Αποστολέας Θέμα: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του  (Αναγνώστηκε 65186 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 21:55 »
Εγώ θα αρχίσω το κυνήγι καμήλας..... σπανίζει στην Ελλάδα, αλλά θα πάω βόρεια να βρώ καμιά....  a105 a105

χαχαχαχχαχαχαχαχα ;D :D lol  lol  lol  lol έλα εντλαξει έχει τα δίκια του....
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 21:56 »
Εγω το λοιπον ειμαι καθετα αντιθετος στην βρωση κρεατος το οποιο προερχετε απο την συστηματικη εκτροφη.Το να μεγαλωνει καποιος το καημενο το ζωακι για να καταληξει στις σαπιοκοιλιες μας το θεωρω οικτρο, και οχι οτι το θεωρω εγω αλλα το λεει οι κοινη λογικη.Και μαλιστα μια λογικη που δεν εχει παρει τεραστια ποσα απο το κρατος για να παρεχει οικολογικο εργο και οχι μενος κατα μιας μεριδας πολιτων (κυνηγοι).

αυτά.
Μιχάλης.

Υ.γ καποτε ηταν γραφικο και κολημενο το κκε τωρα βλεπω να αγκυλωνονται και οι υποτιθεμενοι οικολογοι σε μια στειρα αντιπαραθεση με τους κυνηγους.
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 21:57 »
Εγώ θα αρχίσω το κυνήγι καμήλας..... σπανίζει στην Ελλάδα, αλλά θα πάω βόρεια να βρώ καμιά....  a105 a105

χαχαχαχχαχαχαχαχα ;D :D lol  lol  lol  lol έλα εντλαξει έχει τα δίκια του....

απαγορευεται Χαρη, θα φωναξω την θυροφυλακη  lol lol lol
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:02 »
Παράνομος ρε.... θα μπουμπουνίσω μια καμήλα που τρώει κοψίδια και πίνει τσίπουρο, και πέρα από αυτό, στουμπώνει και τους φίλους της με τουλάχιστο 3 κιλά κρέας ανα στομάχι.....

Οικολογική καταστροφή λέμε... καλό θα κάνω... ..... αντε και κατάφερα να ρίξω τη χοληστερίνη.

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:03 »
  Απ: ΓΑΛΑΤΟΒΡΑΔΥΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/10/2009
« Απάντηση #76 στις: Σήμερα στις 09:31 μμ » Παράθεση  

--------------------------------------------------------------------------------
Παράθεση από: Χάρης στις Σήμερα στις 09:30 μμ
Παράθεση από: Majestix στις Σήμερα στις 09:20 μμ
Παράθεση από: tsoula στις Σήμερα στις 09:18 μμ
http://www.tvxs.gr/v23750

αυτό που λέγατε για τις ελιές και τους φράχτες που ξεφύτρωσαν μέσα στα καμένα!!!


Τους σιχαίνομαι ΓΑΜΩΤΟ!!!!


Ο εργάτης "πιάνει" πάνω σε αυτές τις ελιές? Μήπως να το διαπιστώσουμε σε καμιά βραδυνή?


Μεσα για να παμε να τις ξυλοσουμε..!

το τελευταιο το εγραψε ο οικολογος PEACERMAN !!!!τωρα εγω τι να πω???????????????????

Ζητω η οικολογια Ζητω Ζητω Ζητω

ρε αντε να μην πω τιποτα χοντρο ......
 
