Αποστολέας Θέμα: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET  (Αναγνώστηκε 4123 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« στις: Αύγουστος 05, 2006, 13:03 »
Παιδεσ δεν μου τεργιαζουν οι βασεισ... τι να κανω?????
help t4 t4 t4 t4 t4 t4 t4

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2006, 07:05 »
Καλημέρα man,

Τι καθίσματα προσπαθείς να τοποθετήσεις και με ποιές βάσεις...Εγώ έχω ήδη τοποθετήσει στο jimny 2 bucket της Sparco με την χρήση των βάσεων της Sparco και μίας δικής μου πατέντας για να ταιριάξουν στο πατωμα του jimny...!
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 24, 2006, 11:24 »
Βασικα δεν εχω εγω το προβλημα αλλα ο φαναρτζης μου που δεν βγαζει ακρη με τιν υψομετρικη διαφορα που εχουν οι βασης ....  ποσο στιχησαν οι βασης της sparco??

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 24, 2006, 15:51 »
οι βάσεις της Sparco Κοστίζουν απο 50 έως και 65 ευρώ...Απο εκεί και πέρα όμως χρειάζεσαι και μία πατέντα για να φέρεις στο ίδιο επίπεδο και τις 4 τρύπες...!

Αν δεν βγάλει άκρη ο μηχανικός σου στείλε μου π.μ. και θα βρούμε μία λύση...!
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 24, 2006, 21:35 »
ok σ ευχαριστω πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 29, 2006, 10:50 »
Λοιπον θελω βοιθεια τελικα..... Ο φαναρτζης μου δε τα καταφερε να μου φτιαξει βασεις.....

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 29, 2006, 11:24 »
Θα σου πω τι έκανε ο δικός μου φαναρτζής, έκοψε τις μαμίσιες βάσεις με τροχό, εκεί πάνω κόλλησε με αργκόν από μια σιδερογωνία και στο πάνω μέρος της άνοιξε τρύπες και έβαλε τις ράγες των καινούργιων καθισμάτων. Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά, το πρόβλημα είναι ότι καταστρέφεις τα παλιά καθίσματα (εμένα προσωπικά δε με επίραξε γιατί ήταν ψιλοχάλια).
Εναλλακτικά μπορείς να παραγγείλεις καινούργιες βάσεις από την Apio, είναι βέβαια ακριβές αλλά εγγυημένη δουλειά.
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 29, 2006, 13:56 »
ok κ που παραγκελνουμε ΑPΙΟ???????????

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 30, 2006, 07:09 »
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα παλιά σου καθίσματα για να βγάλεις ένα πατρόν για τις πλάκες που θα βιδώνουν στις εργοστασιακές τρύπες...Μετά φτιάχνει μία στράντζα όσο χρειάζεται για την φέρεις και τις 4 τρύπες στο ίδιο ύψος και μετά εκεί πάνω βάζεις ότι βάσεις θέλεις, σου έχουν μείνει άθικτα τα εργοστασιακά καθίσματα και οι βάσεις δεν πρόκειται να σου κοστίσουν πάνω απο 15 ?. a105
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 30, 2006, 09:22 »
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα παλιά σου καθίσματα για να βγάλεις ένα πατρόν για τις πλάκες που θα βιδώνουν στις εργοστασιακές τρύπες...Μετά φτιάχνει μία στράντζα όσο χρειάζεται για την φέρεις και τις 4 τρύπες στο ίδιο ύψος και μετά εκεί πάνω βάζεις ότι βάσεις θέλεις, σου έχουν μείνει άθικτα τα εργοστασιακά καθίσματα και οι βάσεις δεν πρόκειται να σου κοστίσουν πάνω απο 15 ?. a105
Αυτή είναι η πιο απλή και φθηνή λύση, κρίμα που ο φαναρτζής μου δεν το σκέφτηκε... :'( :'( :'( :'(
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 05, 2006, 17:28 »
Τελικά φίλε groove,

