Αποστολέας Θέμα: εσπασε  (Αναγνώστηκε 1489 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannis45

  • Jimny
  • Μηνύματα: 31
  • www.jimnyclub.com
εσπασε
« στις: Οκτώβριος 31, 2017, 20:24 »
η βιδα απο το εξωτερικο καπακι της πολλαπλης καθως πηγα να αλλαξω αισθητηρα λαμδα bhe θελω να ρωτησο εχει βγαλει κανεις την πολλαπλη υπαρχει πολλη μανουρα να την βγαλω. μπας και μπορεσο και βγαλω την σπασμενη βιδα

Αποσυνδεδεμένος Nightblade

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • "born to lose live to win" Motorhead
Απ: εσπασε
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 01, 2017, 09:53 »
να υποθέσω έσπασες την κάτω δεξιά ?



Γιατι θές να λύσεις την πολλαπλή? Αν σου έχει αφήσει έστω και λίγο "κεφάλι" προσπάθησε να την λύσεις με πόντα και σφυρί. Αν έιναι πολύ μέσα το σπάσιμο μπορείς με ψιλό τρυπάνι να την τρυπήσεις και να βάλεις εξολκέα (αν δεν έχεις φτηνός είναι)

Αποσυνδεδεμένος giannis45

  • Jimny
  • Μηνύματα: 31
  • www.jimnyclub.com
Απ: εσπασε
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 01, 2017, 16:27 »
φιλε μου καταρχην ευχαριστω που απαντησες μου εσπασε η κατω αριστερα το θεμα ειναι οτι δεν χωραει τρυπανι να κανω τρυπα bhe πηρα και εξολκεις. και η βιδα ειναι σπασμενη μεσα.για αυτο ειπα να βγαλω την πολλαπλη.επισης να ρωτησω κατι αν βγαλω πολλαπλη πρεπει να αλλαξω και τσιμουχα;

Αποσυνδεδεμένος Nightblade

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • "born to lose live to win" Motorhead
Απ: εσπασε
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 01, 2017, 17:03 »
Γνώμη μου να μην λύσεις την πολλαπλή, τσάμπα μανούρα. Ξεκούμπωσε το παγουράκι του ψυγείου (βγαίνει εύκολα) για να σου δώσει χέρι να βάλεις τρυπάνι και μετα τον εξολκλεα - είναι πολύ πιο ευκολο. Επίσης μπορείς να το αφήσεις και έτσι αν δεν σου κοπανάει το καπάκι. Θυμάμαι πάντως οτι για να αλλάξω αισθητήρα δεν πειραξα το καπάκι.

Αποσυνδεδεμένος giannis45

  • Jimny
  • Μηνύματα: 31
  • www.jimnyclub.com
Απ: εσπασε
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 01, 2017, 19:52 »
νομιζω αμα βγαλω και το παγουρακι δεν πιστευω να χωραει παλι το τρυπανι θα δοκιμασω ομως και θα δω

Αποσυνδεδεμένος Nightblade

  • Jimny
  • Μηνύματα: 51
  • Φύλο: Άντρας
  • "born to lose live to win" Motorhead
Απ: εσπασε
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 02, 2017, 10:04 »
Μην πάρεις κανα γαιδούρι με κρουστικό - με ένα επαναφορτιζόμενο μικρό κάνεις δουλειά. Προσοχή το τρύπημα να γίνει παράλληλα με το άξονα της βίδας γιατι αλλιώς θα φας το εσωτερικό σπείρωμα και ανοίγεις άλλες δουλειές μετά (την έχω πάθει)