Αποστολέας Θέμα: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του  (Αναγνώστηκε 64700 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« στις: Οκτώβριος 19, 2009, 19:13 »
Για να μην είμαστε λοιπόν off topic¨οσοι πιστοι προσέλθετε...Ελάτε λοιπόν να ανοίξουμε μια κουβέντα φίλοι του κυνηγιού και μή...

Επαναφέρω το τελευταίο σχόλιο μου...


-Καλά, τώρα το γ@μ@με λίγο το ποστ με τα off topic αλλά....
Απλά θέλω να προσθέσω ότι: 1ον δεν είμαι κυνηγός, αλλά στο βουνό που ανεβαίνω και με το σκύλο μου, γουστάρω όταν αρπάζει καμια μυρωδιά απο λαγό η άλλο ζωο και τις δίνει, και αν είχα  και όπλο και τον έπιανα στη ματιά μου θα του βαρούσα του λαγού -ζαρκαδιου-αγριογούρουνου, και 2ον θεωρώ, (και να μην παρεξηγηθεί κανείς), πως απο τη στιγμή που ένα ζώο με την δική μας νοημοσύνη θέλει και προτιμάει να τρώει την σάρκα-εσωτερικά όργανα, (βλέπε κοκορέτσια-συκωταριές-μαγειρίτσες), ενός άλλου ζώου κατώτερης νοημοσύνης, δεν θα πρέπει να δυσανασχετεί με αυτούς που κάνουν όλοι την δουλεια, απο την αρχή μέχρι και την αφόδευση, αντί απλά να πηγαίνουν και να τα αγοράζουν έτοιμα απο το χασάπη της γειτονιάς ή το super)market.......

Και προσθέτω για το φίλο Peacerman πως κατα την ταπεινή μου άποψη, ΕΦΟΣΟΝ το κρέας θα το φάς, γιατί να σε ενοχλεί το πώς θα το πιάσεις...?
Και αν σε ενοχλεί, τότε που το κακό να του πυροβολήσεις..? Δεν είναι καλύτερο απο το να το μεγαλώσεις με ανυπομονησία για να το σφάξεις???
Κάτι σαν το παραμύθι με τον Hansel και την Gretel... ::)



 
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 19:24 »
Εμεις οι ανθρωποι ομως εχουμε βαλει ως βαση το να εκτρεφουμε ζωα και να τα τρωμε..(οποτε δεν υπαρχει λογος να σκοτωνεις αγρια ζωα)...Αμα ειναι ετσι ας καταργησουμε τα ζωα εκτροφης και να βγαινουμε με ενα μαχαιρι στο χερι(για να ειναι ιση η μαχη ζωης με τα ζωα)και να τα σκοτωνουμε για να μπορουμε να επιβιωσουμε..Ετσι το δεχομαι..Αλλα στην φαση που ειμαστε τωρα δεν υπαρχει πραγματικα κανενας σοβαρος λογος να κυνηγας και να τρως αγρια ζωα..!Και το χειροτερο ειναι οτι το θεωρειτε χομπυ(που σημαινει να ασχολεισαι με κατι που σου αρεσει και περνας καλα..)το να σκοτωνεις ενα ζωο...

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 20:34 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά και διαφωνώ, οχι  όμως απόλυτα... ;)
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 21:39 »


Και προσθέτω για το φίλο Peacerman πως κατα την ταπεινή μου άποψη, ΕΦΟΣΟΝ το κρέας θα το φάς, γιατί να σε ενοχλεί το πώς θα το πιάσεις...?
Και αν σε ενοχλεί, τότε που το κακό να του πυροβολήσεις..? Δεν είναι καλύτερο απο το να το μεγαλώσεις με ανυπομονησία για να το σφάξεις???
Κάτι σαν το παραμύθι με τον Hansel και την Gretel... ::)



 


