Αποστολέας Θέμα: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...  (Αναγνώστηκε 4874 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baba

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 547
  • Φύλο: Άντρας
  • "quis custodiet ipsos custodes ?
    • http://brat.gr
... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« στις: Ιούνιος 15, 2009, 11:46 »
... σε καμιά 20αρια μέρες συμπληρώνω 3 χρόνια σε αυτήν εδώ την ... "γειτονιά"  87 ...

... ένα τμήμα της παρέας το γνώρισα στην ... λούλα ...  lol  0_21 ένα κυριακάτικο απόγευμα σε μια βόλτα με το .gr όταν μπήκαμε μεσα στην ταβέρνα με την παυλίνα  ( χρόνια σου πολλά για σήμερα καλή μου) και το ηλία μας για να χαιρετήσουμε κάποιους γνωστούς από το brat ... και κάποια παιδια από τους barbarians τα χοντροτρώγανε και τα ψηλοπίνανε μετά από την καθιερωμένη ... τότε ... βολτίτσα ...

... από τότε ... γνωριστήκαμε με πολλούς από εδώ μέσα, ... άλλοι παλιοί γνωστοί από το .gr, ... άλλοι από άλλα  forumzzzzz ...

...τελικά και ... έξω παρέα βγήκαμε ... και τις βόλτες μας στα βουνά κάναμε ... και τις σκηνές μας στήσαμε κοντά ... και κουβέντες στην παραλία δίπλα στη φωτιά είπαμε και άλλα ... άλλωτε σε εκδρομές μέσα από το forum ,άλλες φορές σε βόλτες των ... φίλων μας  των "γαλατών" ...  και  άλλες φορές σε εκδηλώσεις του brat ... γιατί ο "δικός μας " κόσμος είναι μικρός ... και όλοι μας θέλοντας και μη , ... εάν η τετρακίνηση είναι κάτι παραπάνω από ... ένα ακριβό χόμπι για κακομαθημένα ή μη ... παιδιά ... , βρισκόμαστε στα ... βουνά και τις παραλίες της πατρίδας μας ... συνεχώς ... ούτως ή άλλως ...

... όπως είναι απόλυτα φυσικό ... τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα ... "σχέσεις" δημιουργήθηκαν, ... σχέσεις που πήγαν ... πιό μακριά ... και γίνανε φιλίες ... και δεν μπορεί να μη γίνει κάτι τέτοιο ... διότι "έξω" ... δένουν οι σχέσεις ... εκεί που ο καθένας μας δεν μπορεί παρα τελικά να δείξει τι είναι ... λόγω συνθηκών ... και δεν αναφέρομαι μόνο σε συμβάντα ... της "πλάκας"  bhe bhe bhe σε καθημερινές ελεγχόμενες  βολτούλες, αλλά επί της ουσίας στο ... "υλικό" αυτό καθεαυτό ... του κάθε ενός από εμάς , όπως αυτό εκδηλώνεται στην καθημερινότητα μας και την συνεχή παρατεταμένη, τρόπον τινά, επαφή ...

... τελικά έγινε ... πιό μεγάλη η "παρέα" ... του .com ...

...  αυτό είχε σαν αποτέλεσμα βόλτες/ εκδηλώσεις να γίνονται και πιό πολλές και πιό καλές, ...

... εν τω μεταξύ ... άρχισαν τα όργανα ... , ... άλλοι έφυγαν , άλλοι σιώπησαν , άλλων ... άλλαξε η δουλειά , ο καθένας το μακρύ του και και το κοντό του, ... τα πράγματα αλλάζουν και έτσι και έγινε και εδώ ... γιατί ; ... χμμμμ ...

... οι σχέσεις που κρατούν έγιναν πιό προσωπικές και πιό ιδιωτίκες ...


... αλλά ...



... αυτά τα 3 τελευταία όμως χρόνια τουλάχιστον παρατήρησα ότι ... ΚΑΙ σε αυτό το forum όπως δυστυχώς και σε πολλά άλλα αντίστοιχα ... μέσα σε αυτά  και το ... δικό μας ( brat )  >12182 ... επλήγησαν ... και αυτό συνεχίζεται ακόμη δυστυχώς ... από την κατάρα του μέσου ... έλληνα ... το υπέρμετρο ... ΕΓΩ ...

... δεν είμαι ... ειδικός ... αλλά στο χωριό μου ( και όχι μόνο ) λένε ... " χωριό που φαίνεται ... κολλαούζο δεν θέλει " ...

