Αποστολέας Θέμα: Περί ΚΤΕΟ.....  (Αναγνώστηκε 6194 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimnakis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • taz
Απ: Περί ΚΤΕΟ.....
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 30, 2008, 21:54 »
Νέες οδηγίες για τις μεμβρανες οδηγού-συνοδηγού
Ισχύει από 1 Οκτωβρίου 2008

Πριν πάτε για τεχνικό έλεγχο, περαστε μια βόλτα απο τον εγκαταστάτη που σας εβαλε τις μεμβρανες.

Θα πρεπει να σας χορηγήσει μια πιστοποίηση που να αναφερει καποιες τεχνικες λεπτομερειες για τις μεμβρανες και να σας κολλησει στα παραθυρα οδηγου/συνοδηγου ενα μινι αυτοκολλητο. Ουσιαστικά, λεει το ονομα του εγκαταστατη και οτι η μεμβρανη εχει διαπερατοτητα φωτός >70%

Λεπτομερειες θα πειτε... Αυτο θα σας γλυτωσει απο τα προστιμα του ΚΟΚ και απο τον επανέλεγχο του ΚΤΕΟ... ;)
πιστευω οτι θα πρεπει να εχεις  ??? ???το πρωτο φιλμ για να εχει 70%διαπερατικοτητα ??? ???
off-road team

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Περί ΚΤΕΟ.....
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 00:43 »
το 1ο απο οσο ξερω την εχει, :)
το 2ο απο οτι ειδα την παίρνει, αφου περασα και ειμαι κατοχος πια της κτεο_σταμπας...  ;)
το 3ο μαλλον.. δεν... αλλα... δεν εχω και εμπειρια σε αυτο το σταδιο... και ουτε προκειται.

Επισης... οσο και να ρυθμισω τα φωτα...-hid/xenon- την "κατσαδα" την πηρα. Για την ωρα δεν μπορουνε να σου κανουν τιποτα, διοτι δεν υπαρχει πλαισιο που να τους λεει, κοψτε τους. Αν βγει ομως νομικο πλαισιο... δεν το βλεπω να περναμε, αρα θα αναγκαστουμε οι κατοχοι αυτων των τυπου λαμπτηρων να γυρισουμε στα ταπεινα πλην ομως νομοταγη αλογονοφωτα μας. Οσο και αν εψαξα, ολοκληρωμενο κιτ για σωστη hid/xenon εγκατασταση δεν υπαρχει για το jimny. Και αν υπηρχε.. λεμε τωρα αν... 200-300€ δε θα εκανε... κατι σε 800+ θα το εκοβα.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Περί ΚΤΕΟ.....
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 12:02 »
Επειδή το 2ο στάδιο το έχω και γω και ΚΤΕΟ πέρασα απροβλημάτιστα...
Την κλήση την πήρα κανονικά...
ΔΕΝ προκειται να βγάλεις άκρη αν είναι να σου κόψει κλήση ο "αδιάφθορος".
Σε μένα δεχόταν μόνο βεβαίωση του ΚΤΕΟ με μέτρηση της φωτεινότητας (αλλού βαρούν τα τύμπανα αλλού χορεύει η νύφη) κάτι το οποίο δεν νομίζω να το πάρεις από το ΚΤΕΟ...
Καλή χρονιά...
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Περί ΚΤΕΟ.....
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 12:46 »
Εγώ έχω της LLUMAR το 2o στάδιο, UV LIGHT.

Ο 'αδιάφθορος' για να σου κόψει την κλήση δεν θα πρέπει να έχει μαζί του και κάποιο όργανο για να μετρήσει την φωτεινότητα ?
Πως βγάζει συμπέρασμα για το πόσο διαπερατότητα φωτός έχουν οι μεμβράνες , με το μάτι μόνο ?  0_21
 

Αλλά είπαμε ,είναι 'αδιάφθορος' , ότι θέλει κάνει  0_21 0_21 0_21
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Περί ΚΤΕΟ.....
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 31, 2008, 12:52 »
Αν ο άλλος δεν γνωρίζει καν το νόμο για τις μεμβράνες περιμένεις να ξέρει να χειριστει και πολύπλοκο μηχανημα?
 
Απλα ειναι αδιαφθορος (μαλλον αδιάφορος) και καθαρισε. Απλό το θέμα...
Jimnyclub.com