Αποστολέας Θέμα: Κοντύματα!!!!  (Αναγνώστηκε 109521 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #120 στις: Δεκέμβριος 05, 2009, 09:12 »
Μήπως ξέρεις γιατί έχει το 'Speedometer Difference' διαφορετικό από το 'Diameter Difference'; Λαμβάνει υπόψη του και την παραμόρφωση του πλαϊνού του ελαστικού λόγω του βάρους του αυτοκινήτου;

Ας είναι αυτό το κουίζ μας μέχρι την επόμενη βόλτα.
Αυτή τη βόλτα περίμενα και εγώ, αλλά δεν είχαμε την ευκαιρία να το αναλύσουμε διεξοδικά  _marios >103k< το θέμα.
Περιμένουμε την επόμενη...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #121 στις: Δεκέμβριος 06, 2009, 12:39 »
παιδες ενας πολυ καλος γνωστης των μπλοκε και των κορωπηνιων μου ,μετερεφερε οτι 4.3 στην θεωρια υπαρχει στην πραξη δεν το χει ποτε και δεν εχει βαλει μπλοκε και σε λιγα vvt yparxei κανεις που χει κ/π 4.3 δηλαδη κορωνα με 43 δοντια και πηνιο με 10 ?? γιατι στα  λογακια ολοι εχουν
 lol cl bhe

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #122 στις: Δεκέμβριος 07, 2009, 23:59 »
Πολύ καλός γνώστης των μπλοκέ που δεν έχει βάλει ποτέ του μπλοκέ;
Και πώς δηλαδή είναι γνώστης, του ήρθε η Θεία Επιφώτηση;
Ήξερα και για κάποιον άλλο, μάλλον θα του έκατσε το Άγιο Πνεύμα στο κεφάλι και αυτουνού bhe bhe bhe
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #123 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 00:22 »
KONTEYEI FILE TIS 400 ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙς ΜΠΛΟΚΕ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΛΑ... ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ 2 ΓΚΡΟΥΠ 4.3 ΒΗΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΟ

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #124 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 07:38 »
παιδες ενας πολυ καλος γνωστης των μπλοκε και των κορωπηνιων μου ,μετερεφερε οτι 4.3 στην θεωρια υπαρχει στην πραξη δεν το χει ποτε και δεν εχει βαλει μπλοκε και σε λιγα vvt yparxei κανεις που χει κ/π 4.3 δηλαδη κορωνα με 43 δοντια και πηνιο με 10 ?? γιατι στα  λογακια ολοι εχουν
 lol cl bhe

KONTEYEI FILE TIS 400 ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙς ΜΠΛΟΚΕ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΛΑ... ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ 2 ΓΚΡΟΥΠ 4.3 ΒΗΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΟ
Φίλε μου, παρ' ολο που φωνάζεις, δεν καταλαβαίνω τι θες να πείς ???
Εγώ, σε πινακάκι που έχω ποστάρει παραπάνω, λέω ότι όλα τα VVT έχουν σχέση κορωνοπήνιου 1:4,3.
Εσύ λες ότι ο φίλος σου που βάζει μπλοκέ, λέει ότι αυτό είναι ψέμα?
Ας μας πει πόσο έιναι τελικά, για να διορθώσω το πινακάκι μου.
Ο φίλος σου, έχει κάποιο μαγαζί?

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #125 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 10:14 »
Τελικά αυτό που μας φωνάζεις είναι ότι ο 'πολύ καλός γνώστης' δεν ξέρει την τύφλα του;
Αν θέλεις πες και σε εμάς τους υπόλοιπους το όνομά του για να τον αποφεύγουμε...
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #126 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 10:21 »
Ρε παιδιά χαλαρά ... μπορεί ο άνθρωπος να ξέχασε το CAPS LOCK πατημένο  ;)
Φίλε dt200r εξήγησε λίγο καλύτερα αυτό που θέλεις να μας πείς γιατί όντως είναι λίγο μπερδεμένο
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #127 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 15:14 »
οπως εξηγησα μου ειπε οτι δεν του εχει τυχει μεχρι τωρα κορωνοπηνιο 4.3 δεν μου ειπε οτι δεν υπαρχει . Το ψαξαμε τελικα απο κοινου και βρηκαμε ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ Η H ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΤΑ ΧΕΙ ΛΙΓΟ ΧΑΜΕΝΑ KAI DEN TA XEI  TOΣΟ ΣΤΑΝΤΑΡ τα κορωνοπηνια. ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ JIMNY ΜΑΛΙΣΤΑ VVT ΜΑΜΑ ΜΕ ΚΟΡΩΝΟΠΗΝΙΟ 3.7 ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΣΑΜΟΥΡΑΙ. o filos ΜΕ ΤΑ ΜΠΛΟΚΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΕΚΛΕΙΣΑΙ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙς ΣΤΟΚ 4,3 Η ΑΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΝΑΚΕς ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ........ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟς ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΝ ΜΠΛΟΚΕ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ....