... το καταλαβαίνω ότι ο κάθε ένας από εμάς έχει ... το "θέμα" του , τι να κάνουμε όμως , ... group therapy ... ; ... , ... δηλαδή τι ;

... δεν είναι αστείο ...

... η ελευθερία του λόγου εμπεριέχει και την ελευθερία του ακροατή να μην θέλει να ακούει  ότι και όταν μου ... καυλώσει εμένα να λέω ...

... το ότι έχω δίκιο ή το ότι έχω άδικο είναι παντελώς αδιάφορο ...

... ο απέναντι ... απλά δεν θέλει να ακούσει ...

... και αυτό έχει την ίδια ακριβώς αξία με την ελευθερία του λόγου ... αλλά και επίσης ... δεν επιδέχεται συζήτησης ... αποτελεί πολιτισμικό "αξίωμα" ... δια μέσου των αιώνων ... de gustibus e coloribus non dispoutantum est ... , ... τα γούστα και τα χρώματα δεν επιδέχονται αμφισβήτησης ... ,

(... και υπ' όψην ... γουστάρω και κάνω ... ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ... , χωρίς να επιβάλλω τα γούστα μου στους άλλους έμμεσα ή άμεσα ...)

... το αποτέλεσμα τελικά φαίνεται να είναι ... η απογοήτευση του μέσου χρήστη του κάθε forum, η αποχή του  και το ότι δημιουργικό θα μπορούσε να γεννηθεί ... βόλτες/σχέσεις/φιλίες/ενημέρωση ... άντε γειά μας ...

... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο καθένας/μια από εμάς  δεν πάει να κοιταχτεί πρώτα και χρησιμοποιεί κοινόχρηστους χώρους για να εγκαταλείπει τα ... "ψυχικά του απορρήματα" ... ;;; ...


...  και δεν υπάρχει δικαιολογία του είδους ... "όποιος θέλει διαβάζει" ...

... για τέτοιες τάσεις υπάρχουν τα blogposts ...

... εάν πάλι έχει ανάγκη δεδομένου ακροατηρίου ... τότε φτιάχνει μόνος ή με τα φιλαράκια του δικό του/τους  ... παιδότοπο ...

... ή τελικά μπορεί  να βγεί και στην πολιτική ...  

... τεσπα ... για να μην καταντήσω γραφικός ...





... εδώ γύρω θάμαστε ...

... φιλικά ...

... γιάννης ...

υ.γ.
... προς άρση κάθε παρεξήγησης ... μην αρχίσουμε τα κουλά πατριώτες ... δεν έγραψα ότι έγραψα επειδή έχω κάτι με κάποιους εδώ μέσα προσωπικά, ... δεν γνωριζόμαστε άλλωστε ... απλά με λυπεί το γεγονός ότι ενώ υπήρχαν παλιά μέχρι και 150 χρήστες μέσα ... πλέον και για λόγους διάφορους ... θεωρώ το ΕΓΩ μας τον κύριο λόγο ... έχει γίνει ότι έχει γίνει ...


... πρόκληση - παράκληση να το ξανασκεφτούμε το όλο θέμα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2009, 15:24 από baba »
brat c.o.b
"Chairman of the ... Bored"


γιάννης παπασταματίου ... κατά κόσμο ... baba ...
... ένας από τους ... άλλους

Αποσυνδεδεμένος ZoZeFiNa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 15, 2009, 13:08 »
ωχ απ' τις πολλές τελίτσες ζαλίστηκα...  :-[ :-[ :-[
και στα δικά μου μέρη λένε πως αν δεν απαντήσεις σημαίνει πως συμφωνείς.... τώρα βέβαια δεν ξέρω αν έχει ισχύ γιατί δεν είναι χωριό.... >12179 >12179

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 15, 2009, 14:52 »
Γειά σου ρε baba !!! Πάντα ψαγμένος ! ;) Σε μερικά θα συμφωνήσω μαζί σου ..εγώ πάντως το έχω το κακό του να ανοίγω το στοματάκι μου όποτε μου 'ρχεται...είτε για να κράξω, είτε να επαινέσω είτε ακόμα χωρίς κανέναν απολύτως λόγο... lol  c'est moi  και δε νομίζω να αλλάξω όσο δύστροπη κι αν φαίνομαι!χιχιχιχιχι! ha lol lol lol
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος manolito

  • Jimny
  • Μηνύματα: 102
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 15, 2009, 15:16 »
Ο αγαπητός baba για μια ακόμα φορα είναι πολύ σωστός και σαφέστατος στα γραφόμενα του.....

