Αποστολέας Θέμα: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου  (Αναγνώστηκε 13266 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zouzouras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 27
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 14, 2017, 10:10 »
Μια απορια εχω... απο τα 7-8 ατομα που δηλωσαμε "πιθανη" συμμετοχη, ποσοι μπορει να ειναι οι νεοι της παρεας, που για λογους τυπικοτητας και ασφαλειας καθιστουν την βολτιτσα μη εκτελεστεα ? οεο ?
Τα περισσοτερα ονοματα ειναι παλιες καραβανες εδω μεσα.

Ασε που ουτε βροχες ουτε καταιγιδες βλεπω απο το παραθυρι μου. Τες πα....
Οσο για το μεθεπομενο Σ/Κ, ποιος ζει ποιος πεθαινει..Ιδωμεν.
Τις καλημερες μου παιδες.

Αποσυνδεδεμένος zouzouras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 27
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 14, 2017, 10:13 »
:-[κριμα την αλλη κυριακη δεν θα μπορεσω!!παντος για κυριακη δεν λενε για βροχες.τωρα παντος με απολυτο σεβασμο στους κανονες του φορουμ αν θελει καποιος να παμε αυτη την κυριακη για βολτουλα εστω σε αλλη διαδρομη?γ αυτους που δεν θα μπορεσουν την επομενη ;)

Να μια πολυ καλη ιδεα !!!

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 14, 2017, 10:32 »
Μια απορια εχω... απο τα 7-8 ατομα που δηλωσαμε "πιθανη" συμμετοχη, ποσοι μπορει να ειναι οι νεοι της παρεας, που για λογους τυπικοτητας και ασφαλειας καθιστουν την βολτιτσα μη εκτελεστεα ? οεο ?
Τα περισσοτερα ονοματα ειναι παλιες καραβανες εδω μεσα.

Ασε που ουτε βροχες ουτε καταιγιδες βλεπω απο το παραθυρι μου. Τες πα....
Οσο για το μεθεπομενο Σ/Κ, ποιος ζει ποιος πεθαινει..Ιδωμεν.
Τις καλημερες μου παιδες.
Η βόλτα έχει μπει και στο facebook και έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον και άλλοι φίλοι. Δεν ξέρω τι βλέπεις από το παραθύρι σου, αλλά όλα τα δελτία καιρού δίνουν βροχές και καταιγίδες μέχρι και το Σάββατο τουλάχιστον και επειδή δεν είμαι μάντης τα εμπιστεύομαι...
Εννοείται ότι η βόλτα δε γίνεται για τις "παλιές καραβάνες", αλλά για να γνωριστούμε καλύτερα με τα νέα (στο χώρο, όχι στην ηλικία) παιδιά, αν λοιπόν δεν υπάρχουν συμμετοχές από νέους φίλους, η βόλτα απλά δεν θα γίνει, τόσο απλά...
Ελπίζω να ζούμε όλοι μέχρι το μεθεπόμενο ΣΚ... :)
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος zouzouras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 27
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 14, 2017, 10:50 »
Το ιδιο ελπιζω και γω φιλε Metalaxe (ας μου επιτραπει η οικοιοτητα). Να ειμαστε ολοι καλα και με υγεια.
Δυστυχως, δεν εχω FB (για ιδεολογικους λογους), οποτε δεν ειχα την δυνατοτητα να ξερω ποιος/ποσοι μπορει να εκδηλωσαν ενδιαφερον. Βλεποντας και κρινοντας μονο απο εδω, αναφερθηκα στα 7-8 ατομα.
Παρολα αυτα, θεωρω οτι καλως αναβαλλεται η βολτα, για τους λογους που ανεφερες και φυσικα ειναι ωραιο να μπορουν να την απολαυσουν ολοι, παρεα με "νεους" συμμετεχοντες και με καλυτερες καιρικες συνθηκες.
Ωστοσο, εξακολουθω να στηριζω την "εναλλακτικη" προταση του συμφορουμιτη BILL77, για μια αλλη διαδρομη, ισως με πιο ηπιο τεραιν, αλλα με αρκετη λασπουλα για να ειμαστε χαρουμενοι. Δυστυχως δεν εχω κατι συγκεκριμενο κατα νου οσο αφορα το ΠΟΥ θα μπορουσε να ειναι αυτο...Μια διαδρομη αστεια για τις δυνατοτητες των αυτοκινητων μας ισως να ηταν πχ. μια βολτα μεχρι την κεραια του ΟΤΕ στα Γερανεια (λεω τωρα). Καλη διαθεση να υπαρχει και ολα βρισκονται...

