Αποστολέας Θέμα: Michelin 4x4 AT (όχι τα Synchrone)  (Αναγνώστηκε 1763 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cliff

  • Jimny
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
Michelin 4x4 AT (όχι τα Synchrone)
« στις: Σεπτέμβριος 09, 2006, 11:31 »
Καλημέρα σε όλους! Έχει δοκιμάσει κανείς τα Michelin 4x4 ΑΤ (προσοχή, όχι τα Synchrone) σε Τζίμνι;
http://www.michelin.gr/gr/auto/4x4AT.jsp

Δυστυχώς τα Bridgestone 694 μετά από δύο χρόνια και κάτι έχουν αρχίσει να ξεραίνονται χωρίς να έχουν κάνει πολλά χιλιόμετρα (κάτι λιγότερο από 20.000!) -αν και το πέλμα δεν δείχνει σημαντική φθορά.

Μερσί

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Michelin 4x4 AT (όχι τα Synchrone)
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 09, 2006, 12:17 »
 Δεν το ξερω αυτο το λαστιχο αλλα μου κανει εντυπωση που το βγαζει σε 3 μονο διαστασεις......Μηπως καλυπτει τα κενα της BFG AT??Δεν το εχω δει φορεμενο....... ???
Γεια χαραδραααααααα!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Michelin 4x4 AT (όχι τα Synchrone)
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 09, 2006, 16:37 »
Γιώργο τα φοράω εγώ για ΑΤ γύρω στα 3 χρόνια με 40.000 χιλιόμετρα.....΄
Η κρίτική που μπορώ να κάνω είναι η ίδια με τις ετερείας, βάζοντας ένα αστεράκι ακόμα στην στεγνή -βρεγμένη άσφαλτο μιας και κινήτε καλύτερα απο ότι στο χιόνι.
Εχουν πιο ησυχη κύληση απο τα bf goodrich...
είναι πραγματικά 50-50 και καλύτερα και απο τα dueler και τα Yokohama...
Τώρα θα έβαζα Bf Goodrich και για το 215(+2.5πόντοι θεωρητικά) και γιατί τα goodrich είναι καλύτερα στην λάσπη χιόνι...
Στο ξερό τερέν είναι πολύ καλά πράγματι.
Για οτιδήποτε άλλο πάρε με τηλέφωνο..

Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Michelin 4x4 AT (όχι τα Synchrone)
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 11:21 »
χμμ. Τα φορά΄το γιμνυ μου 2ο χρόνο τώρα , έχουν περίπου 30.000 χμ και παρέχουν πολυ καλή ακόμη συμπεριφορά παρα όλα αυτά .Σε στεγνή άσφαλτο είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος , χαμηλά σε θόρυβο , σε χώμα , πετρώδη εδάφη καλά , σε ελαφριά λάσπη δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα. ΑΛΛΑ βρεγμένη άσφαλτος , πας για πικνικ .Μόλις χτές , σε αριστερη στροφή με χαμηλά χλμ , με λωρίδα μόλις 30εκ νερού ήταν αρκετή να με γυρίσει τετ-α-κε. Σε αυτό το σημείο έπαιζα κάθε φορά που γύριζα απο δουλειά , αλλά χτές μου εξηγήθηκε καλά . Με άλλα λόγια θα τα απόφευγα . Ομοίως για τον ίδιο λόγο και τα Bf goodrich. Μέχρι εκεί φτάνει η προσωπική μου εμπειρία .
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!