 
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:04 »
Εγώ δεν έχω πω κάτι κάτι άλλο.Ανήκετε σε κάποια οργάνωση οικολόγων ή κάτι τέτοιο??Μπροστά στον βωμό των χρημάτων  οι οικολόγοι ανέπτυξαν μια θεωρία που ούτε βάση έχει αλλά ούτε καν επιχειρήματα για να το στηρίξουν.Με την προπαγάνδα τους και με 2-3 φράσεις που αγγίζουν την καρδιά του ανθρώπου -όταν δεν ξέρει- και έτσι αποκτάνε οπαδούς.Εσείς δεν ξέρω που ανήκετε ή αν ανήκετε κάπου τέλως πάντων αλλά εγώ σας προκαλώ να βρείτε ένα σωστό κυνηγό(δεν μιλάω για εμάς εδω πέρα)και να του μιλήσετε προόσωπο με πρόσωπο,να ακούσετε αυτά που έχει να σας πει χωρίς να έχετε στο μυαλό σας τα θέματα περί οικολογίας.Απλά ακούστε τον,δεν έχετε να χάσετε κάτι.Αν πάλι δεν θέλετε κοιτάξτε στο φόρουμ και δείτε ποιος αναπτύσει τα πιο πολλά επιχειρήματα τα οποία μάλιστα βασίζονται στην πραγματικότητα.Πιστεύω πως δεν έχω να πω κάτι άλλο γιατί εγώ θα λέω κάτι και εσείς θα γυρνάτε στο γιατί να σκοτώσουμε και ξανα-μανα από την αρχή...Νομίζω ότι έχουμε απομακρυνθεί πολύ από το βασικό αντικείμενο του φόρουμ και δεν νομίζω να χριάζεται να συνεχίσουμε άλλο.Πιο πολύ μιλάμε για το κυνήγι και όχι για το κοινού τύπου αυτοκίνητα που έχουμε.Πάντα με σεβασμό και εκτίμηση απλά καμιά φορά διαφωνούμε σε θέματα με τα διαφορετικά πιστεύω του ο καθένας.
Δεν χρειαζεται καπιος να ειναι οικολογος για να τα λεει αυτα..η κοινη λογικη τα λεει..!

εσυ δηλαδη εκφραζεις την κοινη λογικη?Αν μπορεις να μου το τεκμηριωσεις σες παρακαλω αυτο?
οχι μονο εγω..Διαβασε και το υπολοιπο θεμα και θα δεις..!

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:06 »
 Απ: ΓΑΛΑΤΟΒΡΑΔΥΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/10/2009
« Απάντηση #76 στις: Σήμερα στις 09:31 μμ » Παράθεση  

--------------------------------------------------------------------------------
Παράθεση από: Χάρης στις Σήμερα στις 09:30 μμ
Παράθεση από: Majestix στις Σήμερα στις 09:20 μμ
Παράθεση από: tsoula στις Σήμερα στις 09:18 μμ
http://www.tvxs.gr/v23750

αυτό που λέγατε για τις ελιές και τους φράχτες που ξεφύτρωσαν μέσα στα καμένα!!!


Τους σιχαίνομαι ΓΑΜΩΤΟ!!!!


Ο εργάτης "πιάνει" πάνω σε αυτές τις ελιές? Μήπως να το διαπιστώσουμε σε καμιά βραδυνή?


Μεσα για να παμε να τις ξυλοσουμε..!

το τελευταιο το εγραψε ο οικολογος PEACERMAN !!!!τωρα εγω τι να πω???????????????????

Ζητω η οικολογια Ζητω Ζητω Ζητω

ρε αντε να μην πω τιποτα χοντρο ......
 
 

Πραγματικα εισαι εκτος τοπου και χρονου..!!χαχα εχεις πλακα..!  ;)

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:07 »
το εγραψες ή οχι?
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:10 »
τα κατάφερα λοιπόν να σας δώσω να καταλάβετε, ότι λέμε ότι θέλουμε και ότι μας βολεύει....

το τι κάνουμε είναι άλλο... άντε πάτε για ύπνο....

Μιχαλάκη, αν ανέβω, κανόνισε να μου έχεις αγριογούρουνο....

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:11 »
το εγραψες ή οχι?
Δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι το λεω αυτο?!Διαβασε..

Ελιές και συρματοπλέγματα σε Σταμάτα και Άγιο Στέφανο

Απροστάτευτες έχουν αφεθεί οι τελευταίες καμένες εκτάσεις της Αττικής. Σύμφωνα με πρόσφατα δημοσιεύματα και φωτογραφικό υλικό, στον κεντρικότερο δρόμο της Σταμάτας, στην λεωφόρο που οδηγεί στο φράγμα του Μαραθώνα, ένα οικόπεδο που μέχρι πολύ πρόσφατα υπήρχε δάσος μεταμορφώθηκε μέσα σε μια νύχτα. Κόπηκαν τα καμένα δέντρα, το έδαφος οργώθηκε και φυτεύθηκαν δεκάδες ελιές. Η διαδικασία της ‘’μεταμόρφωσης’’ συμπληρώνεται με την αίτηση αυτοψίας από τον ιδιοκτήτη της έκτασης ώστε να αποδείξει ότι η έκταση που κατέχει κακώς έχει χαρακτηρισθεί δασική αφού μετά την καλλιέργεια ελιών έχει μετατραπεί σε αγροτική. Στην συνέχεια, θα ζητηθεί αποχαρακτηρισμός ο οποίος πιθανόν να επιτευχθεί ελλείψει στοιχείων που να αποδεικνύουν το αντίθετο.