Πιστεύω πως το θέμα αυτό και οι 2 το βλέπεται από λάθος οπτική γωνία,το λεώ αυτό και τα υπόλοιπα πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.Το να σκοτώσεις ένα ζώο με όπλο δεν είναι το ίδιο εύκολο όπως με μαχαίρι.Υπάρχουν πάντα κάποιες προυποθέσεις που πρέπει να πληρεί η βολή που θα κάνουμε με το όπλο,δηλαδή θέλω να πω πως υπάρχουν πάντα πολλές πιθανότητες να αστοχήσεις!!Επίσης όσον αφορά τα θηράματα έχουν πάντα την επιλογή να ξεφύγουν πονηρά χωρίς καν να τα αντιληφθούμε,οπότε δεν υσχύει το ότι:<άντε πάμε στο βουνό βρίσκουμε κάτι και με το που το δούμε έχει πέσει κιόλας νεκρό!!>Για τον φίλο peacerman να πω πως το κυνήγι επιτρέπεται για τα ζώα που υπάρχουν είτε σε αφθονία,είτε είναι επιβλαβή είτε είναι κυνηγετικά αποδεκτό ως θήραμα.Επίσης όπως είπα και στο άλλο ποστ δεν πάμε στο κυνήγι για να σκοτώσουμε και να φάμε αλλά για άλλη ευχαρίστηση που επίσης περιέγραψα.Να ξέρεις πως οι σωστοί κυνηγοί είναι οι καλύτεροι οικολόγοι και όταν λέω οικολόγοι δεν εννοώ αυτούς τους κομπλεξικούς που λένε "αχ το καημένο είναι κρίμα" και τελικά δεν έχουν βγεί ούτε μια φορά στο δάσος να δουν τι πραγματικά γίνεται.. αλλά αυτοί που ενδιαφέρονται πραγματικα και για το ζώο και για την φύση.Μην ξεχνάς πως ο κυνηγός δραστηριοποιήται στην φύση άρα συμφέρον του είναι να δουλεύουν όλα ρολόι!Μην ξεχνάμε επίσης πως οι κυνήγοι είναι οι μόνοι που πληρώνουν για να έχουν αστυνομία να προσέχει τις δραστηριότητές τους,την γνωστή και ως θηροφυλακή.Δεν έχω δει κανέναν άλλον να πληρώνει για να έχει αστυνομία να προσέχει τι κάνει.Γιατί άμα το δούμε και αλλιώς από την άλλη μεριά(οικολόγοι) έχουν κάνει μεγάλα εγκλήματα και δεν τους ελέγχει κανείς και άμα θέλετε έχω πάααααααρα πολλά παραδείγματα να σας πω διότι το να ταλαιπωρείς ένα ζώο και έναν άνθρωπο(είτε μαζί είτε μεμονομένα) είναι έγκλημα.Θέλω να καταλήξω ότι κάθε τι που γίνεται προχωράει βάση σχεδιου και μελέτης για τους κυνηγούς και όχι βάση συμφερόντων οικονομικών και μη.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 19, 2009, 23:37 »


Και προσθέτω για το φίλο Peacerman πως κατα την ταπεινή μου άποψη, ΕΦΟΣΟΝ το κρέας θα το φάς, γιατί να σε ενοχλεί το πώς θα το πιάσεις...?
Και αν σε ενοχλεί, τότε που το κακό να του πυροβολήσεις..? Δεν είναι καλύτερο απο το να το μεγαλώσεις με ανυπομονησία για να το σφάξεις???
Κάτι σαν το παραμύθι με τον Hansel και την Gretel... ::)



 


