Αποστολέας Θέμα: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ  (Αναγνώστηκε 36930 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος romel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #180 στις: Αύγουστος 21, 2013, 10:00 »
Χρήστο σ' ευχαριστώ για την μεταφορά όλων των απαντήσεων από τα άλλα φόρα εδώ,
μόνο  τις κοκορομαχιες μην μας μεταφερεις  lol lol t4
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #181 στις: Αύγουστος 26, 2013, 10:06 »
μόνο  τις κοκορομαχιες μην μας μεταφερεις  lol lol t4
Απ' αυτές δεν θα πάρουμε, αρκετά τόσα χρόνια... ;D
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:46 »
μετα την επισκεψη που ειχα στο "μαγαζι"  της extreme4x4..

[size=150]πηγα[/size] να παραλαβω το ανταλλακτικο μου μετα την δηλωση / προσκληση του κ.Βρεττου

Παράθεση από: vretos
Αγαπητε κ.Ζαχαρη ,[..]
Σε κάθε περίπτωση θα χαρούμε πολύ να σου δώσουμε οποιαδήποτε διευκρίνιση από κοντά όταν θα έρθεις να παραλάβεις το ανταλλακτικό της εγγύησης .

Βρεττός Θεόδωρος
Πτυχιούχος Μηχανικός Αυτοκινήτων

αλλα και την δικη μου δηλωση

Παράθεση από: chris lc90
Κυριε Βρετε  ..[..]..Ελπιζω οταν ερθω να παραλαβω το ανταλλακτικο μου αν ειμαι στην ελλαδα να με ξεναγησετε στον τοιχο με τα διπλωματα..

 αλλα οταν βρεθηκα στο μαγαζι  ο υπαλληλος του κ.Τσουκα  ,

κ.Παυλος ανελαβε χρεη "διευθυντη" και "μπράβου"  του μαγαζιου  και απευθυνομενος σε μενα με απειλητικη/προσβλητικη/εκφοβιστικη συμπεριφορα και με εκφρασεις οπως:  ελα ωρα που δεν θα ειναι εδω ο Τσουκας να σου δειξω τα χαρτια " , "ασε τον Τσουκα τωρα μιλας μαζι μου" , "και παμε εξω να σου δειξω το χαρτι μου , "βαγγελη δωσε μου σε μενα το ανταλλακτικο να ρθει να το ζητησει απο μενα εξω".."η οποια δειχνει και μη σεβασμο στο προσωπο  του εργοδοτη του

¨αναγκασε " τον general lee που βρισκοταν εκει εκεινη την ωρα και τοποθετουσε μια λεντομπαρα στο αμαξι του με την βοηθεια του κ.Τσουκα να μπει αναμεσα σε μενα και τον εν λογω υπαλληλο (καθ ολη την διαρκεια της απειλητικης συμπεριφορας του)  και να με φυγαδευσει στο χωρο του γραφειου..

δηλαδη τι θα γινοταν αν δεν ειχα παει με φιλο μου μαρτυρα του περιστατικου και αν δεν ηταν εκει ο αρης τον οποιο και ευχαριστω για την συμβολη του?

εν τελει ο ο κ.Τσουκας δεν μου εδωσε το ανταλλακτικο


και βεβαια ποτε δεν με ξεναγησαν στον τοιχο με τα διπλωματα των τεχνιτων  ως οφειλαν εξαρχης

τα συμπερασματα δικα σας
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:48 από chris lc90 »

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:47 »
Παράθεση από: m.miskis
Διάβασε το πρώτα ρε Χρήστε.
Μπορεί να σου δίνει όλες τις απαντήσεις σου
μέσω του εξώδικου...

μανωλη ειχες δικιο τελικα..ολα εκει μεσα ηταν αψογα διατυπωμενα..













Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:49 »
δεν φτανει που με λεει ψευτη (επειδη  ισχυριζομαι αναληθεις ισχυρισμους) αλλα επιμενει οτι ολες οι εργασιες γινανε συμφωνα με του νομους της τεχνης και της επιστημης..  ::) ::) ::)

εδω ειναι η μπαταρια με την εργοστασιακη βαση της στην πρωτη μου επισκεψη στο μαγαζι και βεβαια εφυγε με τον ιμαντα που τοποθετησε ο κ.Παυλος λεγοντας μου δεν ταιριαζε και στην εδεσα ετσι..(ο κ.Βρεττος ισχυριστηκε οτι το αμαξι πηγε στο συνεργειο με τον ιμαντα)

τα συμπερασματα και παλι δικα σας

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:54 από chris lc90 »

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:51 »
για να λεγεσαι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ πρεπει να ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ..
πρωτα στα χαρτια ,μετα στη συμπεριφορα και μετα γνωσεις..
το ενα απο τα 3 ψιλοσωζει την κατασταση αν σου λειπει κατι απο το τριπτυχο..

οταν σου λειπουν 2 απο τα 3 βουλιαζεις..

οταν σου λειπουν και τα 3 ..ΠΩΣ ΛΕΓΕΣΑΙ ?


και επειδη με ρωτησε φιλος

Παράθεση από: SAV
Τι έγινε ρε Χρήστο, ξαναπάτησες στον Τσούκα???
(προσπαθώ στο μεταξύ να διαβάσω τις σελίδες :shock:  :shock:  :shock:  :shock: )

εσυ σπυρο κρατα αυτο..

οτι εγω στην extreme4x4 για τοποθετηση ρυθμιση λοκερ μπλοκε δεν ξαναπαταω..γιατι μπορει να φαω ξυλο

Παράθεση από: GENERAL LEE

Και ναι μπήκα στην μέση γιατί ο Παύλος θα σε μερεμέταγε στάνταρ , γι αυτό και σε πήγα τσάντα στο γραφείο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 16:02 από chris lc90 »

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 15:52 »
ψαχνοντας στο διαδικτυο επεσα εδω επανω..

http://et.diavgeia.gov.gr/f/perifereia_attikis/ada/%CE%924%CE%93%CE%917%CE%9B7-%CE%A34%CE%9E

και θελησα να το μοιραστω μαζι σας..


...........Α Π Ο Φ Α Σ Η..............
Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Έχοντας υπόψη:
[...]
Την 24363/11-12-06 απόφασή μας, με την οποία χορηγήθηκε Άδεια Λειτουργίας αορίστου
χρόνου συνεργείου συντήρησης και επισκευής Μηχανικών Μερών, Ηλεκτρικών
Συστημάτων και Τροχών Επιβατικών Αυτοκινήτων
,στο Δήμο Ταύρου επί της οδού
Κορυτσάς 4, στην επωνυμία «ΤΣΟΥΚΑΣ Ε.Π.Ε.».

Α Π Ο Φ Α Σ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε
Τροποποιούμε την υπ’ αριθμ.: 24363/11-12-06 απόφασή μας (λόγω αλλαγής δικαιούχου) και
χορηγούμε Νέα Άδεια Λειτουργίας Αόριστης Χρονικής Ισχύος συνεργείου συντήρησης και
επισκευής Μηχανικών Μερών Επιβατικών Αυτοκινήτων μεταφοράς μέχρι 9 ατόμων και
Φορτηγών μικτού φορτίου μέχρι 3,5 τόνων, στο Δήμο Μοσχάτου – Ταύρου (Δημοτική Ενότητα
Ταύρου) επί της οδού Κορυτσάς 4, στην επωνυμία «Ε. ΤΣΟΥΚΑΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.

και στο 11v.

Την υπ’ αριθμ.: 01-2326 Άδεια Άσκησης Επαγγέλματος του Ν. 1575/85 ειδικότητας
Μηχανοτεχνίτη αυτοκινήτων, του ΒΡΕΤΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ του Βασιλείου.

και αναρωτιεμαι :

Α) αφου ειχε αδεια για συντηρηση και επισκευη στα ηλεκτρικα συστηματα ποιος ηταν ο ηλεκτρολογος που ελεγξε το οχημα μου ΓΙΑΤΙ  την τοποθετηση και την μηχανικη και την ηλεκτρικη (του εργατη καθως και της μπαταριας) την εκανε ο εργατης κ.Παυλος  (υπαρχουν φωτογραφιες κατα την διαρκεια της )
και ο κ.Βρεττος εχει αδεια μηχανοτεχνιτη (αν θεωρηθει επιβλεπων μηχανικος)



Β) απο τις 27 Αυγουστου 2012 που αφαιρειται  η "ειδικοτητα" στο "μαγαζι" , στις τοποθετησεις εργατων,μπαταριων και συναφων εργασιων που απαιτουν ηλεκτρολογο  γινεται η απαραιτητη ενημερωση των πελατων?

