Αποστολέας Θέμα: Ψιλοπραγματα  (Αναγνώστηκε 17945 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Ψιλοπραγματα
« στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 15:25 »
Καλησπερα.Εδω και τρεις περιπου μηνες δεν αναβουν τα λαμπακια στο ταμπλω και συγκεκριμενα αυτα που ειναι στο αιρ-κοντισιον.Το θεμα ειναι οτι οταν περναω απο λακουβα η απο ραγες τρενου αναβουν και ξανασβηνουν.Εχω ανοιξει το ταμπλω 4 φορες για το στερεοφωνικο και δεν ειχα προσβαση στα λαμπακια.
Μου σπανε τα νευρα τη νυχτα οταν θελω να βαλω καλοριφερ.Αυτα εννοω




Ξερει κανεις να μου πει απο που εχω προσβαση σ'αυτα??
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 15:27 »
Δεν είναι τίποτα...και σε μένα έτσι γίνεται...έχουν αποκτήσει προσωπικότητα... ξεκόλλησε προσεχτικά αυτό που δείχνει τις σκάλες του αέρα και την κατεύθυνση του... εκεί πίσω στο βάθος έχει ένα λαμπάκι... Εγώ πάντως του δίνω κανένα άγριο χαδάκι και ανάβει...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 15:34 »
Ανα μπραβο...ερχεσαι στα λογια μου.Κι εγω το ριχνω λιγες για να αναψει αλλα δεν αναβει παντα.Πως ξεκολλαει αυτο που λες??Με λεπτο κατσαβιδακι???Α επισης το δικο μου γυμνι ειναι του 2000 (απο τα πρωτα) και εχει τα κουμπια του πισω υαλοκαθαριστηρα εκαι που τα υπολοιπα εχουν τα αλαρμ και ουτε αυτα αναβουν.Θα βαλω το απογευμα φωτο απο το γυμνι μου για να τα δεις καλυτερα γιατι αυτο στην φωτο που εβαλα ειναι ignis...ευχαριστω παντως yah
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:04 »
Ανα μπραβο...ερχεσαι στα λογια μου.Κι εγω το ριχνω λιγες για να αναψει αλλα δεν αναβει παντα.Πως ξεκολλαει αυτο που λες??Με λεπτο κατσαβιδακι???Α επισης το δικο μου γυμνι ειναι του 2000 (απο τα πρωτα) και εχει τα κουμπια του πισω υαλοκαθαριστηρα εκαι που τα υπολοιπα εχουν τα αλαρμ και ουτε αυτα αναβουν.Θα βαλω το απογευμα φωτο απο το γυμνι μου για να τα δεις καλυτερα γιατι αυτο στην φωτο που εβαλα ειναι ignis...ευχαριστω παντως yah

Λεω κ εγω...μονο για jimny δεν μου εμοιαζε....οφθαλμαπατη!!! lol lol

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:10 »
Ανα μπραβο...ερχεσαι στα λογια μου.Κι εγω το ριχνω λιγες για να αναψει αλλα δεν αναβει παντα.Πως ξεκολλαει αυτο που λες??Με λεπτο κατσαβιδακι???Α επισης το δικο μου γυμνι ειναι του 2000 (απο τα πρωτα) και εχει τα κουμπια του πισω υαλοκαθαριστηρα εκαι που τα υπολοιπα εχουν τα αλαρμ και ουτε αυτα αναβουν.Θα βαλω το απογευμα φωτο απο το γυμνι μου για να τα δεις καλυτερα γιατι αυτο στην φωτο που εβαλα ειναι ignis...ευχαριστω παντως yah

Λεω κ εγω...μονο για jimny δεν μου εμοιαζε....οφθαλμαπατη!!! lol lol

Ναι οντως και να φανταστεις οτι στο google πατησα jimny αλλα εβγαλε αυτο... 0_21
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:18 »
Καλησπερα.Εδω και τρεις περιπου μηνες δεν αναβουν τα λαμπακια στο ταμπλω και συγκεκριμενα αυτα που ειναι στο αιρ-κοντισιον.Το θεμα ειναι οτι οταν περναω απο λακουβα η απο ραγες τρενου αναβουν και ξανασβηνουν.Εχω ανοιξει το ταμπλω 4 φορες για το στερεοφωνικο και δεν ειχα προσβαση στα λαμπακια.
Μου σπανε τα νευρα τη νυχτα οταν θελω να βαλω καλοριφερ.Αυτα εννοω


Ξερει κανεις να μου πει απο που εχω προσβαση σ'αυτα??


1. Βγάζεις το τασάκι.
2. Ξεβιδώνεις τις 2 βίδες στο πλαστικό διακοσμητικό πλαίσιο που βρίκονται κοιτώντας κάτω απο εκεί που μπαίνει
το τασάκι.(ισως να έχει και αλλού...δεν θυμάμαι ;) )
3. Βγάζεις το ΡαδιοCD με τα 2 ειδικά κλειδάκια απο το πλαίσιό του.
4. Βγάζεις το μεταλλικό πλαίσιο του ΡαδιοCD που έμεινε πάνω στο ταμπλώ λυγίζοντας προσεκτικά
προς τα έξω τα αυτάκια που έχει για να σταθεροποιείται.
5. Τώρα μπορείς να βγάλεις το πλαστικό διακοσμητικό πλαίσιο προσεκτικά γιατί έχει κλίπς.
6. Τώρα βλέπεις το πλαστικό κουτί που έχει τα χειριστήρια ζεστό,κρύο, ανεμιστήρα κ.τ.λ. Λύνεις τις 4 βίδες
που πιάνει μέσα στο ταμπλό και το τραβάς προσέκτικά γιατί έχει καλώδια.
7. Κοιτάς τις φύσες και τα λαμπάκια. Πειραματίζεσαι να δείς τι δεν κάνει επαφή.

Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:31 »
Το στερεοφωνικο μου βγαινει μονο αν κανω αυτη τη διαδικασια που μου περιεγραψες.Δικη μου πατεντα για να μην μπορουν να το κλεψουν.Λοιπον ειναι συνολικα 10 βιδες απ'οτι θυμαμαι 3 στο διακοσμητικο, 3 στο τασακι και 4 στη μαυρη βαση οπου εχει και το ρολοι.Μολις ξεβιδωνω αυτες βγαινει ολο το στερεοφωνικο με τη βαση και ολα τα υπολοιπα και  βλεπω μονο καλωδια αλλα βαζω το χερι μου προς τα πανω με ανοιχτα τα φωτα παντα αλλα ουτε λαμπακι μπορεσα να βρω ουτε τιποτα.Ξερεις φιλε Μιχαλη πως βγαινει αυτο που φωτιζεται και δειχνει το καλοριφερ και το αιρκοντισιον?Τα κουμπια που ειναι αριστερα απο το σημειο αυτο?
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:34 »
Το στερεοφωνικο μου βγαινει μονο αν κανω αυτη τη διαδικασια που μου περιεγραψες.Δικη μου πατεντα για να μην μπορουν να το κλεψουν.Λοιπον ειναι συνολικα 10 βιδες απ'οτι θυμαμαι 3 στο διακοσμητικο, 3 στο τασακι και 4 στη μαυρη βαση οπου εχει και το ρολοι.Μολις ξεβιδωνω αυτες βγαινει ολο το στερεοφωνικο με τη βαση και ολα τα υπολοιπα και  βλεπω μονο καλωδια αλλα βαζω το χερι μου προς τα πανω με ανοιχτα τα φωτα παντα αλλα ουτε λαμπακι μπορεσα να βρω ουτε τιποτα.Ξερεις φιλε Μιχαλη πως βγαινει αυτο που φωτιζεται και δειχνει το καλοριφερ και το αιρκοντισιον?Τα κουμπια που ειναι αριστερα απο το σημειο αυτο?

Το κουτί που έχει τους μοχλούς καλοριφέρ/ανεμιστήρα/κουμπί AC πάνω του έχει 4 βίδες αλλά για να τις δεις πρέπει να βγάλεις όλο το διακοσμητικό πλαίσιο. Τις λύνεις και το παίρνεις στο χέρι τραβώντας το προς τα έξω.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:45 »
Το στερεοφωνικο μου βγαινει μονο αν κανω αυτη τη διαδικασια που μου περιεγραψες.Δικη μου πατεντα για να μην μπορουν να το κλεψουν.Λοιπον ειναι συνολικα 10 βιδες απ'οτι θυμαμαι 3 στο διακοσμητικο, 3 στο τασακι και 4 στη μαυρη βαση οπου εχει και το ρολοι.Μολις ξεβιδωνω αυτες βγαινει ολο το στερεοφωνικο με τη βαση και ολα τα υπολοιπα και  βλεπω μονο καλωδια αλλα βαζω το χερι μου προς τα πανω με ανοιχτα τα φωτα παντα αλλα ουτε λαμπακι μπορεσα να βρω ουτε τιποτα.Ξερεις φιλε Μιχαλη πως βγαινει αυτο που φωτιζεται και δειχνει το καλοριφερ και το αιρκοντισιον?Τα κουμπια που ειναι αριστερα απο το σημειο αυτο?