Μία ακόμη συνήθης πρακτική είναι η περίφραξη των καμένων δασικών οικοπέδων. Στον Άγιο Στέφανο έκαναν την εμφάνιση τους τα πρώτα συρματοπλέγματα. Η επέμβαση του δήμου προσέκρουσε στους «ιδιοκτήτες». Σύμφωνα με τον πρόεδρο Δασολόγων κ.Μπόκαρη ««ακόμη κι αν υπάρχουν τίτλοι ιδιοκτησίας, οι περιφράξεις σε καμένες δασικές εκτάσεις είναι παράνομες. Αν υπήρχε ένας ισχυρός ελεγκτικός μηχανισμός θα εντόπιζε τις παραβιάσεις, όμως, οι υπηρεσίες έχουν διαλυθεί ή αποδιοργανωθεί».

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:15 »
δηλαδη ενας παρανομος εβαλε ελιες δηλαδη φυση αλλα εσυ στο ονομα τις κοινης λογικης της οποιας εισαι πληρεξουσιος θα πας να τις ξυλωσεις?Ε μπραβο σου το λοιπον, απλα νιωθω περισοτερο ασφαλης ξερωντας οτι πεφτεις λιγο μακρια απο τα μερη μου.
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:17 »
τα κατάφερα λοιπόν να σας δώσω να καταλάβετε, ότι λέμε ότι θέλουμε και ότι μας βολεύει....

το τι κάνουμε είναι άλλο... άντε πάτε για ύπνο....

Μιχαλάκη, αν ανέβω, κανόνισε να μου έχεις αγριογούρουνο....


χαρη ελα εσυ και οτι θες!!
θα σου το εχω με γεμιση μπεκατσες και λαγους και οχι κρεας εκτροφης.Ξερεις εσυ  ;)
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:18 »
δηλαδη ενας παρανομος εβαλε ελιες δηλαδη φυση αλλα εσυ στο ονομα τις κοινης λογικης της οποιας εισαι πληρεξουσιος θα πας να τις ξυλωσεις?Ε μπραβο σου το λοιπον, απλα νιωθω περισοτερο ασφαλης ξερωντας οτι πεφτεις λιγο μακρια απο τα μερη μου.
Καλα κρασια..!Οι ελιες μπηκαν εκει για εναν σκοπο ο οπιος δεν ειναι σωστος(Και νομικα και περιβαντολογικα)..Μπορουν να βγουν απο εκει και να μπουν σε παρτερια μεσα στην πολη που ειναι πιο χρησιμες..!Καταλαβενεις τωρα σιγα σιγα τι θελω να πω?!

Αποσυνδεδεμένος camelg4

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1538
    • TZAKIA
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:23 »
ναι ναι καταλαβα θα τις βγαλεις απο εκει και θα πας να τις φυτεψεις καπου αλλου  lol lol lol

δεν μου λες μας εχεις για αμερικανακια ρε φιλε? Και να ξερες ποσους τετοιους οικολογους εχω γνωρισει που για να το παιξουνε ζορο της οικολογιας και για το χαβα τους εχουν κανει τερατουργηματα.
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το Θήραμα και οι Θηρευτές του
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 20, 2009, 22:27 »
ναι ναι καταλαβα θα τις βγαλεις απο εκει και θα πας να τις φυτεψεις καπου αλλου  lol lol lol

δεν μου λες μας εχεις για αμερικανακια ρε φιλε? Και να ξερες ποσους τετοιους οικολογους εχω γνωρισει που για να το παιξουνε ζορο της οικολογιας και για το χαβα τους εχουν κανει τερατουργηματα.
Οκ σοφε παντογνωστη τα ξερεις ολα..!Και συνχρονος δεν ξερεις τπτ..!   j12