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 14, 2017, 12:37 »
Ωστοσο, εξακολουθω να στηριζω την "εναλλακτικη" προταση του συμφορουμιτη BILL77, για μια αλλη διαδρομη, ισως με πιο ηπιο τεραιν, αλλα με αρκετη λασπουλα για να ειμαστε χαρουμενοι. Δυστυχως δεν εχω κατι συγκεκριμενο κατα νου οσο αφορα το ΠΟΥ θα μπορουσε να ειναι αυτο...Μια διαδρομη αστεια για τις δυνατοτητες των αυτοκινητων μας ισως να ηταν πχ. μια βολτα μεχρι την κεραια του ΟΤΕ στα Γερανεια (λεω τωρα). Καλη διαθεση να υπαρχει και ολα βρισκονται...

Η λογική της βόλτας δεν ήταν να ξαναγίνει άλλη μία περιηγητική χρονικά τόσο κοντά στην προηγούμενη περιηγητική στην Εύβοια. Αυτό που λέγαμε να κάνουμε είναι μια βόλτα που να έχει ενδιαφέρον από κάποιους που ψάχνονται αλλά και με εναλλακτικές για όσους δεν θα μπορούν. Αν οι 'τεχνικές' διαδρομές δυσκολέψουν λόγω βροχής η λογική λέει ότι μπορούν να τις ακολουθήσουν μόνο αντίστοιχα εξοπλισμένα αυτοκίνητα και 'τσεκαρισμένοι' οδηγοί. Αυτό με τους οδηγούς μην το παρεξηγήσετε, είναι πολύ σημαντικό. Έχουμε δει σε βόλτες μας επικίνδυνους ξερόλες 'κανίβαλους', άλλους που πάγωσαν όταν τα πράγματα ζόρισαν λιγάκι, άλλους που πανικοβλήθηκαν και έκαναν ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που τους λέγανε να κάνουν. Το μόνο που δεν θέλουμε σε τελική φάση είναι να γίνουμε μάρτυρες κάποιου ηλίθιου ατυχήματος.
Η βόλτα πρακτικά γίνεται σε αναζήτηση 'νέου αίματος' με την ίδια λόξα με εμάς (αγάπη για την απόδραση), να ψάχνει το λίγο παραπέρα αλλά και να έχει συμβατό με εμάς χαρακτήρα. Ταυτόχρονα να έρθουν στο βουνό και άλλοι φίλοι χωρίς εμπειρία και με μαμά αυτοκίνητα, στο κάτω κάτω έτσι ήμασταν και εμείς στις πρώτες βόλτες μας.
Κάντε λίγο υπομονή, καλύτερα κάποια πράγματα να γίνουν σωστά με τη σειρά τους παρά να έχουμε παρατράγουδα...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Bill77

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 14, 2017, 13:22 »
πολυ σωστα ολα αυτα και εγκρινω!!ομως για οσους δεν θα μπορεσουν να ερθουν την επομενη κυριακη βαζω την προταση για βολτουλα οπουδηποτε κοντινη απλα για να χαρουμε τον καιρο σε συνδιασμο με ενα ωραιο τακο ;D (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ)Αν υπαρξει ενδιαφερον ας επικοινωνισουμε!!
SAVE ANIMALS

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 19, 2017, 17:04 »
Ενημέρωση:

