Αποστολέας Θέμα: Υπερτυμπανισμός!!  (Αναγνώστηκε 51920 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Denise

  • Jimny
  • Μηνύματα: 965
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 15:01 »
Θα πέσει ο Wolf  στα τέσσερα να κάνει το σκαλάκι! ha ha ha ha ha lol lol lol lol lol lol!!!!

Wolf, με όλον το σεβασμό!!!!! ;D ;D ;D ;D
Don't be a couch potato, Live the adventure!

Είμαστε τρελλοί...είμαστε τρελλοί εμείς οι πατρινοί!!

Patrasso, and the brains on the rails!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 15:35 »
Θα πέσει ο Wolf  στα τέσσερα να κάνει το σκαλάκι! ha ha ha ha ha lol lol lol lol lol lol!!!!

Wolf, με όλον το σεβασμό!!!!! ;D ;D ;D ;D


Αυτο θα απαντουσα και εγω.....μεσα στο μυαλο μου εισαι.....

 cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl cl
 lol lol lol lol lol lol lol
 lol lol lol lol lol lol lol lol


 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12 j12
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος LEYTERIS-RENA

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 20:41 »
Εγω πηρα και εκανα ετσι το αμαξι για...
1) να βγαλω γκομενα
2) να νιωσω παραπανω αντρας
3) να γινω γλιγορος  ( παω και με 180-210)

ελπιζω να καλυψα το φιλο μας visariona.....








                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     πολυ ωραιο το σαμι σου wolf :o τα bushwaker ειναι ολα τα λεφτα σκε φτομαι να τα φερω απο αμερικα να βαλω στο jimny αλλα το σαμι κουκλι 10806> 10806>
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΧΙΟΣ SUZUKI JIMNY http://shropshire-suzuki.co.uk/forum/index.php?sid=408a565938744e619d03613f425acee0PROJECT                                                                                    [IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn286/renaleft

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 21:17 »
ευχαριστω Λευτερη....πυστευω και εσυ να το εκανες ετσι το jimny για να βγαλεις καμια γκομενα...να φανεις περισοτερο αντρας....να γινεις γλιγορος.....
 lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος LEYTERIS-RENA

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 21:28 »
ευχαριστω Λευτερη....πυστευω και εσυ να το εκανες ετσι το jimny για να βγαλεις καμια γκομενα...να φανεις περισοτερο αντρας....να γινεις γλιγορος.....
 lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol .πολυ καλο μας λειπουν οι γκομενες εδω μας εχουν στριμωξει η γυναικα ,ασε που προσπαθω να γινω γληγορος με 6,5 μειωτηρα a105 a105 a105 yah yah yah
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΧΙΟΣ SUZUKI JIMNY http://shropshire-suzuki.co.uk/forum/index.php?sid=408a565938744e619d03613f425acee0PROJECT                                                                                    [IMG]http://i307.photobucket.com/albums/nn286/renaleft

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 22:51 »
φίλε wolf πολύ λυπάμε που θα σε απογοητεύσω αλλά με τέτοιο αμάξι γκόμενα δεν θα βγάλεις... σκέψου με το 12ποντο (που είναι φέτος πολύ must) να προσπαθεί να σκαρφαλώσει εκεί πάνω... και δεν σου λέω να φοράει και φούστα... ha ha ha
Να πω γι εγώ ένα ψιλοάσχετο?
+ 12 το τακούνι
+ 12 η ανάρτηση
ίσα βάρκα ίσα νερά δεν είναι?? ???

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 22:58 »
φίλε wolf πολύ λυπάμε που θα σε απογοητεύσω αλλά με τέτοιο αμάξι γκόμενα δεν θα βγάλεις... σκέψου με το 12ποντο (που είναι φέτος πολύ must) να προσπαθεί να σκαρφαλώσει εκεί πάνω... και δεν σου λέω να φοράει και φούστα... ha ha ha
Να πω γι εγώ ένα ψιλοάσχετο?
+ 12 το τακούνι
+ 12 η ανάρτηση
ίσα βάρκα ίσα νερά δεν είναι?? ???
Σπυρο,ποιο τακουνι??Απο τα mad?? ??? lol lol

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 10:35 »
Της γκόμενας

Αποσυνδεδεμένος ZoZeFiNa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:43 »
Θα πέσει ο Wolf  στα τέσσερα να κάνει το σκαλάκι! ha ha ha ha ha lol lol lol lol lol lol!!!!