τι απέγινε με τις βάσεις ?  Για πες μας τι έφτιαξες τελικα...!
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 05, 2006, 22:04 »
Tελικα τα σηγκεκριμενα καθησματα τα επεστρεψα πισω μιας κ οι 2 φαναρτζηδες που τα ειδαν δεν δεχτηκαν να παρουν την ευθινη της ματατροπης   ως  επικινδηνη κ μου ζητησαν να τους παω αλλα καθησματα τα οποια να εχουν παρομιες η εστω μικρες αποκλισεις στις αποστασεις απο βιδα σε βιδα ωστε κατα τα λεγομενα τους  να γινει σωστα η μετατροπη  χωρις να υπαρχει φοβος στραβης....  Μετα απο αυτα κ εγω τα επεστρεψα τ ακαθησματα κ περιμενω νεοτερα απο τον εμπορο!!!!!!   που θα μου παει ..........

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 05, 2006, 22:31 »
Tελικα τα σηγκεκριμενα καθησματα τα επεστρεψα πισω μιας κ οι 2 φαναρτζηδες που τα ειδαν δεν δεχτηκαν να παρουν την ευθινη της ματατροπης   ως  επικινδηνη κ μου ζητησαν να τους παω αλλα καθησματα τα οποια να εχουν παρομιες η εστω μικρες αποκλισεις στις αποστασεις απο βιδα σε βιδα ωστε κατα τα λεγομενα τους  να γινει σωστα η μετατροπη  χωρις να υπαρχει φοβος στραβης....  Μετα απο αυτα κ εγω τα επεστρεψα τ ακαθησματα κ περιμενω νεοτερα απο τον εμπορο!!!!!!   που θα μου παει ..........

Φίλε groove, οι φαναρτζήδες... σε αντιπροσωπεία δουλεύουν ?? Είναι απ' αυτούς που σου λένε, αν έχεις κάποιο βουλιαγματάκι στην πόρτα πχ. να την αλλάξεις ??

Δε μπορώ να καταλάβω κάποιους ανθρώπους που κάνουν τεχνική-χειρωνακτική δουλειά, να μην έχουν λίγη φαντασία... 0_21 0_21 0_21  Ακου "επικίνδυνη μετατροπή"  δύο καθίσματα...  Κρίμα να μην είσαι εδώ πάνω....

Αντε να τους πώ εγώ τώρα σ' αυτά τα ...μαστόρια οτι θέλω να βάλω στο Jimny άξονες LC και γρανάζια απο  vitara στο κιβώτιο... Θα αυτοκτονήσουν...  87

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2006, 22:37 από Teo »
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 06, 2006, 01:05 »
Δεν είναι κακό που τον προειδοποίησαν. Σε περίπτωση ατυχήματος όλα μετρούν. Τώρα αν κάθε ένας μας θέλει μπορεί να πάρει το ρίσκο μιας μετατροπής. Ο groove επέλεξε να μην κινδυνέψει, δεν είναι κακό.

Αποσυνδεδεμένος savvoul

  • Jimny
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
  • barbarians! Πτολεμαϊδα
Απ: ΚΑΘΗΣΜΑΤΑ BUCKET
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 06, 2006, 02:26 »
Παράθεση
Αντε να τους πώ εγώ τώρα σ' αυτά τα ...μαστόρια οτι θέλω να βάλω στο Jimny άξονες LC και γρανάζια απο  vitara στο κιβώτιο... Θα αυτοκτονήσουν...   87
ha3
Παράθεση
...  Κρίμα να μην είσαι εδώ πάνω....
ρε τρελάκιαααααα-groove άμα θέλεις ανέβα και πιο πάνω  ha και θα κάθεσαι μιά χαρά >c082
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2006, 02:54 από savvoul »
To nickname άλλαξε......
Η παρέα μεγαλώνει..........(άσχετο)