Αποστολέας Θέμα: ΔΙΘΕΣΙΟ!  (Αναγνώστηκε 3331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
ΔΙΘΕΣΙΟ!
« στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 01:01 »
Με αφορμη την κατασκευη του Maverick στο μπιφτεκι αλλα και οι περισσοτεροι απο εμας ψαχνωντας χωρο κανουμε το γιμνι διθεσιο! ;D
Εσεις που τα κανατε απο 4 - 2 (τα καθισματα εννοω 0_21) για πειτε καμια πατεντα! t4

Σκεφτομαι να φτιαξω ενα 'κουτι' ανοιγομενο,το οποιο θα εχεις θεσεις για μικροπραγματα και απο πανω τη ρεζερβα bhe!

Αποσυνδεδεμένος savvoul

  • Jimny
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
  • barbarians! Πτολεμαϊδα
Απ: ΔΙΘΕΣΙΟ!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 01:04 »
για δες barbarian αυτό
http://www.xmc.gr/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=15

το συρτάρι εξοπλισμού
To nickname άλλαξε......
Η παρέα μεγαλώνει..........(άσχετο)

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΔΙΘΕΣΙΟ!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 01:05 »
...μπήκε τάπητας απο πάνω για να πετάω πράγματα (λασπωμένα - βρεγμένα) χωρίς να γεμίζει νερά όλο το αυτοκίντο, και φυσικά επειδή είναι βιδωμένο στην καρότσα ούτε τρίζει, ούτε κοπανάει...και σε άλλο αυτοκίνητο που το κάναμε είχε την ευκαιρία να σηκώνει το πίσω κομμάτι (1/3) με μεντεσέδες και να χρησιμοποιεί και τον εργοστασιακό χώρο για τα εργαλεία...!
color]
Γιαννη απο τι υλικο??

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΔΙΘΕΣΙΟ!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 01:11 »
για δες barbarian αυτό
http://www.xmc.gr/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=15

το συρτάρι εξοπλισμού
??? ::) δεν ξερω  αν θελω να ανοιγει ετσι!
Μαλλον να ανοιγε αλλα να ειχε την ρεζερβα απο κατω και απο πανω ενα ανοιγωμενο  surp με τα εργαλεια!

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: ΔΙΘΕΣΙΟ!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 07:48 »
Βασίλη το υλικό δεν είναι κάτι το ειδικό...ένας τάποητας είναι απλά αρκετά καλής ποιότητας που να ΜΗΝ μυρίζει και έχει αυτά τα στρογγυλά εξογκώματα για να μην γλιστράνε τα πράγματα που έχω πάνω...

Τώρα απο εκεί και πέρα μία λύση πάνω σε αυτό που λές είναι να βάλεις ένα rollcage και να το κάνεις όπως τα αγωνιστικά...δηλαδή να βιδώσεις την ρεζέρβα στην χιαστή που δένει τον κλωβό με τους πίσω θόλους. ¶λλη μία λύση είναι να το κάνεις να ανοίγει με μεντεσέδες το πίσω 1/3 του πατώματος για να έχεις πρόσβαση στον εργοστασιακό χ.ωρο εργαλείων και μία τρίτη λύση είναι να βάλεις μία συρταριέρα πάνω στο πάτωμα αλλά επειδή το δοκίμασα, είδα ότι δεν με βόλευε απο πλευράς ότι μου άφηνε πολύ λίγο χώρο για εξοπλισμό κατασκήνωσης και όταν ήταν πλήρως φορτωμένο δεν είχα εύκολη πρόσβαση στον εξοπλισμό 4χ4 (ιμάντες, κλειδιά, χειροπαλαγκο κτλ.) Επίσης υπάρχει και η λύση του tire repair kit και να ξεχάσεις δια παντώς την ρεζέρβα...Αυτό έκανα εγώ...!
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΔΙΘΕΣΙΟ!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 14:25 »
Επίσης υπάρχει και η λύση του tire repair kit και να ξεχάσεις δια παντώς την ρεζέρβα...Αυτό έκανα εγώ...!
πολυ καλο ακουγεται!Ισως η ρεζερβα να ειναι το μεγαλυτερο προβλημα!
Θελω ευκολη προσβαση σε ιμαντες κτλ,χωρο για ειδη κατασκηνωσης και αν χωραγε και η ρεζερβα ολα καλα! t4
Εχω εναλλακτικα και τη σχαρα(αν θυμηθει ο θειος και τις μπαρες)! t4

Αποσυνδεδεμένος Maverick

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
    • 4x4TrailRiders
Απ: ΔΙΘΕΣΙΟ!
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 25, 2006, 16:30 »
Και εγώ γι' αυτό έβαλα της σχάρα οροφής...βλ. εύκολη πρόσβαση σε εξοπλισμό κατασκήνωσης, xtra δοχεία βενζίνης κτλ....!
When there's a will, there's a way...!
4x4TrailRiders