Τεχνικά θέματα - Bάση πληροφοριών, Προβλημάτων, Μετατροπών και Βελτιώσεων > Ελαστικά

Τρεμουλο με Malatesta kobra

<< < (3/3)

DinDin:
Το πρόβλημά σου είναι ότι το λάστιχο είναι βαρύ και το πρόβλημα που ΕΧΕΙ το αυτοκίνητο γίνεται έντονα αντιληπτό. Πρώτα πρώτα έλεγξε αν οι ρόδες σου είναι ίσιες. Αυτό θα το δεις εύκολα με το μάτι γυρίζοντας τους τροχούς στον αέρα. Αφού οι τροχοί σου είναι ίσιοι και καλά ζυγοσταθμισμένοι, πρέπει να βρεις που υπάρχει τζόγος που σου δημιουργεί το πρόβλημα. Ροδέλες έχεις βάλει;

stavros4x4:
Γεια σου DinDin πρωτον οι ροδες μου ναι ειναι ισιες ζυγοσταθμιση εχω κανει και χωρια την καθεμια και με τις ροδες πανω στο αυτοκινητο μετα επειδη δεν εφτιαχνε πηγα στον μηχανικο και μου κουνησε την ροδα και μου λεει τζογο δεν εχει. Εν το μεταξυ εγω εχω φτιαξει ροδελες για τους βασιλικους πυρους σε περιπτωση που μου ελεγε οτι εχει τζογο. Την Κυριακή θα κατσω λιγο ποιο σχολαστηκα να το ξανα δω

DinDin:
Κάπου έχεις τζόγο που επιτρέπει το τρέμουλο. Ψάξε και στα σινεμπλόκ της πανάρ αλλά και στην βάση της πανάρ πάνω στο σασί που συχνά ραγίζει η κόλληση

stavros4x4:
Τελικα εβαλα ροδελες και σταματησε μεν ακομα το παρακολουθώ μεχρι να ειμαι 100%σιγουρος.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση