Τεχνικά θέματα - Bάση πληροφοριών, Προβλημάτων, Μετατροπών και Βελτιώσεων > Εκτός δρόμου οδήγηση

Αλυσίδες Για MUD

(1/2) > >>

anastosjimny:
Καλισπέρα παιδιά

Τι αλυσίδες μπορώ να βάλω σε αυτά τα ελαστικά.?????(μαμά διαστάσεις) Γιατί πιστεύω θα χρειαστούν στις χιονισμένες διαδρομές πόσο μάλλον στον πιθανό πάγο..
Ευχαριστώ προκαταβολικά

http://www.tyremonkey.co.uk/31105015XBUINSA.html?id=xbDr69y9

4x4er:
Και οι απλές μιά χαρά είναι, εκτός του ότι καμιά φορά σκαλώνουν μέσα στις εγκοπές απο τα mud ελαστικά, για αυτό, μπορείς να πάρεις αλυσίδες με μεγαλύτερη διάμετρο που τις έχουν βαφτίσει "4x4" και καλά. Κατα τα άλλα εγώ φοράω τις κοινές με mud ελαστικά 195/80/15.
Στα γνωστά cracticker, meroy lermin, parrefour, κτλ.  θα τις βρείς, μη σκάσεις αλλού τσάμπα λεφτά..... frape_

earthquake:
Καλα θεικες ονομασιες 

:)))))))))))))))))))))))))))))

anastosjimny:

--- Παράθεση από: 4x4er στις Νοέμβριος 09, 2010, 18:06 ---Και οι απλές μιά χαρά είναι, εκτός του ότι καμιά φορά σκαλώνουν μέσα στις εγκοπές απο τα mud ελαστικά, για αυτό, μπορείς να πάρεις αλυσίδες με μεγαλύτερη διάμετρο που τις έχουν βαφτίσει "4x4" και καλά. Κατα τα άλλα εγώ φοράω τις κοινές με mud ελαστικά 195/80/15.
Στα γνωστά cracticker, meroy lermin, parrefour, κτλ.  θα τις βρείς, μη σκάσεις αλλού τσάμπα λεφτά..... frape_

--- Τέλος παράθεσης ---

Ευχαριστώ φίλε μου... απλά αναρωτιόμουν αν θα χωράνε και δεν θα έχω προβλήματα στην εφαρμογή

thanasoulas:
εγω για το jimny μου εχω παρει με κρικο 16μμ και ειναι τερατα σε σχεση με 12μμ και 9μμ.θα ελεγα 16μμ μιας και ειναι πολυ στιβαρη κατασκευη και αντεχει πιο πολυ σε σχεση με τα 12μμ. ;)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση