έχει φτάσει το πόρισμα στην ουσία του ανωτάτου δικαστηρίου της χώρας, το οποίο έκρινε ότι υπάρχουν αποχρώσες ενδείξεις για «εσχάτη προδοσία» εκ μέρους των βουλευτών!

Το γεγονός αυτό ίσως δεν έχει προηγούμενο στη σύγχρονη ιστορία του Ελληνικού Κράτους και είναι εξόχως σοβαρό. Ανεξάρτητα της έκβασης που θα έχει η υπόθεση και ανεξάρτητα πόσο συντεχνιακά θα λειτουργήσουν οι βουλευτές, τώρα, πρέπει να βρεθεί ένας αριθμός εν ενεργεία βουλευτών, που δεν τους «αγγίζει» το κατηγορητήριο, και να συγκροτήσουν επιτροπή που θα διερευνήσει το όλο ζήτημα! Θα διερευνήσει δηλαδή κατά πόσο οι «κατηγορούμενοι» διέπραξαν το υπέρτατο αδίκημα της εσχάτης προδοσίας!

Κι εδώ προκύπτουν μια σειρά από σοβαρότατα ερωτήματα. Ερωτήματα που αφορούν στο σύνολο της κοινωνίας μας και ειδικότερα προς τους διαμορφωτές της κοινής γνώμης!

Για ένα τόσο σοβαρό θέμα, είδατε εσείς πουθενά έστω ένα σχόλιο στα λεγόμενα "επίσημα" ή παραδοσιακά ΜΜΕ; Ένα μονόστηλο σε εφημερίδα ή ένα ρεπορτάζ 30 δευτερολέπτων σε κάποιον από αυτά τα ΜΜΕ; Ολοι έχουν μείνει στο μεγάλο ντόρο της υπόθεσης, ότι κατέπεσε ως κατηγορία στο εφετείο και τελείωσε!!

Η βουλή, δεν έκανε τον κόπο να εκδώσει ούτε καν ένα δελτίο τύπου. Την στιγμή που όταν ο πρόεδρος συναντά το Σωματείο προσκόπων της Αυστραλίας, εκδίδεται δελτίο τύπου συνοδευόμενο από φωτογραφίες! Για την σοβαρότατη αυτή υπόθεση τίποτα! Ακρα του τάφου σιγή!

Σε ένα βίντεο, από μια τετράωρη σύσκεψη της βουλής, στην οποία ήλθε το ζήτημα και η βουλή έπρεπε να ενημερώσει τους βουλευτές (Διότι δεν γινόταν αλλιώς!) η διαδικασία ενημέρωσης κράτησε 28 δευτερόλεπτα!!! Μάλιστα! Τόσο χρειάστηκε το προεδρείο της Βουλής για να ενημερώσει το Σώμα ότι σχεδόν οι μισοί βουλευτές κατηγορούνται για εσχάτη προδοσία!

Στο βίντεο ακόμη και ο τρόπος με τον οποίο ενημερώνεται η βουλή και συνεπώς οι παριστάμενοι δημοσιογράφοι, είναι συντεχνιακός και καλυμμένος, μιας και η αναφορά γίνεται με έναν τρόπο που σε κάνει να πιστεύεις ότι το θέμα αφορά σε παράβαση του ΚΟΚ !!!

Είναι πλέον προφανές, ότι το Κοινοβούλιό μας, λειτουργεί συντεχνιακά! Δεν γνωρίζω αν τα κόμματα και οι βουλευτές που ΔΕΝ κατηγορούνται γνωρίζουν το θέμα αυτό. Σίγουρα κάποιοι έχουν ενημερωθεί από τον μηνυτή!

Το ζητούμενο είναι ότι η πληροφόρηση στο λαό για ένα τέτοιο ζήτημα δεν ήταν καν η στοιχειώδης. Τέτοιοι αποκλεισμοί δεν συμβαίνουν σε καμία χώρα του πλανήτη παρά μόνο σε στυγνά δικτατορικά καθεστώτα! Είναι γεγονός πάντως, ότι η επιμονή ενός γιατρού από την Χαλκίδα ήταν ικανή, να ξεμπροστιάσει το σάπιο πολιτικό-οικονομικό σύστημα της χώρας μας που καταρρέει."


Διαδώστε το: Ο Αρειος Πάγος δέχτηκε μήνυση πολίτη με την οποία κατηγορούνται βουλευτές για ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 16:25 »
Δηλαδή τι μου λες..Το μόνο που θα κάνω στην ζωή μου είναι να δουλεύω,να σκύβω το κεφάλι στην δουλειά να παίρνω 500ευρω το πάρα πολύ και ότι γίνεται γύρω μου να μένω απαθής και να λέω " ..τι να κάνω αφού δεν θα αλλάξουν ποτέ τα πράγματα!.." .

Ακριβώς αυτό σου λέω.... Αν έτσι πιστεύεις για τον εαυτό σου, αυτό θα σου συμβεί....
Αν νομίζεις οτι αξίζεις πάνω από 500, θα τα διεκδικήσεις.... αν όχι, θα σκύψεις το κεφάλι και θα τρως τις σφαλιάρες τους...

Αν βγεις στο δρόμο και πετάξεις και 10 μολότωφ, το πολύ πολύ να φτιάξεις μια δικογραφία σε βάρος σου...

Εχουμε μάθει να ξεκινάμε από τους άλλους... Ενας αμερικανός πολιτικός είπε (πριν πολλά χρόνια) : Μη ψάχνεις τι κάνει το κράτος για σένα. Δες τι κάνεις εσύ για το κράτος. Κράτος χωρίς εσένα δεν υπάρχει.


Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: ερωτηση
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 10, 2012, 16:49 »
Ναί...δούλευε για να κάνεις το αφεντικό σου ή γενικότερα άλλους πιο πλούσιους... δούλευε για μια μπουκιά ψωμί. Όσο σου αρκούν τα ψίχουλα που σου δίνουν, τους κάνεις το χατίρι. Όταν πετάξεις μια μολότωφ μόνος σου, τον ήπιες. Όταν πετάξουμε όλοι έστω από μια, τον ήπιαν αυτοί. Και δεν θα υπάρξει καν δικογραφία. Ξέρω ότι οι ψευτο/αντιδράσεις, χρόοοονια τώρα, δεν φέρνουν κανένα αποτέλεσμα. Γιατί? Γιατί φωνάζανε λίγοι, γιατί οι υπόλοιποι ήταν βολεμένοι, γιατί ήταν πρόβατα, γιατί περιμένανε καμιά θεσούλα στο δημόσιο και γιατί ο λαός δεν αντέδρασε ποτέ σαν ΕΝΑ. Τα κόμματα και οι ψευτο-ιδεολογίες τους διαχωρίζανε. Τώρα όμως...αισθανόμαστε το ίδιο. Την ίδια αγανάκτηση. το ίδιο πουλημένοι από όλα τα κόμματα, όλοι νιώθουμε το ίδιο την τσέπη να αδειάζει και θα αρχίσουμε να νιώθουμε όλοι την ίδια πείνα και στέρηση σε λίγο. Και αυτή έχει μόνο ένα χρώμα, το μαύρο.