Αποστολέας Θέμα: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?  (Αναγνώστηκε 8222 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« στις: Ιανουάριος 03, 2013, 18:50 »
Γεια χαρα παιδια..!!Θελω να κοψω τον μπροστα προφυλακτηρα σε jimny του 2005(Τον νεο προφυλακτηρα.)..Θελω να βγαλω το μαυρο κομματι(με τον κοκκινο κυκλο)και να κοψω τα πλαινα με τους πορτοκαλι κυκλους...Και ακομα θα ηθελα να βαλω τους προβολεις στο σημειο που εχει πρασινους κυκλους...



Aυτο που θελω να ρωτησω ειναι...Ξερετε ποσο μπορει να μου κοστισει ολο αυτο?!Εχετε να μου προτεινετε καπoιον που μπορει να μου το κανει με καλη τιμη??!(Για Πειραιa η Αθηνα)

Ευχαριστω..!! :)

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 03, 2013, 23:45 »
Θες να το κάνεις έτσι

Uploaded with ImageShack.us Δεν είναι και πολύ δύσκολο να τον κόψεις. Πραγματικά. Βγάλτον από πάνω, σημάδεψε τον εκεί που θέλεις να τον κόψεις με μια ταινία κ πάρε τον τροχό. Μετά τρύπησε τις γρίλιες ίσα ίσα να χωράει το προβολάκι. Εγώ στράβωσα τις βάσεις τους και τα βίδωσα μέσα στις γρίλιες που κρύβονται πίσω από την λωρίδα που ¨χωρίζει¨ στα δύο τις γρίλιες για να μην φαίνονται οι βίδες

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 13:05 »
 _supr>
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 17:56 »
Πάρα πολύ όμορφη δουλειά, μπράβο... gr_t
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 20:58 »
Θες να το κάνεις έτσι

Uploaded with ImageShack.us Δεν είναι και πολύ δύσκολο να τον κόψεις. Πραγματικά. Βγάλτον από πάνω, σημάδεψε τον εκεί που θέλεις να τον κόψεις με μια ταινία κ πάρε τον τροχό. Μετά τρύπησε τις γρίλιες ίσα ίσα να χωράει το προβολάκι. Εγώ στράβωσα τις βάσεις τους και τα βίδωσα μέσα στις γρίλιες που κρύβονται πίσω από την λωρίδα που ¨χωρίζει¨ στα δύο τις γρίλιες για να μην φαίνονται οι βίδες
Το θεμα ειναι οτι δεν εχω τροχο :P ...Μαλλον πρεπει να βρω..!!Πραγματικα ωραια δουλεια..ετσι θελω να το κανω..Ακριβος το ιδιο..!!

Αποσυνδεδεμένος alpinist

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • off road rulez!
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 04, 2013, 22:48 »
Ευχαριστώ!  ;D Πάντως Peacerman πραγματικά αν μπορέσεις να βρεις τροχό, κάντο. Η πιο πολλή δουλειά είναι να μπουν τα προβολάκια. Αν ήμουν μάστορας, δεν θα έπαιρνα πάνω από 30 ευρώ πάντως. Μπορεί κι αυτά να είναι πολλά!

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 00:55 »
Με έναν μικρό γωνιακό τροχό Φ125 και ένα λεπτό δισκάκι (υπάρχουν πάμφθηνα για μέταλλα και πλαστικά κ.α.) γίνεται η δουλειά εύκολα και καθαρά.

Και επειδή είμαι Μάστορης όνομα και πράμα, αν βολεύει μπορώ να στο κόψω εγώ, αρκεί να εξυπηρετεί η τοποθεσία (να είσαι κάπου κοντά). Μένω στο Μαρούσι και θα σου κοστίσει ένα  frape_ που θα φτιάξεις με τα χεράκια σου!

Αν δεν θες να γράψεις διεύθυνση, στείλε μου p.m.


ΥΓ. Το εικονιζόμενο Jimny μου ματώνει την καρδιά, ίδιο ήταν και το δικό μου χωρίς τις μετατροπές βέβαια...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2013, 00:57 από mastoris than. »

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 12:11 »
Με έναν μικρό γωνιακό τροχό Φ125 και ένα λεπτό δισκάκι (υπάρχουν πάμφθηνα για μέταλλα και πλαστικά κ.α.) γίνεται η δουλειά εύκολα και καθαρά.

Και επειδή είμαι Μάστορης όνομα και πράμα, αν βολεύει μπορώ να στο κόψω εγώ, αρκεί να εξυπηρετεί η τοποθεσία (να είσαι κάπου κοντά). Μένω στο Μαρούσι και θα σου κοστίσει ένα  frape_ που θα φτιάξεις με τα χεράκια σου!