ή θα κλέψει την Τζέιν από τον Ταρζάν.... πιο βολικό.... >antegia fdan fdan fdan

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 15:32 »
Πλάκα πλάκα αυτό έλεγα πριν λίγο καιρό και στον big...Με τις καινούργιες φούστες που είναι πιο στενές έχω θέμα να ανέβω στο σαμούρι που ναι και μαμα ακόμα...που να σκαρφαλώσει η άλλη στου wolf...Βέβαια φίλτατε wolf αμα και καταφέρει καμία να ανέβει εκεί με 12ποντη και φούστα ποιος σε πιάνει φίλε μουυυυ.....Θα ξέρει αυτή ακροβατικάααα  >c033< >c033<  ...χιχιχιχιχιχι... lol lol καφρίλα! ha ha Πάντως ωλαίο το τουτου!
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 17:47 »
Πλάκα πλάκα αυτό έλεγα πριν λίγο καιρό και στον big...Με τις καινούργιες φούστες που είναι πιο στενές έχω θέμα να ανέβω στο σαμούρι που ναι και μαμα ακόμα...που να σκαρφαλώσει η άλλη στου wolf...Βέβαια φίλτατε wolf αμα και καταφέρει καμία να ανέβει εκεί με 12ποντη και φούστα ποιος σε πιάνει φίλε μουυυυ.....Θα ξέρει αυτή ακροβατικάααα  >c033< >c033<  ...χιχιχιχιχιχι... lol lol καφρίλα! ha ha Πάντως ωλαίο το τουτου!


αυτο ειναι το θεμα...που να βρω μια τετοια....

για αυτο ειπα οτι εκανα το αμαξι ετσι για να βρω γκομενα..... lol lol lol lol lol

για ριξε και εσυ καμια ματια εκει στις παρεες μην τυχων σου πεσει καμια που να εχει τα παραπανω προσοντα...αντε...τζαμπα το φτιαξαμε το αμαξι?
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 17:58 »
Το να βαλεις σκαλιτσες σαν κ αυτες που εχουν στις βαρκες το σκεφτηκες?

Παντως με +6cm αναρτηση στο γυμνι η Χρυσα με 12 ποντες γοβες δεν εχει προβλημα.

Τωρα που θα παω στους +9cm θα δουμε...
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 18:32 »
Το να βαλεις σκαλιτσες σαν κ αυτες που εχουν στις βαρκες το σκεφτηκες?

Παντως με +6cm αναρτηση στο γυμνι η Χρυσα με 12 ποντες γοβες δεν εχει προβλημα.

Τωρα που θα παω στους +9cm θα δουμε...

αν πας στους 9cm θα φας 12ποντες γοβες απο την Χρυσα στο κεφαλι.... lol lol lol lol lol lol lol lol lol

περα απο την πλακα σκαλιτσα δεν θα βαλω...οποιος μπωρει να ενεβει ανεβενει..... 87 87 87 87
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 23:11 »
Τώρα που εξαντλήσαμε όλα τα σχετικά με το ψήλωμα, πάμε στο επόμενο ερώτημα:
Το φαρδαίνω όσο το ψηλώνω, ή το διπλάσιο??

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπερτυμπανισμός!!
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 08:27 »
Δε πάει έτσι.....

Για μικρά ψηλώματα ισχύει το φάρδυμα να είναι 2 χ ψήλωμα. Στα μεγάλα ύψη όμως ξεφεύγεις.

πχ. Εχω 13cm περίπου από ανάρτηση. Βάλε και 3 (για την ώρα) από λάστιχα, πάμε στους 16. Πως να φαρδύνω το πάτημα με 32cm ?

Πες οτι βάζω άξονες cruizer..... να πάρω 20cm ? χλωμό... βάλε προσθήκες, βγάλε offset, πιο φαρδυά λάστιχα... πάω στους 32....
Και πως το οδηγάω μετά?

Αυτή τη στιγμή έχω 2,5cm προσθήκες, 1.3cm αρνητικό offset και λάστιχο 235. Ειμαι έξω 6cm, αρα έχω φαρδύνει 12 cm σύνολο (καμία σχέση με το 32)
Το αμάξι πάει καλά και σταθερά, χόνωμαι σε στροφές όσο με κρατάνε τα λάστιχα και στα extreme δε με προβληματίζει ιδιαίτερα.

Υπάρχει ένα πρόβλημα μόνο : οταν είμαι σταματημένος και πατάω και φρένο, δεν στρίβουν οι ρόδες. Με το offset που έχω, δεν προσπαθούν μόνο να στρίψουν οι ρόδες, αλλά ταυτόχρονα να μετακινηθούν λίγο εμπρός ή μία και λίγο πίσω η άλλη..... Αναγκαστικά για μανούβρα, πρέπει να αφήσω το φρένο.....