Πιστεύω πως το θέμα αυτό και οι 2 το βλέπεται από λάθος οπτική γωνία,το λεώ αυτό και τα υπόλοιπα πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.Το να σκοτώσεις ένα ζώο με όπλο δεν είναι το ίδιο εύκολο όπως με μαχαίρι.Υπάρχουν πάντα κάποιες προυποθέσεις που πρέπει να πληρεί η βολή που θα κάνουμε με το όπλο,δηλαδή θέλω να πω πως υπάρχουν πάντα πολλές πιθανότητες να αστοχήσεις!!Επίσης όσον αφορά τα θηράματα έχουν πάντα την επιλογή να ξεφύγουν πονηρά χωρίς καν να τα αντιληφθούμε,οπότε δεν υσχύει το ότι:<άντε πάμε στο βουνό βρίσκουμε κάτι και με το που το δούμε έχει πέσει κιόλας νεκρό!!>Για τον φίλο peacerman να πω πως το κυνήγι επιτρέπεται για τα ζώα που υπάρχουν είτε σε αφθονία,είτε είναι επιβλαβή είτε είναι κυνηγετικά αποδεκτό ως θήραμα.Επίσης όπως είπα και στο άλλο ποστ δεν πάμε στο κυνήγι για να σκοτώσουμε και να φάμε αλλά για άλλη ευχαρίστηση που επίσης περιέγραψα.Να ξέρεις πως οι σωστοί κυνηγοί είναι οι καλύτεροι οικολόγοι και όταν λέω οικολόγοι δεν εννοώ αυτούς τους κομπλεξικούς που λένε "αχ το καημένο είναι κρίμα" και τελικά δεν έχουν βγεί ούτε μια φορά στο δάσος να δουν τι πραγματικά γίνεται.. αλλά αυτοί που ενδιαφέρονται πραγματικα και για το ζώο και για την φύση.Μην ξεχνάς πως ο κυνηγός δραστηριοποιήται στην φύση άρα συμφέρον του είναι να δουλεύουν όλα ρολόι!Μην ξεχνάμε επίσης πως οι κυνήγοι είναι οι μόνοι που πληρώνουν για να έχουν αστυνομία να προσέχει τις δραστηριότητές τους,την γνωστή και ως θηροφυλακή.Δεν έχω δει κανέναν άλλον να πληρώνει για να έχει αστυνομία να προσέχει τι κάνει.Γιατί άμα το δούμε και αλλιώς από την άλλη μεριά(οικολόγοι) έχουν κάνει μεγάλα εγκλήματα και δεν τους ελέγχει κανείς και άμα θέλετε έχω πάααααααρα πολλά παραδείγματα να σας πω διότι το να ταλαιπωρείς ένα ζώο και έναν άνθρωπο(είτε μαζί είτε μεμονομένα) είναι έγκλημα.Θέλω να καταλήξω ότι κάθε τι που γίνεται προχωράει βάση σχεδιου και μελέτης για τους κυνηγούς και όχι βάση συμφερόντων οικονομικών και μη.
Eγω ενα δεν μπορω να καταλαβω...Πως μια ζωη που χανετε το θεωρειτε χομπυ..!?!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:02 »

Eγω ενα δεν μπορω να καταλαβω...Πως μια ζωη που χανετε το θεωρειτε χομπυ..!?!

Ρε συ!Όπως έγραψα και πριν η όλη φάση στο χόμπυ δεν είναι να σκοτώσεις,δεν πα΄με ωτε και καλά να σκοτώσουμε-με το στανιο!Πάμε για να περάσουμε καλά(ναι θα τα ξαναγράψω!),να έρθουμε σε επαφή με την φύση,να δούμε τον αγώνα που κάνουν τα σκυλιά μας,να περπατήσουμε και μετά από αυτά έχει και άλλα!Μετά το κυνήγι έχει καλή παρέα με τσίπουρο,καλαμπούρι,ανάλυση της μέρας και άλλων μερών που πέρασαν οι οποίες μπορεί να ήταν επιτυχείς η αποτυχημένες κτλ κτλ.Να ξέρεις πως το κυνήγι υφίσταται και σε άλλες χώρες και μάλιστα σε μεγαλύτερο βαθμο!!!Στην αμερική πχ κυνηγάνε ελάφια,αρκούδες κάτι που στην ελλάδα απαγορεύεται και από την μια πιστεύω πως καλά κάνουν(δική μου άποψη αυτό) γιατί τα ελάφια είναι πανέμορφα ζώα και δύσκολα θα τα κυνηγούσα.Να σου κάνω μια ερώτηση??ετσι εντελώς φιλικά.Εσύ με τι ασχολείσαι?Ποιο είναι το χόμπυ σου,έχεις κάποιο ενδιαφέρον?
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:03 »
Ολοι εχετε το δικιο σας...
Πιστευω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των κυνηγων πανε για την ολη φαση κ οχι για να φανε κρεας...
Φυσικα το να σκοτωνεις για να περνας καλα ειναι καπως σαν προταση αλλα κ ο φιλος pointer ειπε ξεκαθαρα δεν παμε για κυνηγι λευκης αρκουδας αλλα για ζωα που υπαρχουν σε αφθονια...
Δεν βγαινει ακρη...ειναι φαυλος κυκλος...
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:13 »

Eγω ενα δεν μπορω να καταλαβω...Πως μια ζωη που χανετε το θεωρειτε χομπυ..!?!

