Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!  (Αναγνώστηκε 4892 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 18:39 »
μου λεγανε οτι κουναγε ο πισω αριστερος τροχος και πηγα και εβαλα τα εμπρος -πισω(ασχετο αλλα ηθελα απο καιρο λογω φθορας τον πισω)!Ετσι μου κουναγε μπροστα εντονα!Πραγμα που με προβληματισε ετσι πηγα σε βουλκανιζατερ για ζυγοσταθμιση και αλλαγη παλι!Μηπως και δουμε ασπρη μερα(ποτε θα χιονισει γ@μ...) bhe
Ο λαστιχας ξεκινησε ζυγοσταθμιση πανω στο αμαξι και το λαστιχο κοντεψε να παρει φωτια!
Δεν ειχα ξαναδει τετοια ζυγοσταθμιση πανω στο αμαξι! _235>Μου εφαγε τα πλαινα απο τα τακουνια! 0_21 Λιγο ελειψε να πλακωθουμε!Ντουμανιασε η γειτονια με το βλακα που μου την ελεγε κιολας
-..εεε..και εσυ με το πλαι το πας ή εκει που πας δεν τρωγοντε!
Ε..ρεεε γλεντια  _ac39>  2_ag
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2006, 18:56 από bilias_jr »

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 18:44 »
μου λεγανε οτι κουναγε ο πισω αριστερος τροχος και πηγα και εβαλα τα εμπρος -πισω!Ετσι μου κουναγε μπροστα εντονα!Πραγμα που με προβληματισε ετσι πηγα σε βουλκανιζατερ για ζυγοσταθμιση και αλλαγη παλι!Μηπως και δουμε ασπρη μερα(ποτε θα χιονισει γ@μ...) bhe
Ο λαστιχας ξεκινησε ζυγοσταθμιση πανω στο αμαξι και το λαστιχο κοντεψε να παρει φωτια!
Δεν ειχα ξαναδει τετοια ζυγοσταθμιση πανω στο αμαξι! _235>Μου εφαγε τα πλαινα απο τα τακουνια! 0_21 Λιγο ελειψε να πλακωθουμε!Ντουμανιασε η γειτονια με το βλακα που μου την ελεγε κιολας
-..εεε..και εσυ με το πλαι το πας ή εκει που πας δεν τρωγοντε!
Ε..ρεεε γλεντια  _ac39>  2_ag


Ο Γιάννης παντως που έκανε ζυγοστάθμιση με τα λάστιχα πάνω στο αμάξι, έμεινε πολύ ευχαριστημένος..

Ετσι κι αλλιώς είσαι ...συχνά απο δώ!!! Οταν ξανανέβεις, κανονίζουμε να πάμε... 87 87
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 18:49 »
Κι εγώ νομίζω φταίει αυτός που έκανε την ζυγοστάθμιση. Έχω κάνει ζυγοσταθμήσεις και στατικές και δυναμικές (πάνω τον τροχό) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 18:52 »
Εννοειται με mud ee??
Δεν ξερω πως μπορει να δουλευει στα ΑΤ!Ο stefan μου τον συστησε και για μαστορα αφου ειχε κανει και στο δικο του με τα ΑΤ οχι Mud! bhe


Ετσι κι αλλιώς είσαι ...συχνά απο δώ!!! Οταν ξανανέβεις, κανονίζουμε να πάμε... 87 87

ναι ρε τα εχουμε ξαναπει ,εχω και εναν ξαδερφο με car care center στην Τουμπα να το παω και για ενα κερωμα! lol lol

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 18:54 »
Κι εγώ νομίζω φταίει αυτός που έκανε την ζυγοστάθμιση. Έχω κάνει ζυγοσταθμήσεις και στατικές και δυναμικές (πάνω τον τροχό) και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.
και ο πατερας του αυτο ειπε! >:D

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Over the hills and far away...
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 19:02 »
Βασίλη , εγώ έχω κάνει και με τα macho και τώρα με τα cooper ζυγοστάθμιση πάνω στο αυτοκίνητο και τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά.
RABBIT SERVICE στη Θηβών 131, τηλ. 210-5745770, κόστος 30 ευρώ.
Μην τρομάξεις αμα δεις Porsche , M3 , αγωνιστικά μέσα , φτιάχνει και jimny. 
Τέσσερα πράγματα δεν αλλάζουν στη ζώή:Οι μέρες που έζησες,οι πράξεις που έκανες,τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες!

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 19:14 »
.. φτιάχνει και jimny. 
θα δει και το δικο μου  a105 a105

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 19:17 »
παει το τακουνιιιιιιιιιιιιιιιιι......θα το παω σε τσαγκαρηηηηηηηηηη! >12419 >12419

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 19:55 »
Βασίλη δεν ξέρω αν τα λάστιχά σου είναι αναγόμωση αλλά θα σου πω το εξής: συμβαίνει μερικές φορές (π.χ. σε εμένα... >:( >:( >:() να είναι ανισόπεδα τα τακούνια σε κάποιο ελαστικό (μάλλον από λάθος στο καλούπι ή στο υλικό) οπότε δημιουργείται το πρόβλημα που λες. Επίσης, έχω διαπιστώσει ότι όταν αλλάζω τα λάστιχα μπρος-πίσω κάθε 5000 χλμ έχω ομοιόμορφη φθορά και τα κρατάω περισσότερο ;)
 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 12, 2006, 20:05 »
έχω διαπιστώσει ότι όταν αλλάζω τα λάστιχα μπρος-πίσω κάθε 5000 χλμ έχω ομοιόμορφη φθορά και τα κρατάω περισσότερο ;)
 

Kαι θα έχεις φυσικά και με κάτι να ασχολείσε.. lol lol lol
Πότε θα έρθουν αυτά τα 5000 χλμ lol lol lol
Α όλα τα λεφτά το μπουλονόκλειδο μου lol lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Σχετικά με ζυγοστάθμιση!
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 13, 2006, 01:03 »
Αναγομωση προεδρε αλλα την πατησα με την αλλαγη,επρεπε να την κανω νωριτερα! bhe