Αποστολέας Θέμα: service στην αντιπροσωπεια  (Αναγνώστηκε 1575 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sx4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1
  • www.jimnyclub.com
service στην αντιπροσωπεια
« στις: Ιούνιος 24, 2016, 14:39 »
Καλημέρα,
έχω συμπληρώσει 13 μήνες που πήρα καινούργιο το sx4 s-cross diesel και έκανα 14.000 χλμ. Πήρα την αντιπροσωπεία για το πρώτο σέρβις και μου είπαν ότι κοστίζει 159 ευρώ. α) Επειδή κάποιοι λένε ότι μπορώ να το κάνω αργότερα (20000 χλμ), τί πρέπει να κάνω; β) ουσιαστικά για να μου αλλάξουν λάδια, δεν είναι πολλά τα 159 ευρώ;

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: service στην αντιπροσωπεια
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 24, 2016, 15:38 »
Προφανως για να ζητανε τοσα και κατι αλλο θα κανουν εκτος απο λαδια ρωτα τους
Αυτοι που σου λενε για τα  20000 το λενε γιατι δεν ειναι δικο τους το αυτοκινητο. Εχωσες 20k + σε καινουργιο αμαξι και λυπασε μια αλλαγη λαδιων ;;;Μην παιζεις με την μακροζωια του μοτερ σου.(βλ.τσιτωμενα σε αλογα μοτερ, υπερπληρωση,κλιματωλογικες συνθηκες κλπ)
 Αν ειναι σωστο το συνεργειο δεν κανει μονο αλλαγη λαδιων κοιταει και αλλα πραγματα και μπορεις να προλαβεις μεγαλυτερους μπελαδες αργοτερα  ;)

Πες μας και μας τι σου ειπαν  :)

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: service στην αντιπροσωπεια
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 27, 2016, 12:51 »
Την αλλάγή λαδιών, ΜΗΝ την λυπάσαι! Όσο πιο τακτικά, τόσο καλύτερα. Ιδιαίτερα την πρώτη, η οποία θα απομακρύνει και τίποτα γρέζια κλπ. Μην ξεχνάς, ότι ΔΕΝ παίζουν ρόλο μόνο τα διανυθέντα χλμ, αλλά και οι συνθήκες που κινείται το αυτοκίνητο (αυτοκινητόδρομος/πόλη κλπ, κλπ)

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: service στην αντιπροσωπεια
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 27, 2016, 14:44 »
Νομίζω ότι για να ισχύει η εγγύηση πρέπει να κάνεις σέρβις στον 1 χρόνο ή στα χιλιόμετρα 20.000 .
όποιο έρθει πρώτο,για τσέκαρε το με την αντιπροσωπεία.
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...