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #128 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 15:30 »
Αδερφέ ένα θεματάκι με τις φωνές όντως το έχεις  lol lol lol Όταν γράφεις με το CAPS LOCK πατημένο σημαίνει ότι φωνάζεις  ;)

Πέραν αυτού προσωπικά αδιαφορώ αν είναι γνωστός ή άγνωστος στο χώρο ... εκφέρει μία άποψη, την οποία απ ότι φαίνεται υιοθετείς και εσύ -- η οποία ούτε λίγο ούτε πολύ βγάζει λάθος το συνάδελφο που έχει ασχοληθεί με το θέμα προσφέροντάς μας την έρευνά του (και τον ευχαριστούμε πολύ γι αυτό) αποτυπωμένη έτσι ώστε να ξέρουμε που πατάμε σε μια πιθανή αλλαγή -- και μάλιστα χωρίς να είναι ολοκληρωμένη μιας και δεν παραθέτεις τα σωστά νούμερα (πάντα κατά τα λεγόμενά σου).
Δέχομαι ότι και εσύ δεν τα γνωρίζεις όπως δηλώνεις ... μηπως ο φίλος σου μπορεί να μας δώσει τα σωστά ? ή παίζουν από VVT σε VVT ? Γιατί και εμένα μου κάνει κάπως από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο να βάζουν ότι έχουν πρόχειρο αν μου επιτρέπεις την έκφραση.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2009, 15:32 από lker »
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk

Αποσυνδεδεμένος dt200r

  • Jimny
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
  • xionia 2008
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #129 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 20:40 »
δεν το γνωριζα οτι οταν γραφεις με κεφαλαια φωναζεις.. μαλλοον εχω παρεξηγηθει ...ξαναδιαβαστε παρακαλω ξανα το τελευταια μνμ μου εδω
εκτιμω πολυ και εγω την φιλοτιμη προσπαθεια του παιδου με το πινακακι και ειναι πολυ σωστος οσον αφορα τα νουμερα... ναι φιλε μην σου φανει παρεξενο αλλα δεν ειναι υπερβολικο να σου πω οτι η suzuki εχουν κανει πατατες καιεχου βαλει οτι τους βρισκεται ..για αυτο και δεν μπορουν να βγαλουν ακρη ακομα και οταν εχουν και τον ακριβη αριθμο πλαισιου...δεν το παιζω ξερολας ουτε αμφισβητω κανεναν μια απλη ερωτηση εκανα

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #131 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 20:57 »
ναι φιλε μην σου φανει παρεξενο αλλα δεν ειναι υπερβολικο να σου πω οτι η suzuki εχουν κανει πατατες καιεχου βαλει οτι τους βρισκεται ..για αυτο και δεν μπορουν να βγαλουν ακρη ακομα και οταν εχουν και τον ακριβη αριθμο πλαισιου...
Αυτό το λες εσύ, ή ο φίλος σου?
δεν το παιζω ξερολας ουτε αμφισβητω κανεναν μια απλη ερωτηση εκανα
Αυτή είναι η ερώτηση?
παιδες ενας πολυ καλος γνωστης των μπλοκε και των κορωπηνιων μου ,μετερεφερε οτι 4.3 στην θεωρια υπαρχει στην πραξη δεν το χει ποτε και δεν εχει βαλει μπλοκε και σε λιγα vvt yparxei κανεις που χει κ/π 4.3 δηλαδη κορωνα με 43 δοντια και πηνιο με 10 ?? γιατι στα  λογακια ολοι εχουν



Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #132 στις: Δεκέμβριος 08, 2009, 20:58 »
μελετησα τον πινακα και θελω να ρωτησω κατι γνωριζει κανεις αν ταιριζει στην χελωνα του παλιου jimnakou τοσαζμαν του vvti gia na to kontynw ligo ? to exei επιχειρησει κανεις ?
Για να στο απαντήσει αυτό κανείς, πρέπει να έχει βάλει πάνω από 400 μπλοκέ ;)

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #133 στις: Δεκέμβριος 09, 2009, 08:17 »
εκτιμω πολυ και εγω την φιλοτιμη προσπαθεια του παιδου

Γεια σου ρε Σπύρο.... νεανία....  lol lol lol lol lol  (off-topic)



Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κοντύματα!!!!
« Απάντηση #134 στις: Δεκέμβριος 10, 2009, 08:06 »
εκτιμω πολυ και εγω την φιλοτιμη προσπαθεια του παιδου

Γεια σου ρε Σπύρο.... νεανία....  lol lol lol lol lol  (off-topic)
Γειά σου κι εσένα Χάρη!!
Οντως το παιδί που μάζεψε τα στοιχεία, τα διασταύρωσε με μετρήσεις, τα διπλοτσέκαρε, ξόδεψε πάνω από 3 μήνες  ;) (on topic)