Αποστολέας Θέμα: εργατης  (Αναγνώστηκε 1799 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dineris

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • www.motor-plan.com
εργατης
« στις: Ιούλιος 27, 2006, 17:37 »
 t4 θελω να βαλω στην jimnara μου εργατη εναν μικρο καλο και οχι πολλα ευροπουλα...  ;D
 μου ειπε ενας να βαλω φορητο; να τον βαζω στον κοσταδορο...τι προτινετε; ή να βαλω κανονικο; τι  δυναμη να εχει;  κανενα καταστημα;  κανενα web address; ή να παρω 2χερι;
BETTER DEAD THAN RED

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: εργατης
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 27, 2006, 17:59 »
Μιχάλη καλως μας βρήκες.
εαν θες γράφεις δυο τρία λογάκια εδώ www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,2.795.html ή εδώ www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,699.15.html έτσι για το ονόρε που έχουμε να φτιάξουμε όλα τα jimny Μια παρέα..
Ο Εργάτης είναι μεγάλο θέμα, και εξαρτάτε γιατί τον θές και πόσο θα τον χρησημοποιήσεις...
Ο φορητός έχει το + οτι θα σε ξεκολήσει και προς τα πίσω....
Οτι και να βάλεις πάντως, μόνο χαλαρή βόλτα στο βουνό...
second hand οχι

http://www.warn.com
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: εργατης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 27, 2006, 21:22 »
Καλως ηρθες φιλε Μιχαλη στη παρεουλα μας και καλες βολτες να εχεις...

Απο προσωπικη εμπειρια (και μονο...) να σου πω οτι ο φορητος εργατης (οπως σου προειπε και ο ironman), εχει το μονο θετικο, οτι μπορει σε καποια στιγμη, να σε "τραβηξει" και προς τα πισω... ομως σε καμμια περιπτωση, δεν εχει τη δυναμη και την αντοχη, αλλα ουτε και τη κατασκευη ενος σταθερου εργατη μπροστα...

Στο δικο μου jimnyμ εχω εναν WARN M8000, και μπορω με σιγουρια να σου πω, οτι ειναι πολυ... γαιδουρι (πολλοι φιλοι απο εδω τον εχουν δει σε ωρες... δρασης)!!!

Βεβαια, ειναι και θεμα τιμης τι θα επιλεξεις για το δικο σου, αλλα στο συγκεκριμενο θεμα, μια φιλικη συμβουλη ειναι: Μην σκεφτεις καποια διαφορα της ταξης των 50-100 ευρω... προτιμησε κατι επωνυμο & δοκιμασμενο!!!

Ο (οποιοσδηποτε) εργατης, οταν τον χρειαστεις, θα πρεπει να μπορει να ανταπεξελθει στις συνθηκες που θα βρεθεις εσυ ή καποιος δικος σου!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος dineris

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • www.motor-plan.com
Απ: εργατης
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 28, 2006, 16:54 »
το προβλημα ειναι οτι καθε χρονο αλλαζω jimnara!!!!  οποτε λεω για φορητο... (εχει ο πατερας μου rent a car)  μπαρες,σκαλοπατια, κοτσαδορος, φωτα μεγαλα- μικρα ειναι δεκα βιδες,σε 10 λεπτα ειναι οκ. ο εργατης ομως; να κοβω προφυλακτηρες καθε χρονο;  εκτος αν πω του μηχανικου μας να κανει καμια πατεντα να τον βαζω οταν θελω με 2 βιδες στον κοτσαδορο... εχει δοκιμασει κανεις κανενα φορητο; αλλα οχι κανενα σκατο...  εχω τρελα με off road αλλα δεν κανω μαλ@κιες χαλαρα 
BETTER DEAD THAN RED

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: εργατης
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 28, 2006, 18:11 »
Ε άμα είναι για τέτοια φάση..ξέχνα τον μόνιμο, ακόμα και την κατασκευή multi mount,....
Πάρε ένα φορητό για τις κακοτοπιές, και κανένα μακρύ ιμάντα....
Tip για χρήση του εργάτη....
Να ξεδιπλώνεις πάντα όλο το συρματόσχοινο, μια -δυο στροφές να αφήνεις, μιας και η μέγιστη δύναμη αποδίδεται κατά την αρχή του τυλίγματος....
Γιάννης Δημητρέλης