Το κουτί που έχει τους μοχλούς καλοριφέρ/ανεμιστήρα/κουμπί AC πάνω του έχει 4 βίδες αλλά για να τις δεις πρέπει να βγάλεις όλο το διακοσμητικό πλαίσιο. Τις λύνεις και το παίρνεις στο χέρι τραβώντας το προς τα έξω.

Δηλαδη πρεπει να βγαλω αυτο που εχει τις ενδειξεις για ζεστο/κρυο (ενα μακροστενο σαν χαρακας που ειναι)???
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:47 »
Το στερεοφωνικο μου βγαινει μονο αν κανω αυτη τη διαδικασια που μου περιεγραψες.Δικη μου πατεντα για να μην μπορουν να το κλεψουν.Λοιπον ειναι συνολικα 10 βιδες απ'οτι θυμαμαι 3 στο διακοσμητικο, 3 στο τασακι και 4 στη μαυρη βαση οπου εχει και το ρολοι.Μολις ξεβιδωνω αυτες βγαινει ολο το στερεοφωνικο με τη βαση και ολα τα υπολοιπα και  βλεπω μονο καλωδια αλλα βαζω το χερι μου προς τα πανω με ανοιχτα τα φωτα παντα αλλα ουτε λαμπακι μπορεσα να βρω ουτε τιποτα.Ξερεις φιλε Μιχαλη πως βγαινει αυτο που φωτιζεται και δειχνει το καλοριφερ και το αιρκοντισιον?Τα κουμπια που ειναι αριστερα απο το σημειο αυτο?

Το κουτί που έχει τους μοχλούς καλοριφέρ/ανεμιστήρα/κουμπί AC πάνω του έχει 4 βίδες αλλά για να τις δεις πρέπει να βγάλεις όλο το διακοσμητικό πλαίσιο. Τις λύνεις και το παίρνεις στο χέρι τραβώντας το προς τα έξω.

Δηλαδη πρεπει να βγαλω αυτο που εχει τις ενδειξεις για ζεστο/κρυο (ενα μακροστενο σαν χαρακας που ειναι)???

Σωστά, αυτό έχει πίσω καλώδια και λαμπάκια
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:53 »
Αυτο βγαινει με βιδες η ξεκολλαει??Ξερεις που θα βρω τετοια λαμπακια??
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 16:56 »
Ναι εχει 4 βίδες και βγαίνει. Δες πρώτα αν είναι καμένες και μετά ρωτάς σε ένα βενζινάδικο ή ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων. Δεν τα έχω βγάλει ποτέ και δεν ξέρω τι λαμπάκια είναι.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 17:00 »
Ευχαριστω πολυ.Καμενες δεν ειναι γιατι οταν το χτυπαω η περναω καμια λακουβα αναβει.Επαφες ειναι.Αλλα μια που θα το ανοιξω λεω να τις αλλαξω..
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 02, 2009, 23:21 »
Ναι εχει 4 βίδες και βγαίνει. Δες πρώτα αν είναι καμένες και μετά ρωτάς σε ένα βενζινάδικο ή ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων. Δεν τα έχω βγάλει ποτέ και δεν ξέρω τι λαμπάκια είναι.



Προσπαθησα παλι αλλα δεν βρηκα βιδες που να ξεβιδωνουν αυτο το πραγμα.Αυτο ειναι πανω απο το διακοσμητικο περιγραμμα του ταμπλω.Καπως αλλιως βγαινει.Φιλε Μιχαλη αν μπορεις βαλε σε παρακαλω μια φωτο με το σημειο που ειναι οι βιδες...
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ψιλοπραγματα
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 03, 2009, 10:52 »
Ανέβασα 2 photos εδώ. Πιο αναλυτικά δεν γίνεται εκτός αν έχεις άλλο μοντέλο ???

1ο Βήμα http://www.jimnyclub.com/gallery/main.php?g2_itemId=34860

2ο Βήμα http://www.jimnyclub.com/gallery/main.php?g2_itemId=34862
Respect a man's car and he will respect you