Σήμερα βγάλαμε άλλη διαδρομή, χωρίς σχεδόν καθόλου πέτρα, η οποία είναι αρκετά ενδιαφέρουσα οδηγικά και είναι σχετικά μικρή (περίπου 22 χλμ χώμα)...
Στη συντριπτική πλειοψηφία, η διαδρομή είναι βατή από όλα τα οχήματα, ενώ ένα μόνο κομμάτι είναι λίγο "ζόρικο" για χαμηλά οχήματα και άπειρους οδηγούς, για το οποίο όμως υπάρχει παράκαμψη...
Θα κάνουμε μια ενδιάμεση στάση σε ένα εκκλησάκι για ξεμούδιασμα και τσιμπολόγημα και θα τελειώσουμε τη βόλτα σε άλλο εκκλησάκι δίπλα στο Καλέτζι...
Η όλη διαδρομή, χωρίς απρόοπτα και καθυστερήσεις υπολογίζουμε να μας πάρει περίπου 3,5 - 4 ώρες για να έχετε μια εικόνα...
Το ραντεβού μας λοιπόν είναι την Κυριακή 26 Νοεμβρίου στο Burgerville (πρώην Goody's), στον κόμβο του Αγ. Στεφάνου, στις 10:30 το πρωί...
Τα λέμε εκεί... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 20, 2017, 12:35 »
Συμμετοχές:

1. Metalaxe
2. bill77 (?)
3. zouzouras (?)
4. Nightblade
5. Geojimny
6. jimnyjump
7. DinDin
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 20, 2017, 15:38 »
Συμμετοχές:

1. Metalaxe
2. bill77 (?)
3. zouzouras (?)
4. Nightblade
5. Geojimny
6. jimnyjump
7. DinDin
8. Menia
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος Bill77

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 20, 2017, 22:07 »
Με τα τωρα δεδομενα δεν θα μπορεσω να ερθω στην βολτα.Καλη βολτα σε ολους.
SAVE ANIMALS

Αποσυνδεδεμένος zouzouras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 27
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 10:16 »
Δυστυχως ουτε εγω θα μπορεσω για αυτη την Κυριακη. Καλη βολτα σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος StuparArt

  • Jimny
  • Μηνύματα: 13
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 13:13 »
Συμμετοχές:

1. Metalaxe
2. bill77 (?)
3. zouzouras (?)
4. Nightblade
5. Geojimny
6. jimnyjump
7. DinDin
8. StuparArt


Σαν νέος στο forum και για λόγους του οτι δεν γνωριζόμαστε παραθέτω το απο κάτω:
'Σημειώνεται ότι κάνουμε βόλτα σαν παρέα, δεν υπάρχει διοργανωτής ή αρχηγός  και ο κάθε οδηγός συμμετέχει με αποκλειστικά προσωπική του ευθύνη για υλικές ή/και σωματικές βλάβες και τυχόν παροχή βοήθειας από άλλους συμμετέχοντες δεν τον απαλλάσει από την ευθύνη αυτή και δεν δημιουργεί οποιαδήποτε ευθύνη σε αυτούς που τον βοήθησαν.

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 15:30 »
Συμμετοχές:

1. Metalaxe
2. Nightblade
3. Geojimny
4. jimnyjump
5. DinDin
6. StuparArt


B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 22, 2017, 12:08 »
Την Μένια μας γιατί την ξέχασες Πρόεδρε; Ban αμέσως, ο admin ακούει;

1. Metalaxe
2. Nightblade
3. Geojimny
4. jimnyjump
5. DinDin
6. Menia
7. StuparArt

'Σημειώνεται ότι κάνουμε βόλτα σαν παρέα, δεν υπάρχει διοργανωτής ή αρχηγός και ο κάθε οδηγός συμμετέχει με αποκλειστικά προσωπική του ευθύνη για υλικές ή/και σωματικές βλάβες και τυχόν παροχή βοήθειας από άλλους συμμετέχοντες δεν τον απαλλάσει από την ευθύνη αυτή και δεν δημιουργεί οποιαδήποτε ευθύνη σε αυτούς που τον βοήθησαν'
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Ημερήσιο "ξεμούδιασμα" στην Αττική, Κυριακή 19 Νοεμβρίου
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 22, 2017, 12:49 »
Την Μένια μας γιατί την ξέχασες Πρόεδρε; Ban αμέσως, ο admin ακούει;
:-[ bhe >sorr/ >fl05
B.R.A.T. President
www.brat.gr