Αποσυνδεδεμένος romel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 19:47 »
μην χαλιέσαι  άλλο .. ....όλοι έχουν βγάλει τα συμπεράσματα τους,πιστεύω  ;)  αυτή είναι η χώρα που ζούμε και θέλει γερο στομάχι!πρέπει να γίνουμε καλύτεροι καταναλωτές  και μόνο τότε θα ξεκαθαρίσει το τοπίο!!!
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 07, 2014, 19:16 »
καλησπερα σας.. γυρισα απο τη βραζιλια μετα απο 8.5 μηνες και θελησα να μοιραστω μαζι σας τωρα που βρηκα λιγο χρονο τις συστημενες επιστολες που ηρθαν στο σπιτι μου ..


το μαγαζι στο ταυρο λειτουργουσε με πολεοδομικες παραβασεις που αγγιξαν τις 60.000 ευρω..(τοσο ηταν το προστιμο απο την πολεοδομια..) :!: 

το κτισμα ηταν παρανομο προς ολες τις διαστασεις του (μηκος πλατος υψος)  με διαρυθμισεις αδηλωτες σε ολους τους χωρους ,

ενω ο προαυλιος χωρος ειχε σκεπαστει με τεντοπανα και ελενιτ πανω σε κοιλοδοκους που στεγαζαν 3 ΑΔΗΛΩΤΑ ΔΙΚΟΛΩΝΑ ..(απο τα 5 που ειχε το παραπηγμα) :!:   :!:

και ενω τα 2 δηλωμενα ανυψωτικα επισκευης οχηματων (αυτη ειναι η σωστη ορολογια) εντος του κυριως χωρου του "συνεργειου" εχουν απο 3.3 KW το καθενα..
 :arrow: το ενα δικολωνο απο τα 3 της αυλης δηλωνεται ως ανυψωτικο επιθεωρησης   :lol:  με 0.7 KW.. δηλαδη λιγοτερα και απο την ισχυ που θελει να δουλεψει ενας τροχος..και σε αυτο το δικολωνο λαμβαναν χωρα οι εργασιες που γινοντουσαν επι του οχηματος μου...


στην πρωτη αδεια στη φωτο φαινονται που ειναι τα 2 δηλωμενα δικολωνα και που βρισκονται τα αλλα 3 αδηλωτα δικολωνα εκτος συνεργειου


 :arrow: στην δευτερη αδεια
καπου στη μεση του προαυλιου "δηλωνεται" ενα ανυψωτικο επιθεωρησης :roll: που στην πραγματικοτητα δεν αντιστοιχει σε κανενα απο τα 3 αδηλωτα





ρωτωντας τον αρμοδιο προισταμενο του τεχνικου τμηματος ποια η διαφορα αναμεσα σε ενα ανυψωτικο μηχανημα επισκευης και σε ενα ανυψωτικο μηχανημα επιθεωρησης μου ειπε οτι το δευτερο δεν υπαρχει σαν τεχνικος ορος..
απο την αλλη ,αν υπαρχει ,ο οποισδηποτε συμπεραινει οτι ειναι μονο για επιθεωρηση και οχι για οποιαδηποτε εργασια..(τουλαχιστον αυτο δηλωνει και η τιμη σε ΚW συγκρινομενο με τα υπολοιπα 2)

παρολαυτα το οχημα μου σηκωθηκε στο  ανυψωτικο και γιναν και εργασιες επ αυτου..

[/quote]


Και εδω πλεον  το θεμα δεν ειναι αν εχω δικαιο η οχι..αν μου εκανε ζημια η οχι..το θεμα ειναι.αν.ειχε το.δικαιωμα να φτασει στο σημειο να μου κανει ή  οχι την οποιαδηποτε ζημια ή βελτιωση..

ομως ...εχει και συνεχεια εδω...http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,7580.0.html

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 18:58 »
[offtopic]

Όι !

Εσύ γύρισες από Βραζιλία, εγώ ετοιμάζομαι να πάω :-P