Αποστολέας Θέμα: Eτσι θα σωσουν τα εναπομείναντα δαση ;;;;;;;;  (Αναγνώστηκε 2315 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Eτσι θα σωσουν τα εναπομείναντα δαση ;;;;;;;;
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 07, 2013, 08:45 »
Είναι κι αυτό μια λύση Γιώργο, δύσκολο να εφαρμοστεί βέβαια αλλά μάλλον αναγκαίο...
Ξέρεις, δεν είναι μόνο οι εμπρηστές που βάζουν τις φωτιές, χτες ας πούμε με 8 μποφόρ αέρα και δείκτη επικινδυνότητας 4, πηγαίνοντας για βάρδια στην Πεντέλη, είδα στο πλάι του δρόμου ένα σταματημένο αυτοκίνητο και μια κοπέλα με το χέρι όλο έξω να κρατάει ένα τσιγάρο (μη λερώσουμε και το αυτοκίνητο με στάχτες και μυρωδιές...) !!!
Τι να της πεις τώρα, εξήγησέ μου....και δεν είναι η μόνη περίπτωση έτσι ?
Άρα λοιπόν, η πλήρης απαγόρευση τις ημέρες με υψηλό δείκτη επικινδυνότητας θεωρώ ότι είναι επιβεβλημένη γιατί δεν είμαστε άνθρωποι και ουτε πρόκειται να γίνουμε δυστυχώς...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Kapi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Πήραμε τον κακό δρόμο!
Απ: Eτσι θα σωσουν τα εναπομείναντα δαση ;;;;;;;;
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 07, 2013, 23:07 »
Είναι κι αυτό μια λύση Γιώργο, δύσκολο να εφαρμοστεί βέβαια αλλά μάλλον αναγκαίο...
Ξέρεις, δεν είναι μόνο οι εμπρηστές που βάζουν τις φωτιές, χτες ας πούμε με 8 μποφόρ αέρα και δείκτη επικινδυνότητας 4, πηγαίνοντας για βάρδια στην Πεντέλη, είδα στο πλάι του δρόμου ένα σταματημένο αυτοκίνητο και μια κοπέλα με το χέρι όλο έξω να κρατάει ένα τσιγάρο (μη λερώσουμε και το αυτοκίνητο με στάχτες και μυρωδιές...) !!!
Τι να της πεις τώρα, εξήγησέ μου....και δεν είναι η μόνη περίπτωση έτσι ?
Άρα λοιπόν, η πλήρης απαγόρευση τις ημέρες με υψηλό δείκτη επικινδυνότητας θεωρώ ότι είναι επιβεβλημένη γιατί δεν είμαστε άνθρωποι και ουτε πρόκειται να γίνουμε δυστυχώς...

δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά θα σας περιγραψω περιστατικό την προηγούμενη εβδομάδα.
ήμουν στην Κηφισίας με τη μηχανή. έχω μπροστά ένα smart με ξανθιά πιτσιρίκα περίπου στα 25. καπνίζει με το τσιγάρο έξω απο το παράθυρο και φεύγει όλη η στάχτη μέσα στα ματιά μου. τα παίρνω ασχημα, αλλά το θεωρώ συνηθισμένο όπως είπε και ο metalaxe. στο επόμενο φανάρι προσπαθώ να την προσπέρασω ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα αλλά έχει κάτσει τέρμα αριστερά στη λωρίδα της και δεν χωραω. τις κάνω νόημα με βλέπει και απαξιωτικά φεύγει. στο επόμενο εκεί που χωραω και την περνάω, την ώρα που είμαι δίπλα της πετάει το τσιγάρο στο δρόμο. σταματήσω στη μέση, παιρνω τη γοπα της και της ρίχνω στο κάθισμα της.
γέλασα με τη ψυχή μου, να προσπαθεί να καταλάβει τι γίνεται, να προσπαθεί μη κάψει κανένα "καλσον" και να βγαίνουν καπνοί απο το κάθισμα.

μην παρεξηγηθώ, δεν έχω τίποτα ούτε με τις ξανθές, ούτε με τις 25χρονες, ούτε με τις γυναίκες.
με εκνευριζει όμως η αδιαφορία όλων για το τι γίνεται "μακριά απο εμένα" και δε βαριέσαι.
George

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Eτσι θα σωσουν τα εναπομείναντα δαση ;;;;;;;;
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2013, 08:35 »
δεν έχω τίποτα ούτε με τις ξανθές, ούτε με τις 25χρονες, ούτε με τις γυναίκες.
Ούτε εγώ, αλλά μεταξύ μας θα ήθελα να έχω ....... lol lol lol lol lol lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: Eτσι θα σωσουν τα εναπομείναντα δαση ;;;;;;;;
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:56 »

δεν έχω τίποτα ούτε με τις ξανθές, ούτε με τις 25χρονες, ούτε με τις γυναίκες.
Μηπως με τα smart ?????? ha

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Eτσι θα σωσουν τα εναπομείναντα δαση ;;;;;;;;
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 14, 2013, 16:12 »
Ε, ρε ξυλιές που θέλετε όλοι σας!!!!!


Για την ταμπακιέρα τώρα, έχω αναφερθεί στο παρελθόν. Αφού μόνοι μας βγάζουμε τα ματάκια μας, καλό κάνει και λίγο μαστίγιο...... (ίσως να αποτελεί και τη μόνη λύση, για όλους αυτούς τους κουφιοκεφαλάκηδες.....)

δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά θα σας περιγραψω περιστατικό την προηγούμενη εβδομάδα.
ήμουν στην Κηφισίας με τη μηχανή. έχω μπροστά ένα smart με ξανθιά πιτσιρίκα περίπου στα 25. καπνίζει με το τσιγάρο έξω απο το παράθυρο και φεύγει όλη η στάχτη μέσα στα ματιά μου. τα παίρνω ασχημα, αλλά το θεωρώ συνηθισμένο όπως είπε και ο metalaxe. στο επόμενο φανάρι προσπαθώ να την προσπέρασω ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα αλλά έχει κάτσει τέρμα αριστερά στη λωρίδα της και δεν χωραω. τις κάνω νόημα με βλέπει και απαξιωτικά φεύγει. στο επόμενο εκεί που χωραω και την περνάω, την ώρα που είμαι δίπλα της πετάει το τσιγάρο στο δρόμο. σταματήσω στη μέση, παιρνω τη γοπα της και της ρίχνω στο κάθισμα της.
γέλασα με τη ψυχή μου, να προσπαθεί να καταλάβει τι γίνεται, να προσπαθεί μη κάψει κανένα "καλσον" και να βγαίνουν καπνοί απο το κάθισμα.


Ωραίος!!!! Θα έδινα πολλά, για να έβλεπα τη φάτσα της...... lol