Ρε συ!Όπως έγραψα και πριν η όλη φάση στο χόμπυ δεν είναι να σκοτώσεις,δεν πα΄με ωτε και καλά να σκοτώσουμε-με το στανιο!Πάμε για να περάσουμε καλά(ναι θα τα ξαναγράψω!),να έρθουμε σε επαφή με την φύση,να δούμε τον αγώνα που κάνουν τα σκυλιά μας,να περπατήσουμε και μετά από αυτά έχει και άλλα!Μετά το κυνήγι έχει καλή παρέα με τσίπουρο,καλαμπούρι,ανάλυση της μέρας και άλλων μερών που πέρασαν οι οποίες μπορεί να ήταν επιτυχείς η αποτυχημένες κτλ κτλ.Να ξέρεις πως το κυνήγι υφίσταται και σε άλλες χώρες και μάλιστα σε μεγαλύτερο βαθμο!!!Στην αμερική πχ κυνηγάνε ελάφια,αρκούδες κάτι που στην ελλάδα απαγορεύεται και από την μια πιστεύω πως καλά κάνουν(δική μου άποψη αυτό) γιατί τα ελάφια είναι πανέμορφα ζώα και δύσκολα θα τα κυνηγούσα.Να σου κάνω μια ερώτηση??ετσι εντελώς φιλικά.Εσύ με τι ασχολείσαι?Ποιο είναι το χόμπυ σου,έχεις κάποιο ενδιαφέρον?
Nαι αλλα αμα σου δοθει η ευκαιρια θα σκοτωσεις ενα ζωο..Δεν θα μεινεις απλα στο να βλεπεις τον σκυλο σου να δινει τον αγωνα του ομως η απλα να κανεις την βολτα σου και μετα να πας για τσιπουρα..Αμα σου δωθει η ευκαιρια θα το σκοτωσεις..Οποτε δεν αλλαζουν και πολλα...Και ναι εχω χομπυ να φωτογραφιζω..

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:32 »
Nα πω κάτι για την αφθονία!πχ στην λέσβο έχουν πρόβλημα απο τον ΥΠΕΡ-πλυθησμό των αγριοκούνελων!!Αυτά τα κουνέλια κάνουν ζημιές στους αγρότες.Αποφάσισαν λοιπόν να εφαρμόσουν την τεχνική της στελιρωσης για να μην μπορούν να αυξηθούν αλλά δυστηχώς με κανένα αποτέλεσμα.Ποιος θα βγάλει το φίδι από την τρύπα??Οι κυνηγοί είναι η απάντηση στην ερώτηση!Εξάλου για να φύγω και από αυτό το θέμα με τα ζώα το κυνήγι είναι πηγή εισαγωγής χρημάτων στα ταμεία του κράτους και μπορούν να φέρουν ακόμα περισσοτερα λεφτά αλλά δεν ξέρουν να διαχειρίζονται αυτά που έχουν στα χέρια τους.Άμα-χτύπα ξύλο-σταματήσει το κυνήγι έχουν να πεινάσουν αρκετές οικογένιες που δραστηριοποιούνται στον χώρο(πχ μαγαζιά με κυνηγετικά είδη και πολλά ακόμα που πάει ο νους σου).
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:35 »
Να σε κάνω άλλη μια ερώτηση??Το jimny που έχεις για φωτογραφία δικό σου είναι?
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος eldar

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:37 »
...Μην ξεχνάμε επίσης πως οι κυνήγοι είναι οι μόνοι που πληρώνουν για να έχουν αστυνομία να προσέχει τις δραστηριότητές τους,την γνωστή και ως θηροφυλακή.Δεν έχω δει κανέναν άλλον να πληρώνει για να έχει αστυνομία να προσέχει τι κάνει....

