Αποστολέας Θέμα: παλικαρια  (Αναγνώστηκε 7315 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 09:44 »
ρε παιδιά μην σκοτώνεστε , άμα δεν του αρέσουν οι σαγιονάρες ή τα michelin ας βάλει ''παλικάρια'' .

Αφού στην τελική αυτό είναι το θέμα του τίτλου προτείνετε σας παρακαλώ κάποια παλικάρια στο παιδί.

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 10:07 »
δικηγορο δεν θελω ουτε μυγα εχω ουτε σφιγγα κανε μας την χαρη αντε

Μάστορα,
Λίγο άμα ψάξεις το φόρουμ θα δεις ότι εμείς εδώ μέσα με την αγένεια δεν είμαστε φίλοι.
Πάρτο αλλιώς για να μη βρείς. (κλειστή την πόρτα)
Άλλη προειδοποίηση δεν θα δείς.


Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:12 »


Ειναι ωρα να αλλαξω κ εγω λαστιχο...εχω τα yokohama geolandar at-s μαμα διαστασεις δεν εχω παραπονο αλλα ψαχνω για κατι πιο ασφαλτινο κ νομιζω το michelin ειναι αυτο που θελω...
Τα yoko τα εχω 6 χρονια κ ειναι σαν να τα αλλαξα εχθες...δεν τα εφαγε καθολου ο μητσος...
Ειναι τοσο καλα;Στα τρώει;Ως γνωστο τα μισελιν εχουν μαλακη γομα...Απο θορυβο-οικονομια τι λενε;
Σε ευχαριστω!!!

Τα συγκεκριμένα τα έχω λίγο καιρό, (περίπου 10.000 χλμ), οπότε δεν μπορώ να σου πω μακροχρόνιες εντυπώσεις. Γενικά, θα τους έβαζα καλή βαθμολογία.
Είναι η πρώτη ασφάλτινη τετράδα που βάζω στο Τζίμνυ ( yah j12), οπότε δεν έχω δυνατότητα σύγκρισης.
Επίσης, λόγω πειραγμένων γραναζιών στο τράνσφερ, υπάρχει έτσι και αλλοιώς αυξημένος θόρυβος (τύπου τρόλεϊ !!!!), αλλά και παραπάνω κατανάλωση, η οπόια οφείλεται στα γρανάζια αυτά.
Όσον αφορά στα Yoko σου, τα είχα σε ένα Μιτσουμπίσι Πίνιν. Δεν μπορώ να πω ότι ήμουν πολύ ευχαριστημένος, έχω την  εντύπωση ότι γλύστραγαν από αρκετά νωρίς.
Για την ηλικία τους (6 χρόνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!), δεν τα νοιώθεις ξεραμένα;; (θεωρώ ότι και το καλύτερο λάστιχο, ανεξάρτητα από τυχόν λίγα χλμ, χάνει μεγάλο μέρος των ιδιοτήτων του, μετά τα 3,5-4 χρόνια)


Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:20 »
ευχαριστω πολλη φιλαρακι εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με κανεναν αλλα αμα ειδες τον εναν τον πειραξε που εγραψα τιτλο παλικαρια και ο αλλος ηρθε να το παιξει ξερολας λεει σαγιοναρες αντι να βοηθαει ο ενας τον αλλον σε αυτο το σαιτ ο καθενας γραφει και μια βλακεια δεν θελω να το συνεχισω γιατι θα βρισω ασχημα παντω σε ευχαριστω για την απαντηση

Λοιπόν παλικάρι,

Ο DinDin (που καλοπροαίρετα μπήκε  στον κόπο να ασχοληθεί μαζί σου), είναι από τα παλαιότερα και πιο ευγενικά μέλη, σε αυτό το φόρουμ.
Έχει "γράψει" άπειρα χλμ, τόσο ηλεκτρονικά, όσο και οδικά.
Όταν μπαίνεις, ως νεότερος σε κάποια παρέα, φόρουμ κλπ, οφείλεις να σεβαστείς τους κανόνες που διέπουν αυτόν το χώρο. Και σίγουρα, ΔΕΝ βάζεις τους δικούς σου.
Αλλοιώς αποχωρείς.
Take it or leave it, που λένε και στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:51 »
ρε παιδιά μην σκοτώνεστε , άμα δεν του αρέσουν οι σαγιονάρες ή τα michelin ας βάλει ''παλικάρια'' .

Αφού στην τελική αυτό είναι το θέμα του τίτλου προτείνετε σας παρακαλώ κάποια παλικάρια στο παιδί.
θα βαλω σαγιοναρες η παλικαρι εσυ βαλε κατι αλλο

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:52 »
Με το συμπάθειο κιόλας φίλε μου, αφού ρωτάς για λάστιχα καλοκαιρινά γιατί δεν βάζεις στον τίτλο κάτι σχετικό; Αυτό το 'παλικάρια' πού κολλάει ακριβώς;

Πάρε μια βαθιά ανάσα και ξαναδιάβασε τι σου έγραψα, θεωρείς ότι κάτι από αυτά είναι κακό ή σε προσβάλλει; Αυτό που δεν έχεις καταλάβει ακριβώς είναι πως ότι υπάρχει γραμμένο εδώ μέσα αποτελεί πολύτιμο θησαυρό για όλους εμάς που ασχολούμαστε με το αγαπημένο μας αυτοκίνητο. Επειδή έχει αποδειχτεί ότι δεν υπάρχει κανένας 'ειδικός' που να γνωρίζει ακριβώς σχετικά με τις όποιες τροποποιήσεις (και η επιλογή ελαστικού αποτελεί κι αυτή μια τροποποίηση) θέλουμε να κάνουμε στο jimny μας, κάποιοι πειραματιζόμαστε και κάποιοι διαβάζουμε στο forum τις εμπειρίες από αυτούς τους πειραματισμούς και αποφασίζουμε. Ο τρόπος που γράφεις ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ κάποιον άλλο ιδιοκτήτη jimny που θέλει πχ λάστιχα καλοκαιρινά να ψάξει στο forum να ψάξει και να βρει γραμμένες αντίστοιχες εμπειρίες. Γιατί εσένα τώρα μπορεί να σου απαντήσουν τέσσερις-πέντε, αλλά είσαι σίγουρος ότι αυτές οι προτάσεις είναι οι καλύτερες; Μήπως κάποιος άλλος πριν από εσένα έχει ανοίξει αντίστοιχο θέμα και εκεί έχει 15 πχ απαντήσεις-εμπειρίες;

υ.γ.: Πάντως ένα θεματάκι πρέπει να το έχεις κάπως...
τον αν εχω θεμα ασε να το λυσο μονος μου

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:56 »
ρε παιδιά μην σκοτώνεστε , άμα δεν του αρέσουν οι σαγιονάρες ή τα michelin ας βάλει ''παλικάρια'' .

Αφού στην τελική αυτό είναι το θέμα του τίτλου προτείνετε σας παρακαλώ κάποια παλικάρια στο παιδί.
θα βαλω σαγιοναρες η παλικαρι εσυ βαλε κατι αλλο
δεν εχω κανενα προβλημα εσεις εχεται προβλημα

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:57 »
ρε παιδιά μην σκοτώνεστε , άμα δεν του αρέσουν οι σαγιονάρες ή τα michelin ας βάλει ''παλικάρια'' .

Αφού στην τελική αυτό είναι το θέμα του τίτλου προτείνετε σας παρακαλώ κάποια παλικάρια στο παιδί.
θα βαλω πολλα παλικαρια εσυ να δουμε τι θα βαλεις

Αποσυνδεδεμένος giannis 41

  • Jimny
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 14:59 »
   admin εαν θελεις να με βγαλεις απο μελος κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 16:53 »
Έληξε το θέμα.  0_21
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος Tomasjimny

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 270
  • μονο ''jimny'' τα υπολοιπα υστερουν χα χα χα
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 22, 2016, 18:54 »
 lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: παλικαρια
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 04, 2016, 08:36 »
Εγώ του έχω βάλει τα Michelin Latitude Cross (65-35). Τα φοράω συνέχεια (πας και σε καμιά παραλία)
Σίγουρα δεν είναι τα φτηνότερα, αλλά σε:

Λάστιχα,
Αμορτισέρ,
Φρένα,
Λάδια,

Δεν κάνω σκόντο

Ειναι ωρα να αλλαξω κ εγω λαστιχο...εχω τα yokohama geolandar at-s μαμα διαστασεις δεν εχω παραπονο αλλα ψαχνω για κατι πιο ασφαλτινο κ νομιζω το michelin ειναι αυτο που θελω...
Τα yoko τα εχω 6 χρονια κ ειναι σαν να τα αλλαξα εχθες...δεν τα εφαγε καθολου ο μητσος...
Ειναι τοσο καλα;Στα τρώει;Ως γνωστο τα μισελιν εχουν μαλακη γομα...Απο θορυβο-οικονομια τι λενε;
Σε ευχαριστω!!!

Εγώ τα φόραγα τα μισελεν τα τουρ μαλιστα που ειναι και 90-10 ασφαλτο χωμα...

στον δρομο ήταν καταπληκτικά τα 2 πρώτα χρόνια.. είναι λάστιχα για μαξιμουμ 40000 χλμ. που μετα τα 30000χλμ θα πρέπει να είσια προσεκτικός...
Ειχα πάει και σε χωμα και φυτεμένη πέτρα κτλ , χωρίς να πάθουν το παραμικρό ... επειδη ειναι μαλακα δεν σχίζονται/κόβονται. αλλά πλέον σκέφτομαι τώρα που θα τα αλλάξω να βάλω κάτι σε ποιό 50-50 και τα geolander είναι μέσα στις επιλογές μου . Εσυ που τα έχεις τι θα μου πρότεινες?