Αν δεν θες να γράψεις διεύθυνση, στείλε μου p.m.


ΥΓ. Το εικονιζόμενο Jimny μου ματώνει την καρδιά, ίδιο ήταν και το δικό μου χωρίς τις μετατροπές βέβαια...
Πειραια ειμαι..!!Αν δνε βρω ακρη μονος μου Θα σου πω σιγουρα..!!Και θα σου φτιαξω τον καλητερο  frape_ χαχαχ!!

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 14:28 »
Ευχαριστώ!  ;D Πάντως Peacerman πραγματικά αν μπορέσεις να βρεις τροχό, κάντο. Η πιο πολλή δουλειά είναι να μπουν τα προβολάκια. Αν ήμουν μάστορας, δεν θα έπαιρνα πάνω από 30 ευρώ πάντως. Μπορεί κι αυτά να είναι πολλά!

Με έναν μικρό γωνιακό τροχό Φ125 και ένα λεπτό δισκάκι (υπάρχουν πάμφθηνα για μέταλλα και πλαστικά κ.α.) γίνεται η δουλειά εύκολα και καθαρά.

Και επειδή είμαι Μάστορης όνομα και πράμα, αν βολεύει μπορώ να στο κόψω εγώ, αρκεί να εξυπηρετεί η τοποθεσία (να είσαι κάπου κοντά). Μένω στο Μαρούσι και θα σου κοστίσει ένα  frape_ που θα φτιάξεις με τα χεράκια σου!

Αν δεν θες να γράψεις διεύθυνση, στείλε μου p.m.


ΥΓ. Το εικονιζόμενο Jimny μου ματώνει την καρδιά, ίδιο ήταν και το δικό μου χωρίς τις μετατροπές βέβαια...

Πειραια ειμαι..!!Αν δνε βρω ακρη μονος μου Θα σου πω σιγουρα..!!Και θα σου φτιαξω τον καλητερο  frape_ χαχαχ!!


 _brav/ >best 185.gif >ilov<
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 15:39 »

Αν δνε βρω ακρη μονος μου Θα σου πω σιγουρα.
Αποφάσισε εσύ τι θες κι εγώ μαζί σου, υπολόγιζέ με μόνον προς το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας (Πέμπτη-Παρασκευή) και θα το συγυρίσουμε όπως του πρέπει!  lol

jimever φίλε μου θα βοηθάμε ο ένας τον άλλο και θα την βγάλουμε.

Αποσυνδεδεμένος sotos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 19:05 »
Γεια χαρα παιδια..!!Θελω να κοψω τον μπροστα προφυλακτηρα σε jimny του 2005(Τον νεο προφυλακτηρα.)..Θελω να βγαλω το μαυρο κομματι(με τον κοκκινο κυκλο)και να κοψω τα πλαινα με τους πορτοκαλι κυκλους...Και ακομα θα ηθελα να βαλω τους προβολεις στο σημειο που εχει πρασινους κυκλους...



Aυτο που θελω να ρωτησω ειναι...Ξερετε ποσο μπορει να μου κοστισει ολο αυτο?!Εχετε να μου προτεινετε καπoιον που μπορει να μου το κανει με καλη τιμη??!(Για Πειραιa η Αθηνα)

Ευχαριστω..!! :)
http://imageshack.us/photo/my-images/339/dscn0579b.jpg/
Φίλε μου είμαι λίγο μακριά[Kαρδίτσα] αλλά μια φώτο θα σε βοηθήσει.
sotos

Αποσυνδεδεμένος sotos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 19:57 »
ftp://http://imageshack.us/photo/my-images/233/dscn0578fy.jpg/


Ακόμη μια φώτο και σταθερό χέρι με τον τροχό.
sotos

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 18:51 »
Τις τρύπες πάνω στη σίτα για να βάλεις τα προβολάκια πώς τις έκανες??
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος sotos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 19:34 »
Τις τρύπες πάνω στη σίτα για να βάλεις τα προβολάκια πώς τις έκανες??
0ι τρύπες στην σήτα έγιναν με κοφτάκι αφού πρώτα κόπηκε η πλαστική ρίγα και σημαδεύτηκε με μαρκαδόρο το σημείο. Το νίκελ που βλέπεις γύρω απο το προβολάκι είναι απο  σπασμένη μάσκα jeep cheroki που κόπηκε ροδέλα στο χέρι και κωλήθηκε με σιλικόνη μαύρη.
sotos

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: Κοψιμο μπροστα προφυλακτηρα..!?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 08, 2013, 21:42 »
Οι τρύπες στην σήτα για τους προβολείς ομίχλης γίνονται με ακρίβεια με ποτηρο-τρύπανο ξύλου ή πλαστικού.

http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_page=product_info&products_id=1515
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2013, 21:44 από mastoris than. »