Εγω εχω δει στην Κερκίνη κυνηγούς να σκοτώνουν φλαμινγκο που ειναι και υδροβιοτοπος.

Αλλοι που ακουω (απο χωρια κυριως), πηγαμε λεει κυνηγήσαμε σε εκεινο το μερος... -αφου εκει απαγορευεται -και ποιος θα σε πιάσει;

Δεν υπαρχει πουθενα ελεγχος...

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 00:41 »
Nα πω κάτι για την αφθονία!πχ στην λέσβο έχουν πρόβλημα απο τον ΥΠΕΡ-πλυθησμό των αγριοκούνελων!!Αυτά τα κουνέλια κάνουν ζημιές στους αγρότες.Αποφάσισαν λοιπόν να εφαρμόσουν την τεχνική της στελιρωσης για να μην μπορούν να αυξηθούν αλλά δυστηχώς με κανένα αποτέλεσμα.Ποιος θα βγάλει το φίδι από την τρύπα??Οι κυνηγοί είναι η απάντηση στην ερώτηση!Εξάλου για να φύγω και από αυτό το θέμα με τα ζώα το κυνήγι είναι πηγή εισαγωγής χρημάτων στα ταμεία του κράτους και μπορούν να φέρουν ακόμα περισσοτερα λεφτά αλλά δεν ξέρουν να διαχειρίζονται αυτά που έχουν στα χέρια τους.Άμα-χτύπα ξύλο-σταματήσει το κυνήγι έχουν να πεινάσουν αρκετές οικογένιες που δραστηριοποιούνται στον χώρο(πχ μαγαζιά με κυνηγετικά είδη και πολλά ακόμα που πάει ο νους σου).
Εγω ξερω ενα αλλο παραδειγμα..Στην λημνο εχουν εξαφανιση τις αλεπουδες(σκοτωσει)και εχουν αφθονια στα αγριοκουνελα..!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:00 »
...Μην ξεχνάμε επίσης πως οι κυνήγοι είναι οι μόνοι που πληρώνουν για να έχουν αστυνομία να προσέχει τις δραστηριότητές τους,την γνωστή και ως θηροφυλακή.Δεν έχω δει κανέναν άλλον να πληρώνει για να έχει αστυνομία να προσέχει τι κάνει....

Εγω εχω δει στην Κερκίνη κυνηγούς να σκοτώνουν φλαμινγκο που ειναι και υδροβιοτοπος.

Αλλοι που ακουω (απο χωρια κυριως), πηγαμε λεει κυνηγήσαμε σε εκεινο το μερος... -αφου εκει απαγορευεται -και ποιος θα σε πιάσει;

Δεν υπαρχει πουθενα ελεγχος...



Αυτά είναι η ντροπή του κυνηγιού και φυσικά οι σωστοί τα καταδικάζουν.Φυσικα και υπαρχουν οι χαζοι-ανεγκέφαλοι-μωροί!Είναι τα άτομα που χαλάνε την εικόνα του σωστού κυνηγού.¨οσων αφορά τον έλεγχο και εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα αλλά και αυτοί έχουν τα δίκια τους για τον εξής λόγο:είναι πχ 2 άτομα(θηροφύλακες) σε ένα ολόκληρο νομό!!που να πρωτοπάνε???
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:02 »

Εγω ξερω ενα αλλο παραδειγμα..Στην λημνο εχουν εξαφανιση τις αλεπουδες(σκοτωσει)και εχουν αφθονια στα αγριοκουνελα..!

Για αυτό δεν είμαι σίγουρος αλλά ξέρω ότι υπάρχει και εκεί πρόβλημα.Αν είναι έτσι όπως τα λες για τις αλεπούδες(κάτι που μπορώ να μάθω) τότε για άλλη μια φορά αποδεικνηεται η λάθος διαχείρηση που γίνεται.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 01:12 »
Στους κυνηγους μεσα βαζετε και τους ψαροτουφεκαδες?
Φιλε pointer Θεσσαλονικιος εισαι?
Nobody is perfect...except the captain!!!!