Αποστολέας Θέμα: Υγραεριοκινηση  (Αναγνώστηκε 97178 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tom_tsa

  • Jimny
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #150 στις: Νοέμβριος 06, 2011, 23:58 »
και εγω ξερω ενα vitara kai ena jimny .το ειχε jimny 30000χλμ και εβαλε αεριο και τωρα στης 60000 εχει προβλημα με βαλβιδες

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #151 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 12:15 »
και εγω ξερω ενα vitara kai ena jimny .το ειχε jimny 30000χλμ και εβαλε αεριο και τωρα στης 60000 εχει προβλημα με βαλβιδες

Τι πρόβλημα συγκεκριμένα?
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #152 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 17:30 »
Είπαμε ρε παιδιά "καταστρέφονται οι έδρες των βαλβίδων" ούτε εγώ το έβγαλα από το μυαλο μου ούτε αυτοί που το έπαθαν.Τώρα συζητήσεις περι ' να φέρω τα αμάξια και τους ιδιοκτήτες' που έχουν προβλήματα δεν έχουν καμία ουσία όποιος θέλει από βδομάδα ας έρθει μαζί μου να δει τα αυτοκίνητα.το κινητό μου με π.μ.
Τώρα οι βαλβίδες καταστρέφονται είτε σε 60.000χλμ είτε σε όσα του τυχει του καθενός...πιστεύω δεν έχουν σημασία τα χλμ.και είναι λογικο από τις μεγάλες θερμοκρασίες να καίγονται οι έδρες καθώς υπάρχει ξηρή καύση.
Δεν απαγορεύσαμε κανέναν να βάλει υγραέριο...αυτά που ακούσαμε ειπαμε.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #153 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 17:35 »
Είπαμε ρε παιδιά "καταστρέφονται οι έδρες των βαλβίδων" ούτε εγώ το έβγαλα από το μυαλο μου ούτε αυτοί που το έπαθαν.Τώρα συζητήσεις περι ' να φέρω τα αμάξια και τους ιδιοκτήτες' που έχουν προβλήματα δεν έχουν καμία ουσία όποιος θέλει από βδομάδα ας έρθει μαζί μου να δει τα αυτοκίνητα.το κινητό μου με π.μ.
Τώρα οι βαλβίδες καταστρέφονται είτε σε 60.000χλμ είτε σε όσα του τυχει του καθενός...πιστεύω δεν έχουν σημασία τα χλμ.και είναι λογικο από τις μεγάλες θερμοκρασίες να καίγονται οι έδρες καθώς υπάρχει ξηρή καύση.
Δεν απαγορεύσαμε κανέναν να βάλει υγραέριο...αυτά που ακούσαμε ειπαμε.

Αυτό που άκουσες δεν αφορά το τζίμνυ όμως...μιλάς για αυτοκίνητα με υπερεξελιγμένους κινητήρες...
Σιγά τον κινητήρα του Τζίμνυ με την υπεραπόδοση τοων 85 μουλαριών..

Δεν αμφισβήτησε κανεις ότι σε κάποιες μάρκες πιθανόν να έγινε και ζημιά... ΠΙΘΑΝΟΝ !!!

Από όσα όμως είδα δεν αναφέρεις γνωστό με σουζουκι... Άρα άκουσες κάτι γενικό ,κ αι αναρωτιέσαι αν συμβαίνει και στο τζίμνυ..

Από όσα λένε οι περισσότεροι που έχουνε βάλει σε τζίμνυ δεν έχει βγάλει πρόβλημα...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 17:40 »
Φίλε μου με την ίδια λογική και το κάπνισμα προκαλεί καρκίνο αλλά μόνο το 86% των καρκινοπαθών είναι καπνιστές.Τους οποίους αν τους ρωτήσεις θα σου πουν ότι έτυχε.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 18:06 »
Φίλε μου με την ίδια λογική και το κάπνισμα προκαλεί καρκίνο αλλά μόνο το 86% των καρκινοπαθών είναι καπνιστές.Τους οποίους αν τους ρωτήσεις θα σου πουν ότι έτυχε.

 ::)  τώρα με έστειλες...  ;D ;D ;D ;D

Σε αυτό έχεις δίκιο πάντως...

Αποσυνδεδεμένος brwmogazos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 18
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 09:15 »
Αποσο γνωριζω,

οι καινουριοι κινητηρες που εχουν επικαλυψη δεν θυμαμαι ποιοθ στοιχειου...ισως ψευδαργυρου...δεν παιρνω ορκο στις εδρες λενε οτι δεν εχουν θεμα...σε παλιοτερης τεχνολογιας εχεις αυξημενη φθορα.

Προσωπικα δεν θα εβαζα ποτε υγραεριο γιατι δεν μαρεσουν τετοιες επεμβασεις κατοπιν εορτης.

θα προτιμουσα πετρελαιο.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 12:30 »
Ισα ισα, τα παλιά δεν έχουν προβλήματα
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος HANDER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • JIMNY
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 22:26 »
ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΑΡΤΑΡΙΝΙ......ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ

Αποσυνδεδεμένος woody

  • Jimny
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 19:31 »
30.000 χλμ. μέχρι σήμερα χωρίς κανένα θέμα. Στο μέλλον βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος HANDER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • JIMNY
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 19:38 »
ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ

Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 15:53 »
Μπορει καπιος να μου πει με πμ δοκιμασμενα μαγαζια που βαζουν υγραεριο σε Αθηνα και Πειραια..!!??

Ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος toktok

  • Jimny
  • Μηνύματα: 52
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #162 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 10:49 »
Δεν ξέρω κάποιον για εκεί κάτω αλλά αν θες και έχεις τον χρόνο έλλα στα Γρεβενά περνάει ένας φίλος μου με 800Ε μαζί και τα έξοδα του κτέο.Εγω έχω στο δικό μου  Rover 416 έχω μέχρι στηγμίς 35.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα. Στο Jimny πέρασε ένας φίλος όταν το έβαλε είχε 200.000χλμ στις 260.000 περίπου άρχησε να ρετάρει και το πρόβλημα ήταν οι βαλβίδες όπου του στοίχησαν 500Ε τώρα για το αν συμφέρει πέδες δεν ξέρω ναι μεν αυτήν τι στιγμή το αέριο είναι στα μισά τις βενζίνης αλλά αν συγκεντρώσεις τα λεφτά τις τοποθέτισεις συν την αβαρία που αναμένεται ποίο το όφελος?Εγω έβαλα γιατί κάνω ημερισίος 150χλμ και το ρίσκαρα ώσω πάει ήπα αλλά σε έναν που δεν κάνει χλμ δεν το συνιστώ με τίποτα. Στο jimny μου δεν πρόκειτε να βάλω για όσους επιμένουν μπορούν να ψάξουν στο facebook Roumanos auto gas

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #163 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 15:25 »
    Εγώ ήταν να βάλω γκάζι αλλά με απέτρεψε η έλλειψη χώρου. Πάντως η ζημιά στους χώρους των μηχανικών θεωρείτε δεδομένη, απλά βασίζονται ότι συνήθως είναι πολύ μετά από την στιγμή που θα έχει γίνει απόσβεση της τοποθέτησης.

Αποσυνδεδεμένος gakias

  • Jimny
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγραεριοκινηση
« Απάντηση #164 στις: Ιανουάριος 07, 2012, 18:03 »
για το prins εχει ακουσει κανεις κατι?το εχει βαλει κανενας?