Το μονο που θα ήθελα να επισημάνω, είναι ότι ακόμα και στους καβγάδες, θα πρέπει να κρατηθεί ένα επίπεδο..... από όλους.... άσχετα με το ποιος έχει δίκιο.....




ας γυρίσω τωρα πίσω στην αιώρα μου....  a105
 >camp/ <sum088_
brat . . .

... ένας από τους ... άλλους

Αποσυνδεδεμένος allantin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 443
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 15, 2009, 15:37 »
ας πω και εγω κατι ολο διαβαζω... :'(

συμφωνο και εγω με τον φιλο γιαννη αλλιος μπαμπαααα  σε καποια θεματακια και προτεινω

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  επειδη εχασα και πολλα κιλα

να κανουμε ενα  μεγαλο μπαρμπεκιου loula >camp/ >100< >e0140< που θα ξεσηκωσει ολο τον κοσμο? και να αφησουμε της αγριαδες και αν υπαρχει τπτ αλλο στους εξω απο δω....

φευγω και  εγω προς το παρον γιατι εχω εναν αγωνα θα  τα πουμε πιο μετα ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΗΛΟΥΣ j12
Γιατί όταν οι άλλοι ανακάλυπταν το κρέας , εμείς στο jimnyclub.com είχαμε ήδη χοληστερίνη !!!

www.braters.gr
προεδρας των decks

ΜΠΟΥΡΝΑΖΟΒΛΑΧΟΣ

Αποσυνδεδεμένος baba

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 547
  • Φύλο: Άντρας
  • "quis custodiet ipsos custodes ?
    • http://brat.gr
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 16, 2009, 08:18 »
ας πω και εγω κατι ολο διαβαζω... :'(

συμφωνο και εγω με τον φιλο γιαννη αλλιος μπαμπαααα  σε καποια θεματακια και προτεινω

ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  επειδη εχασα και πολλα κιλα

να κανουμε ενα  μεγαλο μπαρμπεκιου loula >camp/ >100< >e0140< που θα ξεσηκωσει ολο τον κοσμο? και να αφησουμε της αγριαδες και αν υπαρχει τπτ αλλο στους εξω απο δω....

φευγω και  εγω προς το παρον γιατι εχω εναν αγωνα θα  τα πουμε πιο μετα ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΗΛΟΥΣ j12

... γεία σου μάκη ...  ;)
brat c.o.b
"Chairman of the ... Bored"


γιάννης παπασταματίου ... κατά κόσμο ... baba ...
... ένας από τους ... άλλους

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 16, 2009, 15:41 »
ωραιος ο baba!!!!
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 29, 2009, 14:30 »
ωραιος ο baba!!!!

Ψιτ, άσε το καμάκι ρε,  ha  ο Γιάννης έχει υποχρεώσεις ε.
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 29, 2009, 14:44 »
Γιάννη μην απογοητεύεσαι.

Ευτυχώς τα φόρουμ/κλαμπ ανταποκρίνονται και αντανακλούν επακριβώς την υπάχουσα κοινωνία μας.

Υ.Γ. Φαντάσου τον ευατό σου, να σκέφτεται/αντιδρά/συμπεριφέρεται σαν μερικούς/αρκετούς από τους αυτούς που έχεις γνωρίσει στο χώρο και είμαι σίγουρος ότι θα πεις, ευτυχώς ΟΧΙ και θα σου επανέλθει το χαμόγελο.  :) (είναι και μεταδοτικό ε)
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος baba

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 547
  • Φύλο: Άντρας
  • "quis custodiet ipsos custodes ?
    • http://brat.gr
Απ: ... για όσα δεν έχω άποψη ... σιωπώ ...
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 29, 2009, 23:16 »
Γιάννη μην απογοητεύεσαι.

Ευτυχώς τα φόρουμ/κλαμπ ανταποκρίνονται και αντανακλούν επακριβώς την υπάχουσα κοινωνία μας.

Υ.Γ. Φαντάσου τον ευατό σου, να σκέφτεται/αντιδρά/συμπεριφέρεται σαν μερικούς/αρκετούς από τους αυτούς που έχεις γνωρίσει στο χώρο και είμαι σίγουρος ότι θα πεις, ευτυχώς ΟΧΙ και θα σου επανέλθει το χαμόγελο.  :) (είναι και μεταδοτικό ε)

...  :) :) :) ...

... ρε συ γιώργο σαω ωα έχεις δίκιο ...  ;) ...  lol lol lol
brat c.o.b
"Chairman of the ... Bored"


γιάννης παπασταματίου ... κατά κόσμο ... baba ...
... ένας από τους ... άλλους